Главная Блог ... Новости Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію зак...

Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова

Отключить рекламу
Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова - b05370b943ed24b8480684acd9e78f39.jpg

Верховна Рада України ухвалила Закон про дерадянізацію законодавства України (№4284).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 293 народних депутати.

Законом передбачається, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, фізичні та юридичні особи мають враховувати, що на території України не застосовується ряд актів органів держвлади і органів державного управління Союзу РСР та ряд актів органів держвлади і органів державного управління Української РСР, окрім їх положень, що не суперечать Конституції України і Закону України "Про правонаступництво".

Згадайте новину: Звільнення від військової служби деяких категорій громадян і перетин кордону: набрав чинності закон № 2169

Ці акти стосуються суверенітету України та її територіальної цілісності в межах чинного державного кордону України, визначеного Конституцією України та законами України, а також міжнародними договорами України; адміністративно-територіального устрою України, а також опису, нагородження, правил носіння та передачі орденів, медалей, орденських стрічок та стрічок медалей на планках, знаків розрізнення, почесних звань, звань Української РСР.

Так, законом затверджується перелік відповідних актів органів держвлади і органів державного управління Союзу РСР, що не застосовуються на території України. У цьому переліку 929 законодавчих актів.

Зокрема це Конституция (Основной закон) Союза Советских Социалистических Республик (прийнята на позачерговій сьомій сесії Верховної Ради СРСР дев'ятого скликання 7 жовтня 1977 року) (із наступними змінами).

Також затверджується перелік актів органів держвлади та органів державного управління Української РСР (Української СРР), що не застосовуються на території України. Там міститься 258 законодавчих актів.

Серед них - Закон Української РСР від 5 липня 1991 року № 1295-XII "Про Президента Української РСР".

Також законом, зокрема Житловий кодекс Української РСР перейменовується на Житловий кодекс України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згадайте новину: Спеціально для зрадників: позбавлення державних нагород - законопроект №6163

Крім цього депутати доручили уряду протягом року з дня набуття чинності законом подати на розгляд парламенту проєкти Житлового кодексу України, Трудового кодексу України та Кодексу України про адміністративні проступки.

Заборона комуністичної символіки в Україні

У травні 2015 року в Україні розпочалась декомунізація – процес позбавлення від радянської ідеології. У рамках закону під забороною опинилася вся радянська символіка, а населені пункти, названі на честь "червоних" діячів, були перейменовані.

У липні 2019 року КСУ підтвердив конституційність закону. Тоді автори рішення наголосили на тотожності комуністичного й нацистського режимів, оскільки обидва заперечували існування незалежної України та переслідували її прихильників.

Після прийняття рішення про декомунізацію по всій Україні пройшла хвиля повалення пам'ятників Леніну.

Друга хвиля декомунізації та дерусифікації в Україні почалася після повномасштабного вторгнення Росії.

Згадайте новину: Затримати на 260 годин: ВР визначила максимальний строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду чи постанови керівника органу прокуратури

 • 4237

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 4237

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Не побачив тут згадки про дерусифікацію в законі...?

  25.04.2022 20:15

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст