Главная Блог ... Новости Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи Відповідальність за не подання відомостей про КБВ ...

Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи

эксклюзив
Отключить рекламу
 - tn1_0_07633400_1626069445_60ebd9c512a83.jpg

Звертаю Вашу увагу на те, що 11.07.2021р. стартує «кампанія з оновлення відомостей про КБВ» (далі - кінцевого бенефіціарного власника), щодо подання відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В ході подання документів в рамках вищезгаданої «кампанії» слід, першочергово, звернути увагу на питання відповідальності за не подання відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи та подання неповних відомостей про структуру власності та КБВ юридичної особи у встановлений Законом строк.

Згадайте новину: Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам

Відомості по КБВ юридичної особи потрібно подати до 10 жовтня 2021р. В разі подання відомостей після 10 жовтня 2021р. Законом України передбачено штрафна санкція.

По-перше, відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи регулюють положення Кодексу про адміністративні правопорушення України, а саме ст. 166-11:

За приховування відомостей про КБВ, несвоєчасне чи неповне подання документів державному реєстратору штраф – від 17 тис. грн. до 51 тис. грн, застосовуються до керівника юридичної особи або уповноваженої особи.

За порушення вимог виявлення належності КБВ до політично значущих осіб, несвоєчасне подання інформації про фінансові операції – від 5 100 грн. до 34 тис грн, застосовуються до посадовців, які здійснюють фінансовий моніторинг.

По-друге, Кримінальний Кодекс України, встановив відповідальність за надання посадовими особами завідомо неправдивих відомостей про юридичну особу (підробка документів), що передбачено ст. 358 ККУ, а саме:

підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років або частина 2 ст. 358 ККУ - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

По-третє, і на мою думку це най серйозніший вид відповідальності, в реаліях нашого часу, встановленому розділом IV Законом України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон №361), це блокування фінансових операцій юридичних осіб, заморожування активів, здійснення посилених перевірок компаній, формування переліку осіб, які здійснюють дії пов’язанні з відмиванням коштів отриманих злочинним шляхом.

Враховуючи вищевикладене, посадовим та відповідальним (службовим) особам юридичних осіб потрібно здійснити певні дії для уникнення негативних наслідків пов’язані з неподанням або несвоєчасним поданням відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи, а саме:

1. ознайомитись з нормативно-правовою базою, яка регулює даний вид взаємовідносин між суб’єктами господарської діяльності та суб’єктами владних повноважень;

2. розробити структуру власності юридичної особи та зазначити опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність юридичної особи.

Автор новини: Юрконсалт

 • 6580

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 6580

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст