Історія справи
Ухвала ККС ВП від 10.01.2018 року у справі №813/3257/17Ухвала КАС ВП від 08.02.2018 року у справі №813/3257/17

ПОСТАНОВА
Іменем України
11 липня 2019 року
Київ
справа №813/3257/17
адміністративне провадження №К/9901/155/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Бучик А.Ю.,
суддів: Мороз Л.Л., Рибачука А.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Львівського обласного військового комісаріату на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10.11.2017 у складі судді Самардака М.М. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017 у складі колегії суддів: Курильця А.Р., Кушнерика М.П., Мікули О.І. у справі №813/3257/17 за позовом ОСОБА_1 до Львівського обласного військового комісаріату, треті особи: Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Військова частина - А3913 Міністерства оборони України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИВ:
У вересні 2017 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:
визнати протиправними дії Львівського обласного військового комісаріату (далі - Львівський ОВК) щодо відмови у наданні нової довідки для перерахунку пенсії з 07.09.2009 та щодо відмови включити до довідки для перерахунку пенсії, крім основних видів грошового забезпечення, одноразові додаткові види грошового забезпечення;
зобов`язати відповідача надати інформацію про розмір грошової допомоги на оздоровлення до відпустки за 2008 рік, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2008, 2009 роки та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку для перерахунку пенсії з 01.07.2009 з включенням до неї грошової винагороди за безперервну службу, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які позивач отримав за останніх 18 місяців перед звільненням;
зобов`язати Львівський ОВК надати протягом двадцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2017 року у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року скасовано постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2017 року та прийнято нову постанову про часткове задоволення позову.
Визнано протиправними дії Львівського ОВК щодо відмови позивачу у видачі довідки для перерахунку пенсії із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: грошової винагороди, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які отримані за 24 останні місяці перед звільненням.
Зобов`язано відповідача надати позивачу інформацію про розмір грошової винагороди, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які отримані за 24 останні місяці перед звільненням.
Зобов`язано Львівський ОВК надати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області довідки для перерахунку пенсії з 01.07.2009 із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме грошової винагороди, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які отримані за 24 останні місяці перед звільненням.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції в частині задоволених позовних вимог та прийняте нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Касаційна скарга обґрунтована тим, що суд апеляційної інстанції не врахував, що пенсія військовослужбовцям обчислюється відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), яка не передбачає включення до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії одноразових додаткових видів грошового забезпечення, та які позивач просив включити до спірної довідки. Зазначає, що судом апеляційної інстанції також не враховано, що позивач проходив військову службу та звільнений з військової частини А3913 Міністерства оборони України, яка нараховувала і виплачувала позивачу грошове забезпечення, а у Львівському ОВК відсутні оригінали документів, на підставі яких позивачу може бути надана інформація про одноразові додаткові види грошового забезпечення позивача, які він отримував протягом 24 останніх місяців перед звільненням.
Крім того, у своїй касаційній скарзі Львівський ОВК, посилаючись на положення п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України (в редакції, чинній на час розгляду справи судом першої інстанції) вважає, що дана справа предметно підсудна окружному адміністративному суду, а не місцевому суду як адміністративному суду як невірно визначив суд апеляційної інстанції.
Відзиви на касаційну скаргу не надходили.
Заслухавши суддю - доповідача та перевіривши судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з огляду на таке.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач звільнений з військової служби та 26.06.2009 відповідно до наказу командира №121 виключений зі списків особового складу військової частини А3913 з посади льотчик-штурман.
12 серпня 2009 року позивач звернувся до Львівського ОВК із заявою про призначення пенсії.
20 серпня 2009 року Львівський ОВК направив на адресу Головного управління Пенсійного фонду України Львівської області подання про призначення пенсії. Під час обчислення розміру пенсії позивача Львівським ОВК до складу грошового забезпечення не були включені суми одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: грошова винагорода за безперервну службу, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, які він отримував протягом останніх 18 місяців перед звільнення з військової служби, оскільки вказані види виплат не були вказані в довідці військової частини А3913, яка була надана для призначення пенсії.
З 02.07.2009 позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне до забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», у розмірі 90% суми грошового забезпечення. При обчисленні пенсії враховано: посадовий оклад - 1075,00 грн; оклад за військове звання - 120,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 40% - 478,00 грн; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарних місяці - 1428, 00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%; надбавку за роботу , яка передбачає доступ до державної таємниці 10%; надбавка за особливі умови служби 35%, премія 10%; всього-3101,00 грн. Основний розмір пенсії позивача становив (3101,00 x 90%)=2790,90 грн.
05 серпня 2017 року позивач звернувся до військової частини А3913 із заявою про складення нової довідки із включенням додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував під час проходження служби за останні 24 місяці перед звільненням. На вказане 18.08.2017 отримав відповідь про те, що формою довідки для перерахунку чи нарахування пенсії не передбачено включення одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
07 серпня 2017 року позивач звернувся до Львівського ОВК із заявою про надання нової довідки для перерахунку пенсії з включенням до неї одноразових додаткових видів грошового забезпечення: грошової винагороди за безперервну службу, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які він отримував протягом останніх 18 місяців перед звільнення з військової служби.
13 серпня 2017 року Львівський ОВК листом повідомив позивача про те, що вимога про включення до довідки для перерахунку пенсії одноразових додаткових видів грошового забезпечення є безпідставною, так як інформація про грошовий атестат за 2009 та 2014 роки, дані про виплату одноразових допомог в обласному військовому комісаріаті відсутні. Також зазначено, що у комісаріаті зберігаються лише копії документів, на підставі яких позивачу було призначено пенсію,
18 серпня 2017 року військової частини А3913 надала позивачу довідку № 247/1 про розмір грошового забезпечення, проте у супровідному листі зазначила, що формою довідки не передбачено матеріальні допомоги, разові премії, тощо.
Відповідно до листа військової частини А3913 від 07.11.2017 № 862 пенсії особам, звільненим з військової служби, обчислюються з розміру грошового забезпечення із урахуванням окладів за посадою, військового звання, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (якими є надбавки, доплати, підвищення та премії) за 24 місяці. Форма довідки для подання до військомату для нарахування пенсії не передбачає включення в розрахунок винагороду за безперервну службу, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу, разові премїі.
Військовою частиною А3913 як роботодавцем позивача при складанні довідок для призначення пенсії на підставі листа-роз`яснення Департаменту фінансів МО України від 17.06.2008 року №248/6С/468-д не включено додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням з військової служби.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач не виплачував позивачу грошове забезпечення під час проходження ним служби та не володіє первинною бухгалтерською документацією про нарахування та виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення, а відтак позбавлений реальної можливості скласти довідку про види грошового забезпечення, яку просив надати позивач. До того ж, з винагороди за безперервну службу, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальних допомог та разових премій нарахування та сплата страхових внесків не проводилась, що виключає можливість їх включення до спірної довідки.
Скасовуючи постанову суду першої інстанції та задовольняючи позовні вимоги частково, суд апеляційної інстанції виходив з того, що відповідач протиправно відмовив позивачу у видачі довідки про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оскільки грошова винагорода за безперервну службу, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, та які позивач отримав за останніх 24 місяці перед звільненням, є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з якого обчислюється пенсія, а тому вказані виплати підлягають включенню до довідки для перерахунку пенсії. А відтак вважав протиправними дії Львівського ОВК щодо відмови у видачі довідки для перерахунку пенсії із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: грошової винагороди, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які отримані за 24 останні місяці перед звільненням.
Крім того, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що справу розглянуто неповноважним судом першої інстанції - Львівським окружним адміністративним судом, оскільки згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України (в редакції до 15.12.2017) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб`єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат підсудні місцевим загальним судам.
Дослідивши спірні правовідносини, колегія суддів зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з частинами 2 та 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових:
1) посадовий оклад;
2) оклад за військовим званням;
3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною 1 ст. 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Так, ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ).
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Отже, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року у справі № 522/2738/17.
Велика Палата Верховного Суду у вказаному рішенні, крім зазначеного, вирішила за необхідне відступити від правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові цього суду від 10 березня 2015 року (№ 21-70а15).
Отже, враховуючи, що при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, якими є: грошова винагорода за безперервну службу, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, які носять несистемний, а одноразовий характер, то вимоги про включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії таких одноразових додаткових видів грошового забезпечення як грошова винагорода за безперервну службу, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні є безпідставними.
Щодо зобов`язання Львівського ОВК надати інформацію про розмір грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та надати Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області довідки для перерахунку пенсії з 01.07.2009 із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме грошової винагороди, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які отримані позивачем за 24 останні місяці перед звільненням, колегія суддів зазначає таке.
Відповідно до п. 3.1 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 407 від 19.08.2008 (тут і далі - у редакції, чинній на час виходу позивача на пенсію; Порядок № 407) оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби відповідно до Закону, а також визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України - обласними військовими комісаріатами згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року N 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з п. 3.8 Порядку № 407 обласний військовий комісаріат у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії:
приймає від заявника необхідні документи, донараховує вислугу років до дня звільнення військовослужбовця з військової служби та оформлює подання про призначення пенсії за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій;
ознайомлює з поданням особу, якій оформлюється пенсія;
передає перший примірник подання та документи, зазначені в пунктах 3.3 - 3.6 цього Положення, до головного управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації особи;
другий примірник подання долучається до особової справи колишнього військовослужбовця, яка зберігається в обласному військовому комісаріаті.
Як встановлено судами, позивач до виходу на пенсію проходив військову службу у військовій частині А3913. Після звільнення зі служби за поданням Львівського ОВК на підставі заяви позивача та наданих ним до Львівського ОВК документів, а саме: копії розрахунку вислуги років військовослужбовця на пенсію; копії витягу з наказу Командувача Сухопутніх військ Збройних Сил України від 26.05.2009 року №242; копії витягу з наказу командира військової частини А 3913 від 26.06.2009 року №121; копії розрахункової книжки; довідки про розмір грошового забезпечення від 04.07.2009 року №136; довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії; копії паспорта громадянина України, свідоцтва про хворобу, посвідчення учасника бойових дій, ідентифікаційного коду; заяви - зобов`язання, довідки з місця проживання, довідки з Пенсійного фонду, довідки з відділу соціального захисту населення, довідки з податкової інспекції, довідки МСЕК, копії розрахункового рахунку, позивачу призначено пенсію.
Крім того, за інформацією Львівського ОВК в останнього відсутні оригінали документів, на підставі яких позивачу може бути надана інформація про одноразові додаткові види грошового забезпечення, які він отримував 24 останні місяці перед звільненням, оскільки позивач проходив військову службу та звільнений з військової частини А 3913, якою протягом 24 останніх місяців перед звільненням позивача нараховувалось та виплачувалось грошове забезпечення.
Отже, враховуючи, що у відповідача відсутні оригінали первинних фінансових документів, на підставі яких можна визначити види та розмір грошового забезпечення позивача, які він отримував протягом 24 останніх місяців перед звільненням, то підстави для визнання протиправними дій Львівського ОВК щодо відмови у наданні нової довідки для перерахунку пенсії з 07.09.2009 та відмови включити до довідки для перерахунку пенсії, крім основних видів грошового забезпечення, одноразові додаткові види грошового забезпечення; зобов`язання відповідача надати інформацію про розмір грошової допомоги на оздоровлення до відпустки за 2008 рік, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2008, 2009 роки та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку для перерахунку пенсії з 01.07.2009 з включенням до неї грошової винагороди за безперервну службу, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, які позивач отримав за останніх 18 місяців перед звільненням, відсутні.
Отже, за встановлених обставин, у задоволення позову слід відмовити.
Згідно з ч. 1 ст. 351 КАС України підставами для скасування судових рішень повністю або частково і ухвалення нового рішення або зміни рішення у відповідній частині є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.
Крім того, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду апеляційної інстанції щодо скасування постанови суду першої інстанції у зв`язку з розглядом справи неповноважним судом першої інстанції - Львівським окружним адміністративним судом.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України (у редакції до 15.12.2017) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб`єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Тому враховуючи, що вказаний спір стосується призначення пенсії, суд апеляційної інстанції правильно визначив його підсудність місцевому загальному суду як адміністративному суду та скасував постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2017 року як таку, що ухвалена неповноважним судом.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду апеляційної інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового судового рішення про відмову у задоволенні позову.
Керуючись статтями 345, 351, 355, 356 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Львівського обласного військового комісаріату задовольнити.
Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року скасувати.
Ухвалити нове судове рішення.
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Львівського обласного військового комісаріату, треті особи - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, військова частина А 3913 Міністерства оборони України, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії відмовити.
Постанова суду касаційної інстанції є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий А.Ю. Бучик
Судді: Л.Л. Мороз
А.І. Рибачук