Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КЦС ВП від 02.09.2019 року у справі №362/7425/18 Ухвала КЦС ВП від 02.09.2019 року у справі №362/74...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 02.09.2019 року у справі №362/7425/18

Ухвала

22 серпня 2019 року

м. Київ

справа № 362/7425/18

провадження № 61-123вп19

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Штелик С. П. розглянувши клопотання про визначення підсудності справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Васильківського міськрайонного суду Київської області із позовом до громадянина Ірану ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 22 липня 2019 року зазначену цивільну справу направлено до Верховного Суду для визначення підсудності у порядку статті 29 ЦПК України.

Частиною 1 статті 29 ЦПК України передбачено, що підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому Частиною 1 статті 29 ЦПК України, одноособово.

За змістом зазначених положень підсудність справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства визначається ухвалою Верховного Суду у тому разі, якщо обидві сторони проживають за межами України.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 є громадянкою України, проживає та має зареєстроване місце проживання в Україні, а саме: АДРЕСА_1, суддя дійшов висновку про відсутність правових підстав для визначення підсудності справи за її позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу відповідно до статті 29 ЦПК України.

Разом із тим, заявниця не позбавлена права на звернення до суду із зазначеним позовом відповідно до положень частини 2 статті 28 ЦПК України, а саме за зареєстрованим її місцем проживання чи перебування у разі, якщо вона не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

Керуючись статтею 29 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання про визначення підсудності справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С. П. Штелик
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати