Історія справи
Ухвала КГС ВП від 07.07.2021 року у справі №925/1064/20

УХВАЛА16 серпня 2021 рокум. КиївСправа № 925/1064/20Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:Огородніка К. М. - головуючого, Жукова С. В., Пєскова В. Г.перевіривши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт"на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 рокута на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.04.2021 року
у справі № 925/1064/20за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Нова якість" Дільниця 10"до Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт"про витребування технічної документації, -ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 року позов задоволено повністю. Зобов'язано Приватне підприємство "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" протягом п'яти робочих днів з моменту набрання цим рішенням законної сили передати за актом приймання - передачі Товариству з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Нова якість" Дільниця 10": оригінальні примірники 4 (чотирьох) технічних паспортів на 4 ліфти та іншої технічної документації на відповідні ліфти, що знаходяться у багатоквартирному будинку за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 180; оригінальні примірники 2 (двох) технічних паспортів на 2 ліфти та іншої технічної документації на відповідні ліфти, що знаходяться у багатоквартирному будинку за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 255; оригінальні примірники 3 (трьох) технічних паспортів на 3 ліфти та іншої технічної документації на відповідні ліфти, що знаходяться у багатоквартирному будинку за адресою: м.Черкаси, вул. Чигиринська, 40. оригінальні примірники 1 (одного) технічного паспорту на 1 ліфт та іншої технічної документації на відповідний ліфт, що знаходиться у багатоквартирному будинку за адресою: м. Черкаси, вул. Шевченка,239. Стягнуто з Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Нова якість" Дільниця 10" - 8 408 грн 00 коп. (вісім тисяч чотириста вісім гривень 00 копійок) судового збору.Постановою Північного апеляційного господарського суду від 21.04.2021 року апеляційну скаргу Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на рішення Господарського суду Черкаської області від05.01.2021 у справі №925/1064/20, залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 у справі №925/1064/20 залишено без змін. Судовий збір за подачу апеляційної скарги залишено за Приватним підприємством "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт".15.06.2021 року до Верховного Суду через систему "Електронний суд" надійшла касаційна скарга Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на рішення Господарського суду Черкаської області від05.01.2021 року та на постанову Північного апеляційного господарського суду від
21.04.2021 року у справі №925/1064/20, в якій просить суд скасувати оскаржувані рішення суду першої та апеляційної інстанції; ухвалити нове рішення, яким відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Нова якість" Дільниця 10" в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.Ухвалою Верховного Суду від 05.07.2021 року, касаційну скаргу Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 року та на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.04.2021 року у справі № 925/1064/20, залишено без руху.На виконання вимог ухвали Верховного Суду від 05.07.2021 року від скаржника надійшла заява про усунення недоліків.Відповідно до ч.
3 ст.
174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ч.
3 ст.
174 Господарського процесуального кодексу України.08.02.2020 року набрав чинності
Закон України від 15.01.2020 № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ".
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 290 Господарсько процесуального кодексу України, у касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених)
Кодексу адміністративного судочинства України підстави (підстав).На виконання вимог п.5 ч.2 ст. 290 Господарсько процесуального кодексу України, скаржник посилається на те, що рішення судів першої та апеляційної інстанції прийняті з неправильним застосуванням норм матеріального права та порушенням норм процесуального права. Судом апеляційної інстанції в порушення вимог частини
4 ст.
236 ГПК України застосовано ст.
9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" без врахування висновку Великої Палати Верховного Суду від 30.06.2020 року викладеного у справі № 264/5957/17.Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимогам ст.ст.
287,
288,
289,
290,
291 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку, що подана скарга відповідає вимогам
ГПК України, у зв'язку з чим, з огляду на положення ч.
1 ст.
294 Господарського процесуального кодексу України, наявні підстави для відкриття касаційного провадження у даній справі.Керуючись статтями
234,
235,
294,
295,
290 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд, -УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 року та на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.04.2021 року у справі № 925/1064/20.2. Призначити касаційну скаргу Приватного підприємства "Спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство "Черкасиліфт" на рішення Господарського суду Черкаської області від 05.01.2021 року та на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.04.2021 року у справі № 925/1064/20 до розгляду на 22 вересня 2021 року о 11:15 год. у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 330.3. Повідомити учасників справи про їх право, передбачене ст.
295 Господарського процесуального кодексу України, на подання відзивів на касаційну скаргу та доказів надсилання їх копій іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на касаційну скаргу не перешкоджає перегляду судових рішень.4. Довести до відома учасників справи, що їх явка в судове засідання не є обов'язковою.5. Витребувати з Господарського суду Черкаської області та Північного апеляційного господарського суду матеріали справи №925/1064/20.
6. Копію цієї ухвали надіслати Господарському суду Черкаської області та Північному апеляційному господарському суду.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Головуючий, суддя Огороднік К. М.Судді Жуков С. В.Пєсков В. Г.