1. За результатами розгляду заяви (скарги) про дисциплінарний проступок адвоката, довідки та матеріалів перевірки дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури більшістю голосів членів палати, які беруть участь у її засіданні, вирішує питання про порушення або відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката.
2. Рішення про порушення дисциплінарної справи з визначенням місця, дня і часу її розгляду чи про відмову в порушенні дисциплінарної справи надсилається або вручається під розписку адвокату та особі, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. До рішення про порушення дисциплінарної справи, яке надсилається або вручається адвокату, додається довідка члена дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, складена за результатами перевірки.
3. Рішення про порушення дисциплінарної справи або про відмову в порушенні дисциплінарної справи може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Це виключна компетенція КДКА та ВКДКА! Суд не має права зобов’язувати «притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності» чи у відношенні нього «відкрити дисциплінарне провадження» (ВС/КАС у справі №641/463/16-а від 20 червня 2019р.)
Статті 33, 34 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» передбачають, що адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності компетентним органом в порядку, передбаченому цим законом, за вчинення саме дисциплінарного проступку. При цьому стаття 34 передбачає перелік дисциплінарних проступків.
Ініціювати ж притягнення шляхом відповідного звернення відповідно ст. 36 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» може будь-яка особа. Проте, якщо звернення не містить ознак САМЕ дисциплінарного проступку адвоката, а містить інформацію про адміністративні, кримінальні, цивільні правопорушення, тощо, то дисциплінарне провадження на підставі ст. 39 ЗУ "Про адвокатура та адвокатську" діяльність навіть НЕ відкривається.
В цій історії були дві заяви та дві відмови про відкриття дисциплінарного провадження з боку КДКА та ВКДКА. Після цього позивач спробувала отримати судове рішення про встановлення факту подання ним КДКА та ВКДКА достатніх доказів на підтвердження в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку.
Одначе суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій однозначно підтвердили, що виключною компетенцією КДКА та ВКДКА є вирішення не тільки питання про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, а і питання про відкриття дисциплінарного провадження у відношенні адвоката. Суд не вправі зобов’язувати КДКА та ВКДКА приймати будь-яке рішення чи вчиняти дії у дисциплінарному провадженні.
В принципі гарна новина для адвокатів. Клієнт або будь-хто інший обурений діями адвоката може помститися йому на професійному поприще лише звертаючись до КДКА чи ВКДКА, суд тут «не при делах.»