Договір про припинення права на аліменти

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Договір про припинення права на аліменти - b43cbfc93b6209f003043409b54883ac_60892ec7d286c.png

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся ключові моменти і особливості аліментного договору, дізнаєтеся як раз і назавжди забути про виплату аліментів, про особливості договору про припинення права на аліменти, а також зможете ознайомитися зі зразками самих договорів.

Зміст:

Що таке аліментний договір?

Аліментний договір - це договір, який укладається між батьками в інтересах дитини про добровільну сплату аліментних платежів.

Який же сенс аліментного договору? Які переваги аліментного договору над вирішенням суду про сплату аліментів?

По-перше, аліментний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. Завдяки чому в разі невиконання умов договору, можна буде без суду стягнути аліменти за виконавчим написом нотаріуса. Тобто, ця процедура стягнення буде в рази швидше ніж через суд, оскільки з огляду на сучасні реалії, термін розгляду в суді може розтягнутися на дуже довгий час.

По-друге, аліментний договір дає сторонам можливість самостійно, за взаємною домовленістю встановити суму і терміни аліментних платежів. Наприклад, якщо батько дитини офіційно отримує 6000 грн., А не офіційно-20 000 грн. (Ви обидва це знаєте) і укладаючи аліментний договір ви зійшлися на сумі - 8 000 грн, то навряд чи в судовому порядку ви б могли стягнути 8 000 грн (для цього будуть потрібні вагомі аргументи і докази).

Користуйтеся консультацією: Чи можливо і як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі

По-третє, за аліментним договором, на відміну від виконавчого провадження, гроші на аліменти автоматично не знімаються з банківських рахунків (за винятком, якщо одна зі сторін не звернулася до нотаріуса для вчинення виконавчого напису нотаріуса, в разі невиконання умов договору другою стороною).

По-четверте, до подачі позову в суд про стягнення аліментів вдаються тоді, коли мирним шляхом домовитися не вдалося, і іншого виходу окрім як звернутися до суду за захистом своїх прав і прав дитини - не залишилося. На відміну від договору на аліменти, який дуже часто складають, будучи ще в шлюбі, для того щоб убезпечити себе в майбутньому в разі виникнення конфліктних ситуацій з приводу сплати аліментів, можна буде відразу звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису, і без судової тяганини почати стягувати аліменти. Наприклад, батьки складають договір про аліменти, але водночас у них загальний бюджет, жодних конфліктних ситуацій з приводу утримання дитини немає. Батько практично не виконує умови договору про перерахування аліментів на рахунок матері для утримання дитини. Оскільки договір про аліменти ніким не контролюється, то про це знає тільки дружина (мати дитини). І якщо через деякий час батьки вирішили розлучитися, а чоловік відмовився допомагати фінансово, тоді мати йде до нотаріуса з доказами (виписка з банку) про порушення чоловіком умов договору. Як результат, нотаріус вчиняє виконавчий напис, на підставі якого потім відкривається виконавче провадження для примусового стягнення аліментів. В такому випадку економиться час на судові розгляди, які можуть затягнутися на досить тривалий час.

З вищезазначеного отримуємо відповідь на питання: Коли використовують аліментний договір? Тобто, аліментний договір можна укласти, будучи в цивільному шлюбі, в законному шлюбі, і після розлучення.

Аліментний договір VS шлюбний договір: що вибрати?

По-перше, як аліментний, так і шлюбний договір укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріально.

По-друге, предмет шлюбного договору набагато ширше аліментного. Сама назва аліментного договору вже говорить про його предмет. А шлюбний договір може регулювати правовий режим майна, порядок користування житлом, право на утримання тощо. У шлюбному договорі аліменти можна вказати відразу.

По-третє, слід врахувати, що аліментний договір можна укласти, не перебуваючи в законному шлюбі, на відміну від шлюбного договору, який набирає законної сили після реєстрації шлюбу.

Таким чином, якщо вас цікавить тільки врегулювання питання про виплату аліментних платежів, то перевагу можна віддати аліментному договору.

Користуйтеся консультацією: Як стягнути аліменти з безробітного?

Договір про припинення права на аліменти

Це питання регулюється статтею 190 Сімейного кодексу України, де зазначено, що один з батьків має право укласти договір про припинення права на аліменти для дитини з дозволу органу опіки та піклування в зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Іншими словами, якщо батько дарує дитині нерухомість, то він має право розраховувати на припинення виплат аліментів.

Особливості:

  1. Договір підлягає нотаріальному посвідченню.
  2. Власником нерухомого майна стає дитина або той з батьків з ким вона проживає на праві спільної часткової власності на це майно.
  3. Дитина по досягненню 14 років бере участь у складанні договору.
  4. На майно, одержане за договором, не може бути звернено стягнення.
  5. Майно, одержане за договором, не може бути відчужене без дозволу органу опіки та піклування (до досягнення дитиною 18 років).
  6. Якщо батько виключено із актового запису про народження дитини, договір за рішенням суду можна визнати недійсним. У цьому випадку право власності переходить назад відчужувачу.
  7. Договір про припинення права на аліменти позбавляє обов'язку батька від сплати аліментів, але не звільняє від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину. Тобто, додаткові витрати не є аліментами. Додаткові витрати - це витрати, викликані особливими обставинами (наприклад, дитина захворіла і необхідне додаткове фінансування).

Договір про аліменти зразок

Приклад договору про припинення права на аліменти

Якщо у вас виникли питання по аліментах або будь-які інші, ви завжди можете звернутися до професіоналів, знайти яких просто на сайті Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете вибрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Ви як клієнт обумовлюєте з юристом ціну підготовки необхідних документів. З огляду на кількість юристів на сайті Протокол, вам вдасться зробити це професійно, якісно і недорого.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: юридичний ресурс Протокол

3397
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0