Держава забезпечує заходи з профілактики рідкісних (орфанних) захворювань та організацію надання громадянам, які страждають на такі захворювання, відповідної медичної допомоги. З цією метою центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я:
визначає та затверджує перелік рідкісних (орфанних) захворювань та забезпечує офіційну публікацію цього переліку;
{Абзац третій частини першої статті 53 - 1 виключено на підставі Закону № 2347-IX від 01.07.2022 }
визначає заходи, необхідні для забезпечення профілактики рідкісних (орфанних) захворювань, та встановлює порядок надання медичної допомоги громадянам, які страждають на ці захворювання.
Обробка медичної інформації щодо громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, здійснюється в електронній системі охорони здоров’я.
{Статтю 53 - 1 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2347-IX від 01.07.2022 }
Громадяни, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, безперебійно та безоплатно забезпечуються необхідними для лікування цих захворювань лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання відповідно до їх переліку та обсягів, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
{Розділ V доповнено статтею 53 - 1 згідно із Законом № 1213-VII від 15.04.2014 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Коли держава має компенсувати витрати на ліки: позиція Верховного Суду (Постанова КЦС ВС від 05.03.2025 року у справі №761/29128/23)
Суд першої інстанції визнав дії департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації неправомірною бездіяльністю, яка призвела до матеріальних збитків для позивача, та зобов’язав компенсувати витрати. Апеляційний суд, у свою чергу, скасував це рішення, мотивуючи тим, що позивач не довів факту перебування на обліку та звернення до органу охорони здоров’я у період придбання ліків. Що вирішив ВС? Читати повністюу центрі розгляду — ситуація з пацієнтом, який страждає на акромегалію. Це рідкісне захворювання офіційно внесене до переліку, затвердженого Міністерством охорони здоров’я, як таке, що підлягає державному забезпеченню. Проте держава не надала необхідних ліків, і чоловік змушений був купувати їх за власні кошти. Сума витрат сягнула майже 257 тисяч гривень.