Головна Блог ... Новини Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію зак...

Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова

Відключити рекламу
Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію законодавства України: про що мова - b05370b943ed24b8480684acd9e78f39.jpg

Верховна Рада України ухвалила Закон про дерадянізацію законодавства України (№4284).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 293 народних депутати.

Законом передбачається, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, фізичні та юридичні особи мають враховувати, що на території України не застосовується ряд актів органів держвлади і органів державного управління Союзу РСР та ряд актів органів держвлади і органів державного управління Української РСР, окрім їх положень, що не суперечать Конституції України і Закону України "Про правонаступництво".

Згадайте новину: Звільнення від військової служби деяких категорій громадян і перетин кордону: набрав чинності закон № 2169

Ці акти стосуються суверенітету України та її територіальної цілісності в межах чинного державного кордону України, визначеного Конституцією України та законами України, а також міжнародними договорами України; адміністративно-територіального устрою України, а також опису, нагородження, правил носіння та передачі орденів, медалей, орденських стрічок та стрічок медалей на планках, знаків розрізнення, почесних звань, звань Української РСР.

Так, законом затверджується перелік відповідних актів органів держвлади і органів державного управління Союзу РСР, що не застосовуються на території України. У цьому переліку 929 законодавчих актів.

Зокрема це Конституция (Основной закон) Союза Советских Социалистических Республик (прийнята на позачерговій сьомій сесії Верховної Ради СРСР дев'ятого скликання 7 жовтня 1977 року) (із наступними змінами).

Також затверджується перелік актів органів держвлади та органів державного управління Української РСР (Української СРР), що не застосовуються на території України. Там міститься 258 законодавчих актів.

Серед них - Закон Української РСР від 5 липня 1991 року № 1295-XII "Про Президента Української РСР".

Також законом, зокрема Житловий кодекс Української РСР перейменовується на Житловий кодекс України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згадайте новину: Спеціально для зрадників: позбавлення державних нагород - законопроект №6163

Крім цього депутати доручили уряду протягом року з дня набуття чинності законом подати на розгляд парламенту проєкти Житлового кодексу України, Трудового кодексу України та Кодексу України про адміністративні проступки.

Заборона комуністичної символіки в Україні

У травні 2015 року в Україні розпочалась декомунізація – процес позбавлення від радянської ідеології. У рамках закону під забороною опинилася вся радянська символіка, а населені пункти, названі на честь "червоних" діячів, були перейменовані.

У липні 2019 року КСУ підтвердив конституційність закону. Тоді автори рішення наголосили на тотожності комуністичного й нацистського режимів, оскільки обидва заперечували існування незалежної України та переслідували її прихильників.

Після прийняття рішення про декомунізацію по всій Україні пройшла хвиля повалення пам'ятників Леніну.

Друга хвиля декомунізації та дерусифікації в Україні почалася після повномасштабного вторгнення Росії.

Згадайте новину: Затримати на 260 годин: ВР визначила максимальний строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду чи постанови керівника органу прокуратури

 • 4235

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 4235

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Не побачив тут згадки про дерусифікацію в законі...?

  25.04.2022 20:15

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст