Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 10.04.2019 року у справі №560/3490/18 Ухвала КАС ВП від 10.04.2019 року у справі №560/34...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 10.04.2019 року у справі №560/3490/18



УХВАЛА

про відмову у відкритті касаційного провадження

09 квітня 2019 року

м. Київ

справа №560/3490/18

адміністративне провадження №К/9901/9195/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Кравчука В. М., суддів: Анцупової Т. О.,

перевірив касаційну скаргу ОСОБА_2

на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.11.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.02.2019

у справі №560/3490/18

за позовом ОСОБА_2

до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області

про визнання незаконним, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.

УСТАНОВИЛ:

02.04.2019 до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах надійшла касаційна скарга від ОСОБА_2

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.11.2018, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від
08.02.2019, в задоволенні позову відмовлено.

Справа стосується визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 21.05.2018, яким відмовлено щодо перерахунку державної пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державну пенсії із п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 01.10.2017 і до моменту подання позивачем іншої заяви про перерахунок пенсії.

Вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження, Суд дійшов до висновку про відмову у його відкритті.

Згідно з п. 3 ч. 6 статті 12 КАС України для цілей п. 3 ч. 6 статті 12 КАС України справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Зміст оскаржуваних судових рішень свідчить про те, що предметом спору у даній справі є перерахунок, призначення та виплата доплат до пенсії, а отже, відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України дана справа належить до справ незначної складності.

За правилами п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України судові рішення у справах незначної складності не підлягають касаційному оскарженню, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Окрім того, відмовляючи ОСОБА_2 в позові повністю, суд застосував правову позицію Верховного Суду (постанова від 11.12.2018 у справі № 822/1346/18 (К/9901/62803/18)., вже сформовану у таких спорах.

Оскільки оскаржувані судові рішення прийнято у справі, яка належить до справ незначної складності, виняткові обставини відсутні, обґрунтування, зазначені скаржником щодо їх наявності не дають підстав для іншого висновку, Суд вважає, що у відкритті касаційного провадження у даній справі слід відмовити.

Керуючись статтями 328, 333, 359 КАС України, Суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08 лютого 2019 року у справі № 560/3490/18.

2. Копію ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач В. М. Кравчук

Суддя Т. О. Анцупова

Суддя О. П. Стародуб
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати