Головна Блог ... Новини Мобілізація засуджених: Малюська назвав кількість потенційних новобранців Мобілізація засуджених: Малюська назвав кількість ...

Мобілізація засуджених: Малюська назвав кількість потенційних новобранців

 • 0

 • 0

 • 49

Відключити рекламу

Україна почала звільняти засуджених для служби в армії, що є частиною ширшої спроби відновити Збройні сили, виснажені більше ніж дворічною війною та напружені безупинними нападами Росії. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Так, міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що майже 350 ув’язнених вже були звільнені відповідно до закону, ухваленого минулого тижня. Він дозволяє засудженим служити в армії в обмін на можливість умовно-дострокового звільнення після закінчення служби.

При цьому, за словами урядовця, нині судові органи розглядають більшість із 4300 заяв, поданих на даний момент. А загалом до 20 тисяч таких претендентів, включно з особами, які перебувають у СІЗО, можуть приєднатися до сотень тисяч солдатів, які вже служать в українській армії.

"Ця політика перегукується з практикою, яку широко використовує Росія для зміцнення своїх військ, але дещо відрізняється. Російська програма відкрита для ув’язнених, засуджених за насильницькі злочини, тоді як український закон не поширюється на осіб, засуджених за два чи більше вбивства, зґвалтування чи інші тяжкі злочини", - пише ЗМІ.

Малюська уточнив, що особа, засуджена за одноразове вбивство, може бути звільнена, якщо злочин не було вчинено з обтяжуючими обставинами, такими як сексуальне насильство.

"Є певна схожість, але я не можу сказати, що це те саме, що зробила Росія", – сказав міністр.

Читайте також: Що відбувається у Вовчанську: депутат розповів, де намагаються просунутись окупанти У Криму прогриміли вибухи: підіймається дим (фото) Втрати окупантів перетнули "ювілейну" позначку у півмільйона (інфографіка)

Видання нагадує, що раніше під час війни Україна висміювала спроби Росії вербувати полонених в обмін на умовно-дострокове звільнення. Але оскільки конфлікт триває вже третій рік і українські сили борються по всій лінії фронту, Києву вкрай потрібно більше солдатів.

"Дефіцит солдатів — звісно, ​​труднощі з призовом простих громадян — ось головні причини ухвалення закону", — констатував Малюська.

Мобілізація засуджених в Україні

22 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив ще півсотні охочих йти воювати. Це переважно молоді чоловіки, засуджені за крадіжки.

17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє мобілізацію ув'язнених. Згідно з документом, не можуть бути мобілізовані засуджені за тяжкі злочини - зокрема, умисне вбивство, зґвалтування та сексуальне насильство.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 49

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 49

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст