06.02.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  237
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Роз’яснення НАЗК щодо декларування нотаріусів

Національне агентство з питань запобігання корупції надає роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю.

У зв’язку із численими запитами до НАЗК з приводу необхідності подання електронних декларацій державними та приватними нотаріусам повідомляємо таке.

Згадайте новину: В Україні стартував тотальний контроль за чиновниками. Усе, що потрібно знати про е-декларування

Згідно із Законом України “Про запобігання корупції”, особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги, зокрема нотаріуси, не є суб’єктами декларування.

Водночас нотаріуси є суб’єктами, на яких поширюються вимоги та обмеження, передбачені статтями 22, 23, 28 Закону (обмеження щодо виконання службових повноважень чи свого становища, обмеження щодо одержання подарунків, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Отже, державні та приватні нотаріуси не належать до суб’єктів декларування та декларації не подають.

Однак звертаємо увагу суб’єктів декларування, що відповідно до Закону України “Про нотаріат”, державна норатіальна контора є юридичною особою, яка створюється та реєструється у встановленому законом порядку. Очолює державну нотаріальну контору завідуючий, який призначається із числа осіб, які мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Вспомните новость: Новая дурь! Антон Геращенко: «Нужно, чтоб все граждане страны подавали электронные декларации»!

Відповідно, завідуючий нотаріальної контори подає шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як посадова особа юридичної особи публічного права, так як виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов’язки.

Нагадуємо, що друга хвиля е-декларування триває до 1 квітня 2017 року.

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

Згадайте новину: НАБУ відкрило перші кримінальні провадження за результатами аналізу е-декларацій

 

3
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення