Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Двічі за одне... відповідають

Двічі за одне... відповідають

Відключити рекламу
 - c991123f7b582bbbdaf77999529efb31jpg

Двічі за одне... відповідають

Притягнувши громадянина вдруге до юридичної відповідальності за одне й те ж саме правопорушення, суддя сам вчинив злочин.

Минуло вже більше року від початку Революції гідності, але суттєвих змін у сфері правосуддя в Україні так і не відбулось. Вчорашні соратники по боротьбі з режимом Януковича сьогодні стали запеклими конкурентами у змаганні за впливові посади в уряді і доступ до державних ресурсів. Вирішення питання проведення так необхідних країні реформ і припинення збройного конфлікту на сході України залишається на другому плані.

Якщо найближчим часом нічого не зміниться, то Україну знову можуть очікувати революційні потрясіння. Очевидно, що це далеко не кращий варіант розвитку подій, але його навряд чи вдасться уникнути, якщо представники нової влади переслідуватимуть лише власні вузькопартійні інтереси і не будуть враховувати настрої суспільства. Від нової влади люди чекають чітких і ефективних дій у сфері боротьби з корупцією, зміцнення обороноздатності країни та забезпечення правосуддя. Відсутність незалежного і справедливого суду підриває довіру людей до держави та веде до дестабілізації суспільно-політичних відносин всередині країни.

Читайте статтю: Сутінки Конституційного суду, або Історія одного гріхопадіння.

Перефарбування Ківалова - на цей раз під Порошенка.

Результати діяльності нинішньої судової і правоохоронної систем України не витримують жодної критики. Одним із прикладів незадовільної роботи правоохоронних і судових органів є відсутність повного і об’єктивного розслідування кримінальної справи щодо масового вбивства людей на Майдані Незалежності у лютому 2014 року.

Разом з тим, можна навести багато прикладів, коли правоохоронці у гонитві за показниками розслідують фіктивні злочини, а суди в свою чергу виносять щодо них обвинувальні вироки. Прикладом розслідування неіснуючих кримінальних справ є діяльність міліції, прокуратури і суду Бориспільського району Київської області. Йдеться про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які уже були притягнуті до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання кордону з використанням підроблених документів (ст. 204-1 КУпАП).

Незважаючи на те, що ст. 61 Конституції України забороняє двічі притягувати особу до юридичної відповідальності за одне і те ж саме правопорушення, правоохоронці відкривають провадження щодо цієї категорії осіб ще і за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа), а суди виносять по них обвинувальні вироки.

Правоохоронці і судді в цьому випадку свідомо порушують закон, оскільки вони не можуть не знати, що одне і те ж саме діяння не може одночасно бути і адміністративним правопорушенням, і кримінально караним злочином. Притягуючи людей до кримінальної відповідальності за діяння, за яке їх уже було покарано в порядку адміністративного судочинства, посадові особи правоохоронних органів і суду самі вчиняють злочини, передбачені ст. 372 КК України (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) і ст. 375 КК України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, постанови, ухвали суду).

Одним із прикладів незаконного притягнення до кримінальної відповідальності і винесення суддею Левченком неправосудного вироку є кримінальна справа громадянина Ткача. Свого часу він вчинив злочин на території України, а потім опинився за її межами. Перебуваючи за кордоном, вирішив добровільно повернутися на батьківщину і здатися органам правосуддя.

У Ткача не було жодних документів, які посвідчували його особу, лише фальшивий паспорт на ім’я громадянина іноземної держави. Звернення до консульської установи України в країні перебування з проханням про допомогу залишилось без відповіді.

Перебуваючи в чужий країні без документів і засобів до існування, громадянин Ткач на останні гроші придбав квитка і повернувся в Україну, де і був затриманий прикордонниками аеропорту Бориспіль за спробу незаконного перетину кордону. За це правопорушення громадянина було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 204-1, згідно з якою він дістав адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. Але паралельно співробітниками Бориспільської міліції було порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 358 КК України, за якою суддя Бориспільського районного суду виніс обвинувальний вирок і присудив 510 грн штрафу. Притягнувши гр. Ткача вдруге до юридичної відповідальності за одне й те ж саме правопорушення, суддя сам вчинив злочин, передбачений ст. 375 КК України.

Чим керувався суддя, виносячи завідомо неправосудний вирок людині за вчинення злочину, якого не було?

Чому правоохоронці витрачали час і державні кошти на розслідування неіснуючого злочину?

Чому до цього часу існує негативна практика, коли правоохоронці і судді незаконно притягують людей до кримінальної відповідальності і не несуть за це передбаченого законом покарання?

Очевидно, що вирішення питання викорінення всіх негативних явищ, які сьогодні є в системі судових і правоохоронних органів, має важливе суспільно-політичне значення, і тому саме на це мають бути спрямовані зусилля і президента, і нової Верховної Ради. А особливу увагу варто звернути на необхідність донесення до широкого загалу інформації про покарання співробітників правоохоронних органів і суддів за вчинення ними злочинів. Тоді можна буде сподіватись, що усвідомлення невідворотності покарання в подальшому застерігатиме їх від прийняття протиправних рішень. Повернення довіри людей до держави та її судових і правоохоронних органів і має стати основною метою так необхідної сьогодні Україні реформи правосуддя.

Аналізуйте судовий акт: Вирок Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 31 жовтня 2014р. у справі Ткача №359/8383/14-к (суддя Левченко А. В.)

Читайте інтерв'ю з автором: Олег Березюк: Україні допоможе Місурійська система призначення суддів, яка діє у Сполучених Штатах Америки.

*

У зв'язку з цим голова Українського юридичного товариства /3411/" rel="nofollow" style="text-align: justify; line-height: 1.6em;">Олег Березюк звернувся до Генерального Прокурора України з вимогою вжити передбачених законом заходів для відновлення законності у справі громадянина Ткача В.Ю., а також притягнути до відповідальності співробітників міліції, прокуратури і суду винних у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та засудженні громадянина Ткача В.Ю. Наводимо текст зазначеного звернення.

Повідомлення про злочин у справі Ткача В.Ю.

Голова ГО "Українське юридичне товариство"

Олег Березюк

  • 5412

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5412

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати