Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 18.03.2020 року у справі №320/3099/19 Ухвала КАС ВП від 18.03.2020 року у справі №320/30...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 18.03.2020 року у справі №320/3099/19



УХВАЛА

16 березня 2020 року

Київ

справа №320/3099/19

адміністративне провадження №К/9901/5149/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Усенко Є. А.,

суддів: Гімона М. М., Гусака М. Б.,

розглянув матеріали касаційної скарги Київської митниці Держмитслужби на рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "Віта-Текс" до Київської митниці ДФС, державного інспектора Київської митниці ДФС Стуса Дмитра Васильовича, про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними бездіяльності та дій,

УСТАНОВИЛ:

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 11.09.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020, адміністративний позов задоволено: визнано протиправним та скасовано рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів від 27.05.2019 №UA125000/2019/000370/2; визнано протиправною бездіяльність державного інспектора Київської митниці ДФС Стуса Дмитра Васильовича, яка полягала в непроведенні в письмовому вигляді консультації між ТОВ "Віта-Текс" та Київською митницею ДФС відповідно до частин 5 , 6 статті 55 Митного кодексу України та частини 4 статті 57 Митного кодексу України перед винесенням рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів від
27.05.2019 №UA125000/2019/000370/2; визнано протиправними дії державного інспектора Київської митниці ДФС Стуса Дмитра Васильовича, які полягали у відмові в застосуванні до товару №1 за митною декларацією ІМ40ТН №UA125110/2019/409581 від 27.05.2019 другорядного методу визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів без урахування прийнятої Київською митницею ДФС ціни договору щодо подібного (аналогічного) товару №1 за митною декларацією ІМ40ДТ №UA125110/2019/401505 від
08.02.2019 та товару №2 за митною декларацією ІМ40ТН №UA125110/2019/409581 від
27.05.2019 другорядного методу визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів без урахування прийнятої Київською митницею ДФС ціни договору щодо подібного (аналогічного) товару №1 за митною декларацією ІМ40ДТ №UA125110/2019/401505 від 08.02.2019.

20.02.2020 Київська митниця Держмитслужби подала до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020, у якій, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Однією з основних засад (принципів) адміністративного судочинства є забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом (частина 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Пунктом 5 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо суд у порядку, передбаченому частинами другою, третьою цієї статті, дійшов висновку, що касаційна скарга є необґрунтованою.

Відповідно до частини 2 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до частини 2 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд касаційної інстанції може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.06.2019 відкрито провадження у цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Правильне застосування судами попередніх інстанцій норм права до встановлених обставин є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо їх застосування чи тлумачення.

З огляду на викладене наявні підстави для визнання касаційної скарги необґрунтованою та для відмови у відкритті касаційного провадження.

Доводів щодо наявності виключних обставин, перелік яких встановлено у пункті 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України, Митниця в касаційній скарзі не наводить, і такі обставини не встановлені.

Керуючись статтею 248, пунктом 5 частини 1 , пунктом 2 частини 2 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Київської митниці ДФС на рішення Київського окружного адміністративного суду від
11.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від
29.01.2020.

Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.........................................

Є. А. Усенко

М. М. Гімон

М. Б. Гусак,

Судді Верховного Суду
logo