Главная Сервисы для юристов ... Законы Про оплату праці Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри оплати праці Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри опл...

Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри оплати праці

Про оплату праці (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
Добавить в избраное

При кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розміри і підстави відрахувань із заробітної плати;

в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Предыдущая

32/38

Следущая
Добавить в избраное
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Фірма – пустышка, проте директору все одно повинна нараховуватися та виплачуватися заробітна плата, інакше - штраф від Держпраці (Суд у справі № П/811/820/17 від 21 червня 2017р.)

Більшість нереалізованих підприємців  практично ніколи не ліквідують свої фірми або інші зареєстровані суб’єкти господарювання у встановленому порядку та залишають їх на всяк випадок: «нехай буде, може ще займуся бізнесом». Проте, як зв’язувалося подавати звіти до податкової із прочерками  та не мати у штаті найманих працівників окрім директора ще не достатньо для уникнення штрафу від органу Держпраці.  

Так, у господарському товаристві, яке тривалий час фактично не здійснює господарської діяльності, не отримує прибутку і має у штаті лише директора, який одночасно є його учасником (засновником) була проведена перевірка дотримання вимог трудового законодавства. За результатами цієї перевірки на ТОВ було накладено штраф у сумі 3200,00 гривень за порушення ст. 265 КЗпПУ. ТОВ  звернулося до суду із позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу, проте суд відмовив у задоволенні позову.   

Зокрема, суд послався на ч. 2, ст. 30 ЗУ «Про оплату праці», яка передбачає, що  роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. При цьому перевіркою було встановлено, що ТОВ не веде табелі обліку робочого часу, і не нараховує та не виплачує штатному працівнику ТОВ – директору заробітну плату. І це є порушенням законодавства про працю. 

Слід додати, що така «фішка» як наказ про виконання особою функцій директора ТОВ на безоплатній основі без нарахування і виплати заробітної плати, який був представлений суду і залучений до матеріалів справи, НЕ допомагає уникнути штрафу від Держпраці та у скасуванні цього штрафу у суді. 

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст