2
0
9273
Кабмін на засіданні 21 квітня погодив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель».
«Урядовці схвалили проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», яким пропонується удосконалити правове регулювання відносин щодо консолідації земель, передусім сільськогосподарського призначення, шляхом визначення організаційно-правових засад консолідації таких земель, підстав, способів та порядку проведення консолідації земель», - повідомляє на своїй сторінці у Facebook представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.
Користуйтеся консультацією: Безкоштовна приватизація землі - покрокова інструкція та підводні камені
А що ж саме варто розуміти під терміном «консолідація земель». Землі с/г призначення характеризуються високою подрібненістю на невеликі ділянки, що ще було спричинено паюванням земель. Тоді, розпайовували землі в середньому по 3-4 га, це стало причиною того, що в межах одного масиву можуть знаходитись десятки окремих земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і користуванні фермерів. Тому, невід’ємною складовою земельної реформи в Україні є процес консолідації с/г угідь, який є гарною передумовою запуску ринку земель сільськогосподарського призначення.
Консолідація земель – комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягають в об’єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування.
Перш ніж перейти до аналізу основних положень законопроекту, варто вказати, що право на безоплатну приватизацію громадянами 2 га землі для ОСГ цим документом НЕ скасовується, воно залишається як це і передбачено статтею 121 Земельного кодексу України. Цим законопроектом виключаються частини 1-6 статті 5 ЗУ «Про особисте селянське господарство», які передбачають, що для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більше 2 га. Для чого вносяться такі зміни? В умовах подальшої консолідації, коли земельні наділи будуть укрупнюватися до необхідних площ (більше 2 га), існування норми «про 2 га» буде вважатися протиріччям у нормативно-правових актах.
«Ці зміни обумовлені тим, що фізособи повинні мати можливість вести особисте селянське господарство не лише на земельних ділянках цільового призначення, а й на всіх сільськогосподарських землях, і навіть на несільськогосподарських землях», - заявив Василь Мокан.
Користуйтеся консультацією: Земля в спадок і як оформити право власності на пай
Зокрема, за його словами, українці зможуть вести господарство на присадибних ділянках.
Тому, безоплатна приватизація землі для ведення особистого селянського господарства є чинною, «доприватизація», яка передбачена ч. 7 ст. 5 ЗУ «Про особисте селянське господарство», також.
«Для аграріїв це великі позитивні зрушення у боротьбі із «шахматками» - зауважує адвокат, експерт у галузі земельних відносин Алла Неште. Цей документ про об’єднання та укрупнення земельних ділянок аграріїв. Консолідація, яку вже давно варто було запроваджувати, вирішить проблеми із подрібненістю земельних ділянок, «коли одна тут, а друга там».
«Обмеження в 2 гектари. Це теж не обґрунтоване обмеження і воно звичайно заважає консолідації. Якщо йдеться по тих, хто веде особисте селянське господарство. На жаль, в процесі погодження не вдалося реалізувати всі зміни, які необхідні для втілення цієї ідеї, зокрема, потрібно внести ще зміни до податкового кодексу, але кроки на цьому шляху потрібно робити. Тому безоплатну приватизацію цими правками абсолютно не зачіпають, адже право на безоплатну приватизацію передбачене в 121 статті Земельного кодексу» - коментує заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошніченко.
Користуйтеся консультацією: Практичний та судовий досвід під час випадків розроблення двох проектів землеустрою на одну земельну ділянку
Основні положення законопроекту:
Дія закону поширюватиметься на відносини, пов’язані зі здійсненням консолідації всіх категорій земель та форм власності
Автор новини: Марія Дубенкова.
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
126
Коментарі:
0
Переглядів:
95
Коментарі:
0
Переглядів:
174
Коментарі:
0
Переглядів:
165
Коментарі:
0
Переглядів:
172
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.