Главная Блог ... Новости Як забезпечити реальне дотримання строків відповіді на адвокатський запит, - проект Як забезпечити реальне дотримання строків відповід...

Як забезпечити реальне дотримання строків відповіді на адвокатський запит, - проект

Отключить рекламу
Як забезпечити реальне дотримання строків відповіді на адвокатський запит, - проект - 47a6ff29b467cb53c50803b507e6bef9.jpeg

За законом особи, які отримали адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання надати запитувану інформацію. На практиці відповідь адвокату датується в межах цих строків, втім реально вона може надсилатися протягом тижнів, а то й місяців.

Вирішити цю проблему покликаний проект закону №10445 від 30.01.2024 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо врегулювання питання своєчасності отримання відповіді на адвокатський запит», текст якого з’явився на сайті ВР.

Автор законодавчої ініціативи пропонує закріпити необхідність повідомлення адвоката про направлення відповіді на адвокатський запит.

Згадайте новину: На адвокатський запит слід надавати і службову таємницю - НААУ

Для цього, вважає нардеп, слід доповнити частину 2 ст. 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність про те, що за проханням адвоката, інформацію та копії документів запитувані адвокатом, слід направляти засобами електронного звʼязку з накладанням електронного кваліфікаційного підпису.

Нагадаємо, адвокатський запит – це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правничої допомоги клієнту.

До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.

Адвокатський запит не може стосуватися надання консультацій і роз’яснень положень законодавства.

Згадайте новину: Адвокатський запит: 7 змін у роботі, які варто очікувати

Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.

Джерело: НААУ

  • 1414

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1414

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати