5
1
3310
В умовах війни у бізнеса два найпопулярніші варіанти діяльності: знизити обсяги або закритися. Ключовою підставою для цього – це втрата персоналу, у тому числі через призов до лав армії.
Воєнний стан для українського бізнесу став колосальним ударом, планування діяльності стало неможливим через мобілізацію працівників. Планування виробництва неможливо провести, оскільки працівника у будь-який момент можуть призвати до війська.
ЯК ОТРИМАТИ БІЗНЕСУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ?
Відповідь – це бронювання військовозобов’язаних, як наслідок отримання відстрочки від мобілізації. Це продиктовано тим, що має працювати служба тилу: населення має забезпечуватись усім необхідним для життєдіяльності, а економіка – працювати. Отже, працівники повинні продовжувати роботу у бізнесі якому вони задіяні.
У статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон) передбачається відстрочка деяких працівників від призову, тобто вони є заброньовані за бізнесом на період мобілізації.
БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ. ПЛАН ДІЙ
Бронювання розповсюджується не на всіх працівників, лише на окремих, які отримали відповідне бронювання наступним шляхом:
Складання:
Вищевказані документи необхідно подати до міністерства у галузі в якій працює підприємство. Наприклад, для будівельного бізнесу - це Міністерство розвитку громад та територій України.
Після того як документи будуть подані, отримуємо бронювання або відмову, або взагалі відповіді у бронюванні не отримуємо.
При відмові бронювання або при не отриманні відповіді, виникає право на звернення до суду на оскарження відмови або бездіяльність у ненаданні відповіді.
Підставою для оскарження відмови буде те, що чинним законодавством взагалі не передбачена відмова у бронюванні військовозобов’язаних, тим самим бізнес може захистити себе у рамках закону. Користуватися таким правом або ні вирішує виключно клієнт. Наприклад, якщо бізнес виконує військові замовлення, при цьому якщо працівників буде мобілізовано, замовлення виконати буде неможливо, у результаті буде втрачено замовлення, працівника і бізнес.
Слід наголосити, що суди працюють, тому позов буде розглянуто з прийняттям відповідного рішення.
ПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
МОЖНА БІЗНЕСУ ВІДНОВЛЮВАТИ, ПРОВОДИТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ, НАПРИКЛАД ВІДНОВЛЮВАТИ РОБОТИ БУДІВЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ?
Так, можна працювати бізнесу, заборон немає. Сьогодні можливо побачити, наприклад, як на будівельних майданчиках відновлюється робота. А дізнатись детальніше про будівельний бізнес під час війни ви можете на моєму Ютуб каналі відео «Починати будівництво чи ні | ринок нерухомості 2022» посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iXfz0KTGSYE&t=10s
ХТО МАЄ ПРАВО БРОНЮВАТИ ПРАЦІВНИКІВ?
Таке право є у підприємств, які мають і виконують мобілізаційну підготовку та мобілізаційні замовлення (стаття 25 Закону). Але й тут ситуація неоднозначна, оскільки можна виробляти необхідну продукцію, яка використовується для армії не маючи при цьому мобілізаційних завдань і замовлень. На мою думку, у цьому випадку працівники такого бізнесу також повинні підпадати під бронювання, але тут багато залежить від обставин тому потрібно розбиратися окремо.
СТРОК ДІЇ БРОНЮВАННЯ?
До 6 місяців (стаття 25 Закону). При цьому, не заборонено повторно звертатися за бронюванням, тим зазначений строк буду перевищувати 6 місяців.
ЯКИЙ ДОКУМЕНТ ПІДТВЕРДЖУЄ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКА?
Виписка із наказу Міністерства економіки (додаток до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.22), у якій вказуються дані на зазначеного працівника, назву підприємства та реквізити, щоб ідентифікувати, що саме щодо цього працівника діє бронювання.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ БРОНЮВАННЯ АНУЛЮЄТЬСЯ?
Пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.22 говорить, що бронювання анулюється у таких випадках:
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА?
У чинному законодавстві існує 2 види відповідальності:
Отже, багато що залежить від того, хто порушив, яким чином і при яких обставинах (склад правопорушення): посадова особа чи сам працівник. Наприклад: якщо працівник втратив військовий квиток, коли переїхав та не встали на військовий облік за це передбачається адміністративна відповідальність за чинним законодавством.
Отже, виходячи із зазначених обставин можна визначити яка саме відповідальність буде за правопорушення і на кого саме вона буде покладена.
Якщо у тебе залишилися питання за даною публікацією пиши їх у коментарі або мені в особисті повідомлення в телеграм за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat або дзвони за номерами телефону: 095 235 3110 або 096 476 6666.
Автор статті: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Гладишова Єлизавета Олегівна.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
146
Коментарі:
0
Переглядів:
383
Коментарі:
0
Переглядів:
850
Коментарі:
0
Переглядів:
340
Коментарі:
0
Переглядів:
1107
Коментарі:
1
Переглядів:
42371
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Видео в тему: БРОНИРОВАНИЕ ОТ МОБИЛИЗАЦИИ. ВОПРОСЫ - ОТВЕТЫ #Порядок оформления освобождения и отсрочки от призыва https://www.youtube.com/watch?v=-mv9j2zwQfQ&t=502s