22.08.2018 | Автор: Гайдар Василь Миколайович
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Таємниця видалення доменного імені Верховного Суду України (scourt.gov.ua)

Верховним Судом (без України) було направлено лист Адміністратору публічного домену  - Товариству с обмеженою відповідальністю «Хостмайстер» №1818/0/2-18 від 09.08.2018 року за підписом керівника апарату ВС О.Булки. В даному листі керівник апарату ВС просить видалити доменне ім’я Верховного Суду України (scourt.gov.ua) у зв’язку з відсутністю потреби в його використанні (копія листа на першому фото).

Тут слід зазначити, що О.Булка не є працівником юридичної особи – реєстранта доменного імені, яке просить видалити. Крім того, в листі отриманим мною №142/0/18-18 від 20.08.2018 року, підписаного тією ж О.Булкою, чомусь йдеться про перереєстрацію доменного імені (операція CHАNGE ADMIN-C). Але вказана інформація не відповідає змісту листа ВС надісланого Адміністратору публічного домену  - Товариству с обмеженою відповідальністю «Хостмайстер» №1818/0/2-18 від 09.08.2018 року, в якому ВС просить не перереєструвати, а видалити вказане доменне ім’я. Звернемось до Правил домену GOV.UA.

Відповідно до п.2.3. Реєстрант - oргани виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування в інтересах яких здійснюється реєстрація та делегування приватного доменного імені в спеціальному публічному домені gov.ua.

Відповідно до п. 2.11. Перереєстрація - передача прав та обов'язків, що виникають у зв'язку з використанням доменного імені.

Відповідно до п. 2.13. Видалення - процедура відкликання прав з розпорядження доменним іменем та видалення доменного імені з Реєстру.

Відповідно до п. 2.8. Контакт (nic-handle) - контактна інформація юридичної особи, що виконує одну з ролей у відношенні до доменного імені: Реєстрант доменного імені (admin-c) або Технічний контакт доменного імені (tech-c).

Відповідно до п. 3.8. На підставі офіційного листа від Реєстранта на ім'я Адміністратора здійснюються наступні операції:

 • 3.8.1. Реєстрація доменного імені;
 • 3.8.2. Перереєстрація доменного імені;
 • 3.8.3. Видалення доменного імені.

Відповідно до п. 4.2. Лист має містити наступну інформацію:

 • назву організації двома мовами: українською та англійською. В разі наявності тільки українського найменування, воно буде транслітеровано латинкою за допомогою сервісу транслітерації: http://hostmaster.ua/?translit;
 • код Реєстранта згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
 • назву доменного імені без застосування літер "www."

Відповідно до п. 4.4. Лист не приймається до розгляду у наступних випадках:

 • неповний комплект документів (лист без додатку при реєстрації або перереєстрації доменного імені);
 • лист, який не містить інформацію згідно пункта 4.2 Правил;
 • копії листа та додатку до нього, надіслані факсом або електронною поштою;
 • лист та додаток до нього із факсимільним підписом;
 • лист без підпису та печатки;
 • лист без підпису та відсутності типографського номеру бланку або штрих-коду.

Відповідно до п. 5.3. Заявки на операції з доменними іменами приймаються від контактів доменного імені (admin-c або tech-c).

Відповідно до п. 6.2.2. Перереєстрація доменного імені

Переєстрація доменного імені виконується операцією CHANGE ADMIN-C.

Зміна контакту Реєстранта (admin-c) проводиться на підставі офіційного листа з додатком від нового Реєстранта на ім'я Адміністратора.

Зміна контакту Реєстранта (admin-c) проводиться тільки за наявності офіційного листа-підтвердження від поточного Реєстранта (admin-c).

Зміна контакту Реєстранта (admin-c) не відбувається у разі виявлення:

 • відсутності офіційного листа на перереєстрацію доменного імені та додатку;
 • відсутності офіційного листа-підтвердження на перереєстрацію доменного імені.

Разом з цим, при ліквідації доменного імені Верховного Суду України (scourt.gov.ua) вказані наступні контакти: admin-c:SCA7-UANIC та tech-c:TAT42-UANIC

Відповідно листа ВС №142/0/18-18 від 20.08.2018 року ( фото 2) вказано, що admin-c:SCA7-UANIC – це службова особа Верховного Суду Дмитренко Д.А., який також виконує функції технічного контакту tech-c:SCT4-UANIC. Разом з цим Верховному Суду не належить технічний контакт  tech-c:TAT42-UANIC, однак саме цей технічний контакт було вказано при видаленні доменного імені Верховного Суду України. Можна припустити, що вказаний технічний контакт належить Верховному Суду України, тоді незрозуміло, чому працівники і судді ВСУ проявляють занепокоєність видаленням їх домену. Не слід також відкидати ситуацію, що можливо tech-c:TAT42-UANIC – це бувший працівник Верховного Суду України, якого перевели до Верховного Суду, і який не будучи працівником юридичної особи – реєстранта і не маючи відповідних повноважень, але знаючи паролі, перевищив свої повноваження і здійснив «підроблення» погодження ліквідації домену з боку ВСУ.

Викликає також занепокоєння той факт, що О.Булка, знаючи правила домену GOV.UA, а саме пункт 6.2.2 (Зміна контакту Реєстранта (admin-c) проводиться тільки за наявності офіційного листа-підтвердження від поточного Реєстранта (admin-c)), а саме на операцію CHANGE ADMIN-C вона посилається у своєму листі, не маючи підтвердження поточного реєстранта - ВСУ, не знаючи його відношення до ліквідації власного домену, написала листа адміністратору публічного домена про ліквідацію домена іншої юридичної особи, до якої вона не має відношення і відповідних повноважень.  Як видно з листа ВС Адміністратору публічного домену  - Товариству с обмеженою відповідальністю «Хостмайстер» №1818/0/2-18 від 09.08.2018 року, до нього не додано будь-яких додатків. Крім того в даному листі йдеться про видалення доменного імені scourt.gov.ua, що належить іншому реєстр анту (ВСУ), це операція DELETE відповідно до п. 6.2.5 Правил, а не операція CHANGE ADMIN-C, як стверджує О.Булка в листі №142/0/18-18 від 20.08.2018 року.

Відповідно до п. 6.2.5 Правил Видалення доменного імені:

Видалення доменного імені виконується операцією DELETE.

Видалення доменного імені здійснюється:

 • з ініціативи Реєстранта в період терміну реєстрації доменного імені;
 • з ініціативи Адміністратора, якщо ним отримані відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з інформацією про дату та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підставу для його внесення.

Виходячи з викладеного аналізу, у керівника апарату Верховного Суду (без України) О.Булки не було законних підстав і повноважень звертатись до адміністратора домену GOV.UA про видалення (операція DELETE) домену іншого реєстранта – Верховного Суду України.

Описана ситуація свідчить про те, що якщо дуже хочеться, але не можна, то виявляється в залежності від посади, яку займаєш, трошки можна. Сумно все це, особливо якщо вважати що це дії реформованої найвищої гілки судової влади…

Автор статті: Гайдар Василь Миколайович

5
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення