Главная Блог ... Новости Зміни у реєстраційних діях, щодо земельних ділянок набули чинності - ЗУ № 3065-ІХ Зміни у реєстраційних діях, щодо земельних діляно...

Зміни у реєстраційних діях, щодо земельних ділянок набули чинності - ЗУ № 3065-ІХ

Отключить рекламу
 Зміни у реєстраційних діях, щодо земельних ділянок набули чинності - ЗУ № 3065-ІХ - 908c20ea6b1bd56454ed399832fabf15.jpeg

07 червня 2023 року, у виданні «Голос України» № 113 (8130) опубліковано Закон України від 02 травня 2023 року № 3065-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3065-IX#Text).

Закон № 3065-ІХ вносить зміни, зокрема, до:
– Земельного кодексу України;
– Закону «Про іпотеку»;
– Закону «Про оренду землі»;
– Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
– Закону «Про оренду державного та комунального майна».

Користуйтеся консультацією: Держреєстрація речових прав на земельні ділянки: що варто знати заявнику

Частина друга статті 130 ЗК доповнена новим абзацом, відповідно до якого для визначення загальної площі земельних ділянок с/г призначення у власності громадянина України площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальній площі земельних ділянок лише того з подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.

Частина четверта статті 130 ЗК доповнено абзацами згідно із якими перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки с/г призначення вимогам, визначеним цією статтею, у визначеному Кабміном порядку, не здійснюється при набутті у власність земельних ділянок с/г призначення площею:

– для ведення садівництва – не більше 0,25 гектара;
– для ведення ОСГ, розташованих у межах населених пунктів, – не більше 2 гектарів.

Користуйтеся консультацією: Здійснення реєстраційних дій на підставі судового рішення

При набутті у власність земельної ділянки с/г призначення без здійснення перевірки набувач до вчинення правочину про перехід права власності подає нотаріусу, який посвідчує відповідний правочин, або нотаріусу, який його заміщує, заяву про дотримання вимог цієї статті, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально.

Суттєві зміни внесено до статті 130-1 ЗК, яка регулює переважне право купівлі земельної ділянки с/г призначення.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Закону № 3065-ІХ, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 08 червня 2023 року.

Джерело: НПУ

 • 2512

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 2512

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст