Історія справи
Ухвала КГС ВП від 01.01.2019 року у справі №905/1264/17

УХВАЛА18 лютого 2019 рокум. КиївСправа № 905/1264/17Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:Мачульського Г.М. - головуючого, Кушніра І.В., Селіваненка В.П.розглянувши матеріали заяви Донецької дирекції Акціонерного товариства "Укрпошта"про повернення судового збору,за подання касаційної скарги Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Донецької дирекції ПАТ "Укрпошта"
на постанову Східного апеляційного господарського суду від 14.11.2018за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Донецької дирекції ПАТ "Укрпошта"до Фізичної особи-підприємця Анастасової Ганни Вікторівнипро стягнення пені у розмірі 13 452,26 грн.,ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 28.12.2018 відмовлено у відкритті касаційного провадження у справі №905/1264/17 за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Донецької дирекції ПАТ "Укрпошта" на підставі пункту
1 частини
1 статті
293 Господарського процесуального кодексу України.01.02.2019 Донецька дирекція Акціонерного товариства "Укрпошта" звернулась до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду із заявою №09-272 від30.01.2019 про повернення судового збору за подання касаційної скарги у розмірі 3 200,00 грн., сплаченого за платіжним дорученням №9881 від 29.11.2018, оригінал якого додано до матеріалів заяви.Відповідно до частини
2 статті
123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.Згідно із пунктом
3 частини
1 статті
7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Відповідно до частини
2 статті
7 Закону України "Про судовий збір" у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.З огляду на викладене, заява Донецької дирекції Акціонерного товариства "Укрпошта" про повернення судового збору підлягає задоволенню, а судовий збір - поверненню.Керуючись статтями
123,
234,
235 Господарського процесуального кодексу України, статтею
7 Закону України "Про судовий збір",УХВАЛИВ:1. Заяву Донецької дирекції Акціонерного товариства "Укрпошта" про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Донецькій дирекції Акціонерного товариства "Укрпошта" з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3 200 (три тисячі двісті) грн., 00 коп., сплачений за платіжним дорученням №9881 від 29.11.2018.3. Повернути Донецькій дирекції Акціонерного товариства "Укрпошта" оригінал платіжного доручення №9881 від 29.11.2018 на суму 3 200,00 грн.4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.Головуючий Г. М. МачульськийСудді І. В. Кушнір
В. П. Селіваненко