Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КЦС ВП від 13.04.2021 року у справі №201/1579/21 Ухвала КЦС ВП від 13.04.2021 року у справі №201/15...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 13.04.2021 року у справі №201/1579/21

Ухвала

01 вересня 2021 року

м. Київ

справа № 201/1579/21

провадження № 61-62вп21

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Сакари Н. Ю. розглянув заяву про виправлення описки в ухвалі Верховного Суду від 12 квітня 2021 року, постановленої за результатом розгляду розпорядження голови Дніпровського апеляційного суду Деркач Н. М. про визначення підсудності цивільної справи № 201/1579/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, держави України в особі Прокуратури Дніпропетровської області, Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Антонюк О. А., Дніпровського апеляційного суду, судді Дніпровського апеляційного суду Демченко Е. Л. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями,

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2021 року до Дніпровського апеляційного суду надійшла цивільна справа № 201/1579/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, держави України в особі Прокуратури Дніпропетровської області, Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Антонюк О. А., Дніпровського апеляційного суду, судді Дніпровського апеляційного суду Демченко Е. Л. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої незаконними рішеннями.

Розпорядженням голови Дніпровського апеляційного суду від 06 квітня лютого 2021 року матеріали зазначеної справи направлено до Верховного Суду для визначення підсудності у порядку, передбаченому частиною 6 статті 31 ЦПК України, оскільки відповідачем у цій справі є Дніпровський апеляційний суд.

Ухвалою Верховного Суду від 12 квітня 2021 року визначено підсудність цивільної справи № 201/1579/21 Запорізькому апеляційному суду.

У серпні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду з заявою про виправлення описки. Вказану заяву мотивовано тим, що при виготовленні ухвали судом було допущено помилку щодо складу учасників справи та предмету спору.

Вивчивши подану заяву, матеріали справи, Верховний Суд дійшов висновку про відмову в задоволенні вказаної заяви, виходячи з таких підстав.

Відповідно до 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Враховуючи, що ухвалою Верховного суду від 12 квітня 2021 року вирішено питання про визначення підсудності справи в порядку статті 31 ЦПК України на підставі розпорядження голови Дніпровського апеляційного суду, склад учасників справи та предмет спору Верховним Судом не визначалися, а були зазначені у відповідності до розпорядження, а тому зазначені ОСОБА_1 обставини не є такими, що мають істотний характер, і не єописками в розумінні статті 269 ЦПК України.

Керуючись статтею 269 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі Верховного Суду від 12 квітня 2021 року.

Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Н. Ю. Сакара
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати