Головна Блог ... Консультації від юристів Штрафи за паркування у дворі: де точно не можна ставити машину Штрафи за паркування у дворі: де точно не можна ст...

Штрафи за паркування у дворі: де точно не можна ставити машину

Відключити рекламу
 - 284594fbdd532816f4ccbd9972e94203.jpg

За правилами дорожнього руху в Україні, є чіткий список місць, де заборонена парковка автомобілів. За паркування або стоянку в непередбачених для цього місцях виписують штрафи.

В коментарі РБК-Україна адвокат і магістр права Євген Буліменко розповідає, чи передбачена відповідальність водію за паркування у дворах житлових будинків і де ще заборонена парковка та стоянка.

Зміст:

  • Де не можна паркувати авто: список місць
  • Де забороняється стоянка автомоблів
  • Які штрафи і скільки коштує парковка в Києві

Де не можна паркувати авто: список місць

Законами України прямо не заборонено паркування транспортних засобів у подвір’ях багатоквартирних житлових будинків.

"При цьому паркування транспортного засобу не повинно створювати перешкод мешканцям та гостям багатоквартирного житлового будинку", – пояснює Євген Буліменко.

Правила дорожнього руху передбачають певні місця, де заборонено паркування транспортних засобів.

"Так, паркування заборонено у місцях, де заборонено зупинку транспортних засобів, а саме – на залізничних переїздах, на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил), на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях, на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі", – каже адвокат.

Не можна паркувати машину на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга.

Також забороняється паркування в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, складає менше 3 метрів, ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів.

А коли їх немає – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків, ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють.

"Забороняється паркувати автомобіль у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився, а також де автомобіль закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки, ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду", – відзначає Буліменко.

Де забороняється стоянка автомоблів

  • у місцях, де заборонена зупинка;
  • на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
  • на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 метри;
  • ближче 50 метрів від залізничних переїздів;
  • поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 метрів хоча б в одному напрямку руху;
  • у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
  • ближче 5 метрів від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
  • на газонах.

Які штрафи і скільки коштує парковка в Києві

"Порушення правил паркування транспортних засобів тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться авто у момент порушення", – звертає увагу фахівець.

Скільки коштує міське паркування в Києві:

  • I зона (центральна частина міста) – 35 грн/год;
  • II зона (більш віддалені центральні райони, а також паркування торгових центрів, привокзальна зона та інші) – 25 грн/год;
  • III зона (решта паркувальних місць) – 5 грн/год.

Ціни за паркування в Києві можуть варіюватися від 5 до 35 гривень на годину залежно від місця розташування парковки. Таким чином, штрафи за порушення правил паркування автомобілів можуть сягати від 100 до 700 гривень.

 

  • 1798

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1798

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст