02.09.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Суд: самовільне підключення – ще не розкрадання електроенергії, тож відповідальності немає

Апеляційний суд Одеської області скасував рішення суду першої інстанції про стягнення коштів у рахунок компенсації завданих збитків за розкрадання електроенергії.

Приймаючи рішення у справі, суд виходив з того, що згідно з ч.2 ст.27 закону «Про електроенергетику», п.48 Правил користування електричною енергією для населення крадіжкою електричної та теплової енергії є самовільне підключення до об’єктів електроенергетики й споживання енергії без приладів обліку. Відповідно до п.1.24 Інструкції по складанню актів про порушення правил користування електричною енергією для населення при виявленні порушення необхідно визначити метод розкрадання електроенергії, перевірити працездатність пристрою розкрадання й продемонструвати виявлене порушення споживачеві.

Користуйтесь консультацією: Оскарження обсягу перерахунків та донарахувань при користуванні електричною енергією

Оскільки правопорушенням в електроенергетиці є не сам факт самовільного підключення до об’єкта електроенергетики, а встановлений факт розкрадання споживачем електричної енергії в разі самовільного підключення та споживання електроенергії, за недоведеності факту розкрадання відсутні підстави для цивільно-правової відповідальності у вигляді стягнення збитків.

Таким чином, апеляційний суд дійшов висновку про прийняття нового рішення, яким 21.06.2016 відмовив у задоволенні позову.

Джерело: Закон і Бізнес

Згадайте новину: Суддя Аблов призначив розгляд «тарифної» справи за позовом Юлії Тимошенко проти уряду на 23 вересня

15
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення