Історія справи
Ухвала КЦС ВП від 23.07.2018 року у справі №2-7659/10

Ухвала26 вересня 2018 рокум. Київсправа № 2-7659/10провадження № 61-23519ск18Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Синельникова Є. В. (суддя-доповідач),Білоконь О. В., Хопти С. Ф., розглянув касаційну скаргу публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" на рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 04 жовтня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 04 лютого 2014 рокуу цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" про визнання правочину нікчемним,ВСТАНОВИВ:У лютому 2014 року публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" (далі - ПАТ КБ "ПриватБанк") звернулося до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з касаційною скаргою на рішення Будьоннівського районного суду
м. Донецька від 04 жовтня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 04 лютого 2014 року.Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 травня 2014 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ПАТ КБ "ПриватБанк" на рішення Будьоннівського районного суду м.Донецька від 04 жовтня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 04 лютого 2014 року і витребувано справу із Будьоннівського районного суду м. Донецька.Підпунктом 4 пункту 1 розділу XIII "Перехідні положення"
ЦПК України у редакції
Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" передбачено, що касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.Касаційну скаргу разом із доданими до неї матеріалами передано до Верховного Суду.
08 травня 2018 року касаційну скаргу розподілено судді-доповідачу.Ухвалою Верхового Суду від 16 липня 2018 року копії матеріалів касаційного провадження № 61-23519ск18 у справі № 2-7659/10 за позовомОСОБА_4 до ПАТ КБ "ПриватБанк" про визнання правочину нікчемним для проведення процесуальних дій, спрямованих на відновлення втраченого провадження, направлено Красноармійському міськрайонному суду Донецької області.Ухвалою Красноарміського міськрайонного суду Донецької областівід 30 серпня 2018 року у справі № 235/4700/18 у відновленні втраченого судового провадження у справі № 2-7659/10 Будьоннівського районного суду м. Донецька за позовом ОСОБА_4 до ПАТ КБ "ПриватБанк" про визнання правочину нікчемним - відмовлено.
Ухвала суду першої інстанції мотивована тим, що в матеріалах справи міститься лише касаційна скарга ПАТ КБ "ПриватБанк" на рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 04 жовтня 2010 року та копія даного рішення неналежної якості. Інших документів учасниками справи не надано.Згідно частини
3 статті
494 ЦПК України у разі недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження суд відмовляє у відновленні втраченого судового провадження і роз'яснює учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів.Згідно частини
4 статті
494 ЦПК України після набрання законної сили ухвалою суду, визначеною частиною третьою цієї статті, суд касаційної інстанції закриває касаційне провадження за касаційною скаргою у справі, провадження у якій втрачено.Враховуючи неможливість відновлення втраченого провадження № 2-7659/10 Будьоннівського районного суду м. Донецька, що встановлено ухвалою Красноарміського міськрайонного суду Донецької областівід 30 серпня 2018 року, яка набрала законної сили, касаційне провадження за касаційною скаргою ПАТ КБ "ПриватБанк" на рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 04 жовтня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 04 лютого 2014 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ПАТ КБ "ПриватБанк" про визнання правочину нікчемним підлягає закриттю.
Керуючись статтею
494 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного судуУХВАЛИВ:Касаційне провадження за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" на рішення Будьоннівського районного суду м.Донецька від 04 жовтня 2010 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 04 лютого 2014 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" про визнання правочину нікчемним - закрити.Роз'яснити учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою до суду за наявності необхідних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.Судді: Є. В. СинельниковО.В. БілоконьС.Ф. Хопта