Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Коли угода про примирення суперечить суспільним інтересам Коли угода про примирення суперечить суспільним ін...

Коли угода про примирення суперечить суспільним інтересам

Відключити рекламу
 - tn1_0_33985900_1618393251_6076b8a352feb.jpg

Заперечення проти ухвалення судом вироку на підставі угоди про примирення походять від прокурора, оскільки цьому учаснику кримінального провадження укладення такої угоди і навіть її ініціювання не підконтрольне, на відміну від угоди про визнання винуватості, де прокурор є стороною.

Перешкодити поданню сторонами угоди про примирення прокурор також не може, оскільки згідно з ч. 7 ст. 469 КПК слідчий, прокурор зобов’язані проінформувати підозрюваного та потерпілого про їхнє право на примирення, роз’яснити механізм його реалізації та не чинити перешкод в укладенні угоди про примирення.

Читайте статтю: Договір трудовий чи цивільно-правовий? Верховний Суд пояснив, у чому різниця

Оскаржити вирок, постановлений на підставі угоди чи клопотати про його скасування також можливо з обмеженого кола підстав.

Отже, в арсеналі засобів змагальності у сторони обвинувачення залишається передбачений ч. 7 ст. 474 КПК перелік умов, за яких угоду про примирення не може бути затверджено. Найменш конкретною з них є передбачена пунктом 2 «невідповідність інтересам суспільства». Вона ж – і найзручніша для обстоювання необхідності відмови в затвердженні угоди без застосування якихось струнких аргументів через закладений в її формулюванні механізм оцінного судження.

Цей механізм певний час доволі просто застосовувався – суди чи погоджувалися із прокурорами у тому, що угода суперечить інтересам суспільства (див. приміром вироки у справах №№ 649/1064/13-к, 698/67/17, 321/763/14-к) чи не погоджувалися (див. приміром вироки у справах №№ 579/1233/13-к, 127/22610/18, 127/31694/13-к), не вдаючись до деталей що ж то за інтерес такий і як угода йому суперечить.

Отже відповідь на питання: коли угода про примирення суперечить суспільним інтересам, зазвичай звучала так: коли суд так вважає.

Нарешті Верховний Суд у постанові по справі № 756/11661/17 утвердив формулу, що «угода про примирення являє собою ключовий інструмент узгодження інтересів учасників кримінально-правового конфлікту та забезпечення їх балансу. Адже сторони шляхом компромісних і взаємовигідних рішень між собою адаптують норми права про примирення щодо конкретного (їх) випадку, чим задовольняють свої інтереси, а в результаті і суспільні (публічні) інтереси».

І на цей висновок тепер орієнтуються суди, розглядаючи доводи на користь чи не на користь затвердження угоди. Принаймні, цитують його.

Зорієнтуватися в подібних особливостях процесу ініціювання, складення і затвердження угод допоможе нова процедура Угода про примирення у кримінальному провадженні, яку щойно додано до збірки з понад 160 процедур на платформі Lex.

Хто може ініціювати укладення угоди про примирення і на яких підставах можна оскаржувати вироки, якими затверджено угоди, та подавати клопотання про їх скасування, яка відповідальність чекає в разів невиконання умов угоди – у новій процедурі на допомогу учасникам кримінальних проваджень.

Автор статті: ООО "Активлекс"

Читайте статтю: Знесення об’єктів самочинного будівництва на роздоріжжі між цивільним і адміністративним судочинством

 • 2064

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2064

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст