27.12.2016 | Автор:
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Як уникнути регресу страхової компанії винуватцем ДТП

Все більше водіїв стикаються з ситуацією коли через певний час після настання дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП) вони отримують регресну вимогу від своєї ж страхової компанії (далі – Страховик) в якій в свій час застрахували цивільно-правову відповідальність або навіть виклик до суду.

Нерідко таке виникає у разі визнання водія винним у вчиненні ДТП та недотримання вимог передбачених статтею 38 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (ділі – Закон). Наприклад, у разі керування водієм транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, залишення місця ДТП до приїзду працівників поліції чи неповідомлення свого Страховика про ДТП.

Результат пошуку зображень за запитом "Як уникнути регресу страхової компанії винуватцем ДТП"

Пользуйтесь консультацией: 5 необходимых експертиз в делах о ДТП

Ця стаття присвячена підпункту «ґ» ст. 38 Закону, щодо неповідомлення винуватцем ДТП свого Страховика про настання страхового випадку у триденний строк з дати настання ДТП, як того вимагає Закон.
Як показує практика в подібних ситуаціях, суди майже завжди ставали на сторону страхової компанії та стягували кошти з винуватця ДТП. Але нещодавня правова позиція Верховного суду України по справі № 6-284цс15 від 16 вересня 2015 року, докорінно змінила ситуацію.

У своєму рішенні Верховний суд України висловив правову позиції згідно з якою винний в ДТП водій дійсно повинен повідомити свого Страховика про настання страхового випадку, але разом з тим таке повідомлення, необхідне лише надання можливості Страховику самостійно встановити усі обставини страхового випадку, тобто, отримати інформацію про учасників ДТП, місце та час настання страхового випадку, характер та розмір шкоди, якої було завдано для того, щоб здійснити обґрунтовану виплату страхового відшкодування.

  Результат пошуку зображень за запитом "Як уникнути регресу страхової компанії винуватцем ДТП"

Вспомните новость: Кто будет проходить обязательный техосмотр транспортных средств?

Але якщо у Страховика була фактична можливість встановити обставини страхового випадку за допомогою інших джерел, зокрема, отримавши інформацію від правоохоронних органів чи суду, якою він не скористався, в такому випадку Страховик не має права вимагати кошти в порядку регресу зі свого страхувальника (винуватця ДТП) навіть за умови, якщо останній не повідомив Страховика про ДТП.

Отже, у разі отримання виклику до суду винному в ДТП водієві потрібно довести в суді, що пригода мала ознаки страхового випадку і в Страховика були усі фактичні можливості для встановлення усіх обставин справи самостійно, навіть без повідомлення про таку ДТП страхувальником.

За правильного обґрунтування позиції винуватцем ДТП, шанси на відмову судом страховій компанії у задоволенні позову про відшкодування шкоди в порядку регресу є досить високими.

Автор консультації: Курочкін Олександр, компанія Makmel

Згадайте новину: Головний сервісний центр МВС запровадив серію відеоінструкцій для громадян

13
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: