Автор не вказаний
0
0
5165
Враховуючи багато галасу навколо оновлення інформації щодо бенефіціарів, Мін'юст хоча й зі запізненням, все ж активно вносить зміни до відповідних нормативних актів. Настала черга уточнень та змін до ЄДР щодо інформації про засновників та кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ), яка вноситься до реєстру та є у відкритому доступі.
Відомо, що за ці три місяці (а можливо й рік, якщо нардепи проголосують за законопроєкт №5807) законотворці поставили за мету оновити дані про бенефіціарних власників всього українського бізнесу. А про сам ЄДР та інформацію, яка буде доступною в реєстрі щодо юросіб у зв’язку з оновленням даних про бенефіціарів, подумали лише зараз.
Адже структура власності, яка має подаватись держреєстратору, буде прямо вказувати на останню фізособу за ланцюгом власності, яка й і вважатиметься кінцевим бенефіціарним власником-фізообою.
Згадайте новину: Як визначити кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи? Прямий і не прямий вирішальний вплив.
І ось маємо зміни від Мін'юсту — /22638" rel="nofollow" target="_blank">наказ від 26.07.2021 р. №2640/5. Завдяки йому щодо юросіб у відкритому доступі будуть відомості про:
- перелік засновників (учасників) юридичної особи:
- окрім прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства та місце проживання кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, також відкриють доступ до інформації про характер та міру (рівень, ступінь, частку) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу) або обґрунтовану причина відсутності КБВ.
Згадайте новину: Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи
Ще одна вкрай важлива інформація, яку очікували ФОПи, які мають сімейні фермерські господарства! Вона стосується відомостей про створення ними сімейного ФГ.
Нагадаємо, що реєстраційна форма 1 “Заява щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця” (в редакції з 01.06.2020 р.) не містить окремого поля для позначки, що ФОП реєструється саме в цілях створення сімейного ФГ.
Проте для діючих ФОПів, які вже створили СФГ, є окрема позначка “Зміна документа про створення сімейного ФГ”. Тобто ні для реєстрації змін (реєстрація СФГ діючим ФОПом), ні для реєстрації нового ФОПа зі створенням СФГ жодних особливих позначок у заяві не міститься.
При цьому на сьогодні ФОП разом з реєстраційною заявою подає декларацію (договір) про створення сімейного ФГ та у полі "вебсторінка" блоку "Інформація про зв'язок" (текстове поле, апаратно обмежено 200-ми символами) зазначає інформацію <Створено СФГ, підстава - Декларація, дата та № (у разі наявності)> (листи Мін'юсту від 25.11.2019 р. №10575/8.4.3/32-19 “Щодо порядку державної реєстрації сімейних фермерських господарств”, зі змінами згідно з 323-20" rel="nofollow" target="_blank">листом 17.08.2020 р. № 212/8.4.4/32-20).
Наказом №2640/5 Мін'юст додав у відкритий доступ інформацію про таких ФОПів — в ЄДР відображатиметься ознака створення фізичною особою – підприємцем сімейного фермерського господарства. Знову ж таки, це скоріш уточнення, адже на сьогодні ті ФОПи, які вказали на таку ознаку у реєстраційній заяві (при реєстрації ФОП чи при внесенні змін у зв’язку зі створення сімейного ФГ), інформацію про це можуть побачити у реєстрі.
Згадайте новину: Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам
Втім, ФОПам, які цього не зробили, на сьогодні нічого не заважає внести такі відомості в ЄДР зі зазначенням на першій сторінці реєстраційної заяви форми 1 на “зміну документа про створення сімейного ФГ”. І ця інформація про створення ФОПом сімейного ФГ буде наявна у відкритому доступі в ЄДР.
Автор новини: Канарьова Наталія
Джерело: «Дебет-Кредит»
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
130
Коментарі:
0
Переглядів:
141
Коментарі:
0
Переглядів:
205
Коментарі:
0
Переглядів:
257
Коментарі:
0
Переглядів:
226
Коментарі:
0
Переглядів:
269
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.