Головна Блог ... Відеоконсультація Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у розмірі 2000 гривень Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у...

Чому ПФУ припиняє доплату військовим пенсіонерам у розмірі 2000 гривень

Відключити рекламу

В даному відео адвокат Олена Воронкова розповідає про доплату у розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» №713 від 14 липня 2021 року - https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-dodatkovij-socialnij-zahist-okremih-kategorij-t140721

Згідно з цією постановою усім пенсіонерам, яким призначено пенсію до 01 березня 2018 року відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262, починаючи з 01 липня 2021 року встановлена щомісячна доплата у сумі 2000 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій.

Разом з тим, відповідно до абзацу 3 пункту 1 вказаної постанови зазначено, що особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень.

Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Враховуючи даний пункт головні управління пенсійного фонду припиняють виплату зазначених 2000 грн тим пенсіонерам, які отримують пенсію відповідно до Закону №2262 та яким на підставі рішення суду перераховано пенсію з урахуванням оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року або на листопад 2019 року.

Однак чи правомірні дії пенсійного фонду в такому випадку? Наша думка, що ні, не правомірні.

Органи Пенсійного Фонду України в даному випадку не вірно трактують положення Постанови Кабінету Міністрів України № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» і тому протиправно припиняють виплату пенсіонеру щомісячної доплати у розмірі 2000 грн, адже перерахунок пенсії на підставі рішення суду направлений на відновлення порушених прав позивача і не є тим перерахунком (переглядом) пенсії, про який йде мова в абзаці 3 пункту 1 Постанови. І наша позиція відповідає судовій практиці, яка склалась по даному питанню.

Вашій увазі представлена постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2022 року. В цьому судовому рішенні суд зазначив наступне:

Як правильно встановив суд першої інстанції та не заперечується учасниками справи, після відновленого в судовому порядку права позивача на отримання пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням збільшеного грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ N 704 від 30.08.2017 року, та з 05.03.2019 року по 03.09.2019 року позивачу перерахунок (перегляд) розміру пенсії пенсійним органом не проводився.

Таким чином, апеляційний суд вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що доплата до пенсії позивача відповідно до Постанови КМУ N 713 від 14.07.2021 року має складати 2000 грн. Доводи апелянта, щодо проведення після 01.03.2018 року перерахунку пенсії позивача апеляційний суд відхиляє, оскільки такий перерахунок пенсії був здійснений на підставі судових рішень та направлений на відновлення порушених прав позивача.

Відновлення в судовому порядку порушених прав позивача, зокрема права на отримання пенсії в належному розмірі, не є тим перерахунком (переглядом) пенсії, який мав би відбутись після 01.03.2018 року відповідно до норм чинного пенсійного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про визнання протиправними дій територіального пенсійного органу щодо відмови у встановлені та виплаті позивачу доплати до пенсії позивача відповідно до Постанови КМУ N 713 від 14.07.2021 року та про зобов'язання територіального пенсійного органу здійснити з 01.07.2021 р. нарахування та виплату доплати до пенсії позивача відповідно до Постанови КМУ N 713 від 14.07.2021 року розмір якої має складати 2000 грн.

Отже, у випадку припинення виплати щомісячної доплати до пенсії відповідно до Постанови №713 від 14.07.2021 в розмірі 2000 грн знайте, що такі дії пенсійного фонду є протиправними і в судовому порядку можна поновити виплату цієї доплати.

Наше адвокатське бюро надає юридичні послуги щодо перерахунку військової пенсії та пенсії МВС. З нами ви можете бути впевнені, що вашою справою займаються професійні адвокати з багаторічним досвідом у пенсійних спорах.

Вам не потрібно відвідувати особисто суди та пенсійні фонди; ми працюємо по всій території України.

Не важливо, де ви проживаєте: ми допоможемо отримати доплату до пенсії у належному розмірі.

Крім того, ми надаємо послуги «Під ключ» - до моменту отримання на вашу банківську картку нарахованої пенсії з доплатою.

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/VC36fZJ

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

 • 5141

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 5141

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Дивитись відео консультації

  Дивитись всі відео консультації
  Дивитись всі відео консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст