Як визначити кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи? Прямий і не прямий вирішальний вплив.

16.07.2021 | Автор: Юрконсалт    Просмотров:  3651
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

В даний момент, коли всі юридичні особи зобов’язані подавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника (далі - КБВ), потрібно звернути увагу на правильне/коректне визначення кінцевого КБВ та схематичне зображення структури власності юридичної особи. Чому?

Тому що, представники юридичних осіб, їх керівники підписуючи та подаючи на державну реєстрацію офіційні документи, такі як структура власності, можуть потрапити в ситуацію, коли їх використовують для надання завідомо неправдивих відомостей про КБВ. Щодо відповідальності за несвоєчасне та неправдиве надання відомостей КБВ ви могли ознайомитись з попередньої новини.

Згадайте новину: Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи

Варто зауважити, що в Україні впроваджені та практично застосовуються Методологія національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні та Керівні настанови щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Ці документи – це фундамент для проекту оновлення відомостей про КБВ по всьому світі.

В Україні цим фундаментом є Закон України № 361-IX, він визначає, по-перше, що КБВ це тільки фізична особа, по-друге - розкриває поняття КБВ та встановлює основний критерій для визначення КБВ юридичної особи, а саме: володіння фізичною особою часткою в статутному капіталі товариства не менше 25 %.

Це одна з найпоширеніших форм бенефіціаної власності, коли одна або кілька осіб володіють частками в статутному капіталі не менше 25 % - це є КБВ з прямим вирішальним впливом. Якщо ж частка в статному капіталі менше 25 % – вони не є КБВ, за умови, ще немає обставин, які б свідчили про інше (наприклад, дружина учасник ТОВ з 80 % часткою в статутному капіталі, а її чоловік директор і також учасник з 20 % - враховуючи їх суспільні відносини чоловік може бути КБВ юридичної особи, тому що має певний вплив на свою дружину).

Згадайте новину: Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам

Якщо ж особи володіють частками в статутному капіталі ТОВ «1», але через ТОВ «2» – це називається не прямий вирішальний вплив і знову в першу чергу іде прив’язка до 25 %. Не прямий вирішальний вплив тощо зв'язок між КБВ і ТОВ «1» здійснюється через ТОВ «2».

Це найпоширеніші і найпростіші форми бенефіціарного володіння, за той час коли про прозорість бенефіціаних власників ніхто не замислювався структури схем бенефіціарного володіння стали «непростими» і були імплементовані в такі організаційно-правові форми як трасти та фонди. Ось про них буде «дуже непросто» у наступних новинах.

Автор новини: Юрконсалт

Пользуйтесь нашими сервисами для получения юридических услуг :

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
3651
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0