Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів

15.05.2019    Просмотров:  1571
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Публічне акціонерне товариство, яке не є стороною виконавчого провадження, звернулося до адміністративного суду з позовом про визнання недійсною і скасування вимоги приватного виконавця.

Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, окружний адміністративний суд, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, керувався тим, що спірні правовідносини виникли під час виконання рішення господарського суду, і тому цей спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства тим судом, який видав виконавчий документ (наказ).

Однак Велика Палата Верховного Суду визнала такі висновки судів попередніх інстанцій помилковими, оскільки ПАТ не є стороною виконавчого провадження і не наділене процесуальним правом щодо оскарження вимоги приватного виконавця в порядку ст. 339 Господарського процесуального кодексу України.

Згадайте новину: Якщо особі призначено пенсію по втраті годувальника, вона не втрачає право на пенсію за віком і не повинна сплачувати єдиний внесок – ВП ВС

При цьому згідно із ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З огляду зазначене Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Із повним текстом постанови ВП ВС від 27 березня 2019 року у справі № 823/359/18 (провадження № 11-1470апп18) можна ознайомитися за посиланням – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81574010.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: Штатний розпис державної установи та документи, що регулюють режим її роботи, є публічною інформацією – ВП ВС

1571
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0