Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова КАС ВП від 05.09.2023 року у справі №360/300/21 Постанова КАС ВП від 05.09.2023 року у справі №360...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

касаційний адміністративний суд верховного суду ( КАС ВП )

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 08.09.2021 року у справі №360/300/21
Постанова КАС ВП від 05.09.2023 року у справі №360/300/21

Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2023 року

м. Київ

справа № 360/300/21

адміністративне провадження № К/9901/34202/21

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Стрелець Т.Г.,

суддів: Стеценка С.Г., Тацій Л.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу №360/300/21

за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмови, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди, провадження по якій відкрито

за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2021 року (суд у складі головуючого судді Чернявської Т.І.) та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2021 року (колегія суддів у складі головуючого судді Казначеєва Е.Г., суддів Геращенка І.В., Міронової Г.М.) у справі №360/300/21

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. У серпні 2017 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі по тексту - ГУ НП в Луганській області), в якому просив:

- визнати протиправною відмову ГУ НП в Луганській області, викладену в листі від 26 листопада 2020 року №7526/11/58/05-2020, щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області оновлених документів з достовірною інформацією, яка стосується встановлення надбавки за вислугу років (стаж служби) у розмірі 50% для правильного розрахунку призначеної пенсії;

- зобов`язати ГУ НП в Луганській області встановити ОСОБА_1 надбавку за вислугу років (стаж служби) у розмірі 50% та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області оновлені документи для здійснення правильного розрахунку призначеної пенсії;

- стягнути з ГУ НП в Луганській області на користь ОСОБА_1 відшкодування моральної шкоди в сумі 1 200 000,00 грн.

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

2. Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2021 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2021 року, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Рішення судів попередніх інстанцій мотивовані тим, що пункт 3 Постанови №393 не може бути застосовано при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки в порядку статті 78 Закону №580-VIII, оскільки Постанова №393 прийнята на виконання Закону №2262-XII та може бути застосована для визначення вислуги років поліцейським саме у випадку призначення пенсії за вислугу років.

У свою чергу, при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи частини другої статті 78 Закону №580-VIII, якою встановлено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

3. Не погодившись з судовими рішеннями, позивач направив до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу, у якій просить скасувати рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2021 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2021 року та постановити нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю.

В обґрунтування касаційної скарги скаржник зазначає, що судами першої і апеляційної інстанції не застосовано пряму норму закону, яка регулює спірні правовідносини, а саме пункту 1 статті 78 Закону України «Про Національну поліцію», згідно якої стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Згідно додатку 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» при наявності стажу служби в поліції понад 25 років встановлюється надбавка у розмірі 50%.

Касатор зазначає, що Кабінетом Міністрів України встановлено єдиний (уніфікований) порядок обрахунку вислуги років, право на її пільговий обрахунок є невід`ємним, за наявності умов, які є підставами для такого обрахунку, тобто пільговий обрахунок вислуги років здійснюється незалежно від того, набуто чи ні поліцейським право на пенсію, тому вислуга років у пільговому обрахунку має бути обов`язково врахованою при встановленні надбавки за вислугу років.

ОСОБА_1 наголошує, що на час його звільнення з поліції та призначення пенсії по інвалідності, враховуючи його спеціальний правовий статус (учасник бойових дій), мав для призначення пенсії 29 років 09 місяців 13 днів, тому відповідач неправомірно відмовив у встановленні 50 відсоткової надбавки за вислугу років (стаж служби).

4. Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13 вересня 2021 року, сформовано колегію суддів у складі: головуючого судді ОСОБА_2, суддів Бучик А.Ю., Рибачука А.І.

Ухвалою Верховного Суду від 30 вересня 2021 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2021 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2021 року у справі №360/300/21.

На підставі розпорядження заступника керівника апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду від 13 червня 2023 року №926/0/78-23, у зв`язку зі звільненням судді ОСОБА_2 , яка входить до складу постійної колегії суддів, з метою дотримання строків розгляду справи, проведено повторний автоматизований розподіл судової справи.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15 червня 2023 року, сформовано колегію суддів у складі: головуючого судді Стрелець Т.Г., суддів Стеценка С.Г., Тацій Л.В.

Відповідач подав відзив на касаційну скаргу, у якому просив залишити її без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції без змін

5. Верховний суд ухвалою від 05 вересня 2023 року прийняв до провадження вищезазначену касаційну скаргу та призначив до розгляду в порядку письмового провадження з 05 вересня 2023 року.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

6. ОСОБА_1 у період з 07 серпня 2020 року по 06 листопада 2015 року проходив службу в органах внутрішніх справ, а у період з 07 листопада 2015 року по 31 травня 2019 року проходив публічну службу в Національній поліції України на посадах начальника ізолятора тимчасового тримання Лисичанського відділу поліції ГУ НП в Луганській області, старшого інспектору відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання ГУ НП в Луганській області та начальника відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання ГУ НП в Луганській області, про що свідчать дублікат трудової книжки від 06 листопада 2015 року серії НОМЕР_1 та розрахунок вислуги років для призначення пенсії від 15 липня 2019 року.

Згідно з витягом з наказу ГУ НП в Луганській області (по особовому складу) від 18 грудня 2015 року №47о/с та висновком комісії ГУ НП в Луганській області відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» встановлено стаж служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки по Лисичанському відділу поліції ГУ НП в Луганській області майору поліції ОСОБА_1 , начальнику ізолятора тимчасового тримання Лисичанського відділу поліції ГУ НП в Луганській області, станом на 07 листопада 2015 року - 15 років 03 місяці 00 днів.

Згідно з витягом з наказу ГУ НП в Луганській області (по особовому складу) від 22 травня 2019 року №410о/с відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції майора поліції ОСОБА_1 , начальника відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання ГУ НП в Луганській області за пунктом 4 частини першої статті 77 (у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів), з 31 травня 2019 року, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги): 10 років 05 місяців 17 днів, з виплатою одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції та стаж служби в поліції для її виплати складає 18 років, з виплатою компенсації за невикористану в році звільнення відпустку у кількості 18 діб, встановивши відсоток премії за травень 131,9%.

Згідно з витягом з наказу ГУ НП в Луганській області (по особовому складу) від 12 липня 2019 року №582 о/с на підставі рапорту старшого інспектору відділу комплектування управління кадрового забезпечення ГУ НП в Луганській області Скнаріної А.В. від 03 липня 2019 року та розрахунку вислуги років для призначення пенсії від 15 липня 2019 року пункт наказу ГУ НП в Луганській області від 22 травня 2019 року №410 о/с в частині звільнення викладено в такій редакції: «майора поліції ОСОБА_1 , начальника відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання Головного управління Національної поліції в Луганській області за пунктом 4 частини першої статті 77 (у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів), з 31 травня 2019 року, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги): 10 років 11 місяців 19 днів, з виплатою одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції та стаж служби в поліції для її виплати складає 18 років, з виплатою компенсації за невикористану в році звільнення відпустку у кількості 18 діб, встановивши відсоток премії за травень 131,9%».

Відповідно до довідки управління кадрового забезпечення ГУ НП в Луганській області від 31 грудня 2020 року №4822/111/19-2020 вислуга років на час звільнення ОСОБА_1 складає: у календарному обчисленні: 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) за час служби в органах внутрішніх справ та Національній поліції України, що підлягають зарахуванню до вислуги років на пільгових умовах, складає: 10 років 11 місяців 19 днів.

Листом від 02 серпня 2019 року за №171/111/58-2019 сектор з питань пенсійного забезпечення ГУ НП в Луганській області на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області направив документи для призначення і виплати пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , серед яких подання про призначення пенсії від 02 серпня 2019 року, заява ОСОБА_1 від 31 липня 2019 року про призначення пенсії, грошовий атестат від 31 липня 2019 року №59 та довідка управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ НП в Луганській області від 31 липня 2019 року №633/111/22-2019 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до подання ГУ НП в Луганській області про призначення пенсії від 02 серпня 2019 року та грошового атестату від 31 липня 2019 року №59 вислуга років ОСОБА_1 станом на 31 травня 2019 року для призначення пенсії складає 29 років 09 місяців 12 днів, у тому числі календарна вислуга складає: 18 років 09 місяців 25 днів, надбавка за стаж служби у розмірі 35 відсотків (стаж служби станом на 31 травня 2019 року за наказом від 22 травня 2019 року №410 визначено 18 років 09 місяців 25 днів).

ОСОБА_1 звернувся до ГУ НП в Луганській області із заявою від 09 листопада 2020 року б/н, якою просив вжити заходів щодо усунення порушень вимог чинного законодавства, зокрема надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області оновлені документи із достовірною інформацією, яка стосується встановлення надбавки за вислугу років у розмірі 50 відсотків, оскільки вже встановлена надбавка у розмірі 35 відсотків не відповідає наявній вислузі років позивача.

В заяві позивач зазначив, що оскільки згідно з довідкою ГУ НП в Луганській області від 03 липня 2019 року №2340/111/19-2019 вислуга років у загальному обчисленні становить 29 років 09 місяців 3 дні, відсоткова надбавка за вислугу років повинна становити 50 відсотків.

Листом від 26 листопада 2020 року за №7526/111/58/05-2020 ГУ НП в Луганській області повідомило позивачу на його заяву від 09 листопада 2020 року про відсутність підстав для оформлення оновленого грошового атестату у зв`язку зі звільненням позивача на пенсію, оскільки розмір надбавки за стаж служби, який складає 18 років 09 місяців 25 днів, у відсотковому значенні було визначено правильно.

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

7. Суд касаційної інстанції наголошує на тому, що перевірка законності рішень судів першої та апеляційної інстанції, згідно зі статтею 341 КАС України, здійснюється виключно у частині застосування норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також КАС України) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

8. Враховуючи доводи та вимоги касаційної скарги, на підставі встановлених фактичних обставин справи, колегія суддів КАС ВС зазначає наступне.

9. Спір у цій справі виник у зв`язку з відмовою ГУ НП в Луганській області встановити надбавку за вислугу років (стаж служби), передбачену частиною другою Закону України «Про Національну поліцію» (далі по тексту - Закон №580-VIII) у розмірі 50%, замість встановлених 35%, з урахуванням стажу роботи у пільговому обчисленні відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (далі по тексту - Постанова №393).

10. Відповідно до частини другої статті 78 Закону №580-VIII до стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Частиною третьою статті 78 Закону №580-VIII встановлено, що під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України (частина четверта статті 78 Закону №580-VIII).

Згідно із частиною третьою статті 93 Закону №580-VIII за кожний повний календарний рік служби в поліції після досягнення п`ятирічного стажу служби поліцейському надається один календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як п`ятнадцять календарних днів.

11. 11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, та пунктом 5 якої визначено, що надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до цієї постанови.

Згідно з додатком 11 до Постанови №988 розмір надбавки за стаж служби в поліції від 16 до 19 років становить 35 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.

12. Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року №260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» (далі по тексту - Порядок №260) відповідно до статті 94 Закону №580-VIII, Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських затверджено відповідний порядок.

Пунктом 3 розділу ІІ Порядку №260 визначено, що надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно додатком 11 до постанови №988.

До вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною другою статті 78 Закону №580-VIII.

13. У постанові від 22 лютого 2023 року по справі №320/12166/20 Верховний Суд сформував правовий висновок, згідно якого, положення Постанови №393 не регулюють питання, передбачені частиною другої статті 78 Закону №580-VIII щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Верховний Суд підкреслив, що «Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» було затверджено Кабінетом Міністрів України постановою №393 на виконання вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Закон №2262-XII).

Згідно преамбули Закону №2262-XII цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до статті 17-1 Закону №2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Постанови №393 установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються зазначені в ньому види служби та періоди часу.

Пунктом 3 Постанови №393 визначено види служби та періоди часу, які до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах.

Так, згідно з підпунктом «а» пункту 3 Постанови №393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці - час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

14. Колегія суддів КАС ВС погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що пункт 3 Постанови №393 не може бути застосовано при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки в порядку статті 78 Закону №580-VIII, оскільки Постанова №393 прийнята на виконання Закону №2262-XII та може бути застосована для визначення вислуги років поліцейським саме у випадку призначення пенсії за вислугу років.

