27.05.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  185
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Зарплата нових суддів Верховного суду складатиме 50-70 тис. грн, - АП

Депутати голосуватимуть за зміни в Конституцію в частині правосуддя вже наступного четверга, 2 червня, а запуск реформи дозволить підняти зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень і вивести їх з-під політичного впливу.

"В регламенті Ради зміни до Конституції та Закон про судоустрій та статус судів стоять на голосування 2 червня, наступного четверга. Якщо хочемо запуску судової реформи до осені – це крайній термін, коли можна зібрати необхідні 300 голосів", - заявив сьогодні на зустрічі з журналістами заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.

Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

За його словами, реформування судової системи почнеться з Верховного суду і має завершитися за півроку. На відкритий конкурс допустять не лише чинних суддів, а й юристів та адвокатів з необхідною кваліфікацією.

План реформування передбачає збільшення зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень, повне усунення президента від процесу призначення та звільнення суддів. Імунітет суддів також частково скасовується.

"Якщо п’яного суддю зупинять поліцейські – наразі вони не можуть його навіть затримати. До чого тут посада судді? Суддівський імунітет розповсюджуватиметься лише на їхні рішення та виконання своїх обов’язків", - пояснив Філатов.

Вспомните новость: Министр Петренко: Кардинальная реформа судов: будет создан Высший антикоррупционный суд!

Крім Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яка займатиметься відбором нових суддів, у відборі братиме участь Громадська рада. Кожного кандидата перевірять на професійні навички (анонімне тестування та практичне завдання), а також перевірять на доброчесність – відповідність походження майна, наявність дисциплінарних порушень та історію прийняття рішень. Активісти зможуть виносити власне рішення, якщо воно буде негативне – зможуть захищати його перед ВККС та відстоювати власну рекомендацію.

Джерело: День

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення