Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 17.01.2018 року у справі №813/2083/17 Ухвала КАС ВП від 17.01.2018 року у справі №813/20...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 17.01.2018 року у справі №813/2083/17

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

10.01.2018 Київ К/9901/4610/17 813/2083/17

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у Львівській області (далі - ГУ ДФС у Львівській області) на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі № 813/2038/17 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Західенергоспецмонтаж" до ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, -

встановив:

У листопаді 2017 року ГУ ДФС у Львівській області звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою у зазначеній справі.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 17 листопада 2017 року касаційну скаргу з мотивів її невідповідності вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) залишив без руху.

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, відповідно до пункту 7 Розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

28 грудня 2017 року матеріали касаційної скарги передані до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та визначені Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою судді-доповідачу Хохуляку В.В.

Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду від 29 грудня 2017 року касаційну скаргу ГУ ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі № 813/2038/17 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Західенергоспецмонтаж" до ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень прийнято до провадження.

Відповідно до частини 3 статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Разом з тим, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 листопада 2017 року заявник надіслав клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги у зв'язку із блокуванням руху коштів на розрахунковому рахунку ГУ ДФС у Львівській області.

На підтвердження наведених обставин заявник надав копії листів Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області від
09.11.2017 № 07.3-11/7954 та від 21.11.2017 № 07.3-11/8214.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.

Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Органи доходів і зборів є державними органами, які утримуються за рахунок Державного бюджету України, та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.

Податковим органом не надано доказів, які б підтверджували сукупність послідовних та регулярних дій податкового органу, спрямованих на отримання достатнього для сплати судового збору у справі № 813/2038/17 фінансування з Державного бюджету України.

Заявник також не підтвердив наявність зазначених у листах Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області від 09.11.2017 №
07.3-11/7954 та від 21.11.2017 № 07.3-11/8214 обставин щодо зупинення здійснення платежів станом на момент звернення до суду касаційної інстанції з клопотанням про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.

Відповідно до частини 2 статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених частини 2 статті 332 КАС України, застосовуються положення частини 2 статті 332 КАС України.

На дату прийняття Верховним судом ухвали (10 січня 2018 року) на адресу суду від заявника не надходив документ про сплату судового збору.

Разом з тим, пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

За змістом частини 8 статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи викладене, ГУ ДФС у Львівській області не виконало вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 17 листопада 2017 року щодо надання документа про сплату судового збору, у зв'язку з чим касаційна скарга підлягає поверненню.

Керуючись статтями 169,248,332,355,359, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд -

ухвалив:

Відмовити Головному управлінню ДФС у Львівській області в задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги.

Касаційну скаргу Головному управлінню ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 липня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі № 813/2038/17 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Західенергоспецмонтаж" до ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути.

Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи, а скаржнику - копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Хохуляк
logo