У свою чергу, при вирішенні питання щодо обчислення стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки слід застосовувати приписи частини другої статті 78 Закону №580-VIII, що встановлює вичерпний перелік складових (посад, періодів служби) такого стажу служби в поліції.

15. За висновком Верховного Суду по справі №320/12166/20, Постанова №393 не є нормативним актом в розумінні частини четвертої статті 78 Закону №580-VIII, який визначає правила обчислення вислуги років для встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки під час проходження служби в поліції, як на тому наполягає позивач, оскільки вона прийнята на виконання Закону №2262-XII, а її положення визначають виключно умови призначення пенсій за вислугу років та порядок обчислення вислуги років для її призначення.

Слід зауважити, що у схожих за змістом правовідносинах за позовами працюючих поліцейських із вимогами про зарахування на підставі пункту 2 Постанови №393 часу навчання у вищому навчальному закладі при обчисленні стажу служби в поліції для цілей встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки, Верховним Судом сформовано висновок щодо доцільності застосування вказаних положень при вирішенні питання щодо обчислення означеного стажу, визначеного частиною другою статті 78 Закону №580-VIII, згідно якого положення пункту 2 цієї Постанови застосуванню не підлягають, оскільки вони можуть бути застосовані для визначення вислуги років особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ саме у випадку призначення пенсії за вислугу років (постанови від 13 серпня 2020 року по справі №820/6656/16 та від 15 грудня 2021 року по справі №520/11545/19).

Аналогічний підхід щодо застосування положень Постанови №393 при обчисленні стажу служби в поліції для встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки, визначеного частиною другою статті 78 Закону №580-VIII, викладено у постанові Верховного Суду від 01 березня 2023 року по справі №260/7359/21 за позовом працюючого поліцейського, який продовжує службу в поліції.

16. Колегія суддів КАС ВС враховує, що наведені справи відрізняються від справи що розглядається тим, що у даному випадку позивачу вже призначено пенсію по інвалідності, однак такі обставини не впливають на застосування положень Постанови №393 при обчисленні стажу служби в поліції для встановлення надбавки за вислугу років та тривалості додаткової оплачуваної відпустки, визначеного частиною другою статті 78 Закону №580-VIII, оскільки вказана постанова може бути застосована для визначення вислуги років поліцейським саме у випадку призначення пенсії за вислугу років.

17. З урахуванням викладеного, колегія суддів КАС ВС вважає що висновки, викладені у наведених постановах підлягають застосуванню і в межах спірних правовідносин.

18. У свою чергу, безпідставними є посилання позивача у касаційній скарзі на правові висновки, викладені у постанові Верховного Суду України від 27 травня 2008 року у справі №21-2438во07, постанові Великої Палати Верховного Суду від 07 червня 2018 року у справі №800/517/17, від 27 червня 2018 року у справі №750/9775/16-а, від 03 березня 2021 року у справі №805/3923/18-а, від 10 березня 2021 року у справі №812/1100/17, від 16 березня 2021 року у справі №826/16811/18, оскільки у вказаних справах та у справі, що розглядається, правовідносини не є подібними. Предметом спору у справах, на які посилається позивач, було питання можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, при призначенні пенсії за вислугу років, а не питання можливості обчислення на пільгових умовах стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років.

19. Відтак, правильним є висновок судів попередніх інстанцій про відсутність підстав для задоволення позову, а доводи касаційної скарги його не спростовують.

З огляду на викладене, висновки судів попередніх інстанцій відповідають нормам матеріального та процесуального права, підстави для скасування чи зміни оскаржуваних судових рішень відсутні.

Відповідно до статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо рішення, переглянуте в передбачених статтею 341 цього Кодексу межах, ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 341 345 349 350 356 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду

п о с т а н о в и в :

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2021 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 14 липня 2021 року у справі №360/300/21 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Стрелець Т.Г.

Судді Стеценко С.Г.

Тацій Л.В.

logo