Головна Сервіси для юристів ... Закони Про оплату праці Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри оплати праці Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри опл...
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 30. Повідомлення працівника про розміри оплати праці

При кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розміри і підстави відрахувань із заробітної плати;

в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Фірма – пустышка, проте директору все одно повинна нараховуватися та виплачуватися заробітна плата, інакше - штраф від Держпраці (Суд у справі № П/811/820/17 від 21 червня 2017р.)

Більшість нереалізованих підприємців  практично ніколи не ліквідують свої фірми або інші зареєстровані суб’єкти господарювання у встановленому порядку та залишають їх на всяк випадок: «нехай буде, може ще займуся бізнесом». Проте, як зв’язувалося подавати звіти до податкової із прочерками  та не мати у штаті найманих працівників окрім директора ще не достатньо для уникнення штрафу від органу Держпраці.  

Так, у господарському товаристві, яке тривалий час фактично не здійснює господарської діяльності, не отримує прибутку і має у штаті лише директора, який одночасно є його учасником (засновником) була проведена перевірка дотримання вимог трудового законодавства. За результатами цієї перевірки на ТОВ було накладено штраф у сумі 3200,00 гривень за порушення ст. 265 КЗпПУ. ТОВ  звернулося до суду із позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу, проте суд відмовив у задоволенні позову.   

Зокрема, суд послався на ч. 2, ст. 30 ЗУ «Про оплату праці», яка передбачає, що  роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. При цьому перевіркою було встановлено, що ТОВ не веде табелі обліку робочого часу, і не нараховує та не виплачує штатному працівнику ТОВ – директору заробітну плату. І це є порушенням законодавства про працю. 

Слід додати, що така «фішка» як наказ про виконання особою функцій директора ТОВ на безоплатній основі без нарахування і виплати заробітної плати, який був представлений суду і залучений до матеріалів справи, НЕ допомагає уникнути штрафу від Держпраці та у скасуванні цього штрафу у суді. 

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст