Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 13.02.2019 року у справі №0340/1808/18 Ухвала КАС ВП від 13.02.2019 року у справі №0340/1...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 13.02.2019 року у справі №0340/1808/18



УХВАЛА

12 лютого 2019 року

Київ

справа №0340/1808/18

адміністративне провадження №К/9901/3650/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Гончарової І.А.,

суддів: Олендера І.Я., Ханової Р.Ф.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі № 0340/1808/18 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,

УСТАНОВИЛ:

04.02.2019 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернувся до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення № 000611-40 від
01.08.2018 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу на суму 17000
грн.


Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 - позов задоволено повністю.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 27.12.2017 проведено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину, де здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2.

Судами зазначено, що позивачка має ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами серії АС № 008994 від 19.09.2017 з терміном дії з
01.10.2017 по 01.10.2018. За результатами проведеної фактичної перевірки посадовими особами Головного управління ДФС у Волинській області складено акт від 28 12.2017 № 03/249/40-01/НОМЕР_1 "Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами", яким зафіксовано факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка (10 пачок сигарет марки "Марвел").

На підставі акта перевірки Головним управлінням ДФС у Волинській області прийнято рішення від 01.08.2018 № 000611-40, яким до ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн за зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.

Вирішуючи спір суди попередніх інстанцій дійшли висновку про те, що рішення про застосування до фізичної особи-підприємця фінансових санкцій прийнято відповідачем 01.08.2018 на підставі акта перевірки, яка проводилася 27.12.2017, тобто з пропуском строку встановленого пунктом 86.8 статті 86 ПК України, у зв'язку з чим рішення Головного управління ДФС у Волинській області від
01.08.2018 №000611-40 про застосування до фізичної особи-підприємця фінансових санкцій у сумі 17000 грн є протиправним та підлягає скасуванню.

Головне управління ДФС у Волинській області не погодившись з судовими рішеннями, звернулося до суду з касаційною скаргою на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі № 0340/1808/18, в якій просить скасувати оскаржувані судові рішення та прийняти нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити повністю.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідн з пунком 2 частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 24 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Станом на 01.01.2019прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921
гривень
(стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від
07.12.2017 № 2246-VIII).

Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №0340/1808/18 є вимога про визнання протиправним та скасування рішення № 000611-40 від 01.08.2018 у розмірі 17000 грн.

Отже рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі № 0340/1808/18 - не підлягають касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 11.10.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі № 0340/1808/18.

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. А. Гончарова

Судді І. Я. Олендер

Р. Ф. Ханова
logo