Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 24.06.2018 року у справі №821/1769/17 Ухвала КАС ВП від 24.06.2018 року у справі №821/17...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 24.06.2018 року у справі №821/1769/17
Постанова ВП ВС від 14.05.2019 року у справі №821/1769/17



УХВАЛА

01 листопада 2018 року

Київ

справа №821/1769/17

адміністративне провадження №К/9901/53176/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - судді Мороз Л.Л.,

суддів: Бучик А.Ю., Гімона М.М.,

розглянувши у касаційній інстанції питання про передачу на розгляд Великої Палати Верховного Суду справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Таргет-Фіш" до Державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального Управління юстиції у Херсонській області Пигиди Андрія Борисовича, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, за участю третьої особи на стороні відповідача - Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", про скасування рішення, провадження в якій відкрито

за касаційною скаргою Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд" на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року, ухвалене головуючим суддею Хом'яковою В.В., та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2018 року, ухвалену у складі колегії суддів: головуючого судді Ступакової І.Г., суддів Бітова А.І., Лук'янчук О.В.,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Таргет-Фіш" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального Управління юстиції у Херсонській області Пигиди Андрія Борисовича, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про скасування реєстраційної дії державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Пигиди Андрія Борисовича від 02.03.2016 № ~organization0~ про реєстрацію права державної власності на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 за Херсонською обласною державною адміністрацією.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року, залишеним без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2018 року, позов задоволено.

Скасовано рішення державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Херсонської області Пигиди Андрія Борисовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 10.03.2016 індексний номер 28645911.

Не погодившись з вказаними судовими рішеннями ВАТ "Трест "Генічеськагробуд" оскаржило їх у касаційному порядку. У касаційній скарзі просить скасувати вказані судові рішення та закрити провадження в адміністративній справі.

Заявник вказує, що суди дійшли хибного висновку про належність вказаного спору до розгляду в порядку адміністративного судочинства. Зазначає, що з позовних вимог вбачається спір про право, а тому з посиланням на практику Верховного Суду України та Великої Палати Верховного Суду, вказує на непідвідомчість даного спору адміністративному суду.

Отже, установлено, що заявник касаційної скарги оскаржує судові рішення з мотивів порушення судом правил предметної юрисдикції.

Відповідно до частини 6 статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

Згідно з частиною 1 статті 347 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Частиною 4 цієї статті передбачено, що про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в частиною 1 статті 347 Кодексу адміністративного судочинства України, або із обґрунтуванням підстав, визначених у частиною 1 статті 347 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, беручи до увагу ту обставину, що ВАТ "Трест "Генічеськагробуд" оскаржує судові рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи №821/1769/17 на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 346, 347 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд -

ухвалив:

Справу № 821/1769/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Таргет-Фіш" до Державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального Управління юстиції у Херсонській області Пигиди Андрія Борисовича, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, за участю третьої особи на стороні відповідача - Відкритого акціонерного товариства "Трест "Генічеськагробуд", про скасування рішення - передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.........................................

Л.Л. Мороз

А.Ю. Бучик

М.М. Гімон,

Судді Верховного Суду
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати