Главная Блог ... Новости Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам Необхідність розкриття структури власності та онов...

Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам

эксклюзив
Отключить рекламу
 - tn1_0_97701400_1625829204_60e82f54ee8d0.jpg

Необхідність розкриття структури власності та оновлення інформації про кінцевого бенефіціарного власника всім юридичним особам

Історія про визначення структури власності компаній та ідентифікації кінцевого бенефіціарного власника бере початок з квітня 2016р., коли світовій спільноті були представлені документи панамської юридичної фірми Моссак Фонсека (Mossack Fonseca), про глобальні схеми відмивання коштів, уникнення від оподаткування більш ніж 150 політиків та їх родичів в 50 країн світу.

Саме ці події дали поштовх для зміни методів роботи органів фінансового моніторингу для викриття незаконної діяльності компаній та злочинної власності з активами. Першочергово було створено міжурядовий орган – групу з розробки фінансових заходів для боротьби з відмиванням коштів (Financial Action Task Force on Money Laundering – «FATF»).

Стандарти та рекомендації «FATF», щодо прозорості бенефіціарного права власності та ідентифікації кінцевого бенефіціарного власника були враховані урядом України та закріплені в Законі України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Цим Законом встановлено, що усі юридичні особи мають оновити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (далі - КБВ) протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Наказ про форму та зміст структури власності набирає чинності з 11 липня 2021 року. Тобто, інформація про КБВ має бути внесена (оновлена) в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань до 10 жовтня 2021р.

Також встановлено чіткий перелік документів, які мають бути подані державному реєстратору для оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Ці документи мають бути розроблені та містити відомості враховуючи рекомендації Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України.

Слід зазначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності.

Потрібно пам’ятати і про відповідальність за несвоєчасне подання відомостей про КБВ, що тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи, згідно ст. 166 КУпАП, у розмірі від 17 000,00 до 51 000,00 грн.

Зволікання з подачею відомостей про КБВ, не приділення належної уваги цьому питанню матиме негативні наслідки для юридичних осіб, оскільки, відомості про КБВ фіксуються обслуговуючими банками та органами фінансового моніторингу Національного банку України, а їх відсутність дає підстави для проведення додаткових перевірок, зупинки фінансових операцій компаній, заморожування активів, передбачена навіть процедура закриття рахунку з ініціативи обслуговуючого банку.

Тому, вважаю за необхідне та рекомендую всім власникам та керівникам компаній, в т.ч. для мінімізації ризику виникнення несприятливої ситуації, яка була описана вище, вчасно звернутись до кваліфікованих спеціалістів для консультації та подання державному реєстратору документів відповідно до рекомендацій державних органів, які розкривають структуру власності та ідентифікують КБВ.

Автор новини: Юрконсалт

 • 4060

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4060

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст