Главная Сервисы для юристов ... Законы Про адвокатуру та адвокатську діяльність Стаття 58. Фінансове забезпечення органів адвокатського самоврядування Стаття 58. Фінансове забезпечення органів адвокатс...

Стаття 58. Фінансове забезпечення органів адвокатського самоврядування

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 2926

    Просмотров

  • 2926

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Утримання органів адвокатського самоврядування може здійснюватися за рахунок:

    1) плати за складання кваліфікаційного іспиту;

    2) щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування;

    3) відрахувань кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури на забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури;

    4) добровільних внесків адвокатів, адвокатських бюро, адвокатських об’єднань;

    5) добровільних внесків фізичних і юридичних осіб;

    6) інших не заборонених законом джерел.

    2. Розмір плати за складання кваліфікаційного іспиту визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та не може перевищувати трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених законом на день подання особою заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту.

    {Абзац перший частини другої статті 58 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1791-VIII від 20.12.2016 }

    Розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування визначається з урахуванням потреби покриття витрат на забезпечення діяльності рад адвокатів регіонів, Ради адвокатів України, Вищої ревізійної комісії адвокатури та ведення Єдиного реєстру адвокатів України та не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року. Розмір щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування є однаковим для всіх адвокатів. Адвокати, право на заняття адвокатською діяльністю яких зупинено, звільняються від сплати щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на період зупинення такого права.

    {Абзац перший частини другої статті 58 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1791-VIII від 20.12.2016 }

    Розмір відрахувань кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури на забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури визначається з урахуванням потреби покриття витрат для забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

    3. Фінансування органів адвокатського самоврядування, розпорядження їх коштами та майном здійснюється відповідно до кошторисів, що затверджуються конференціями адвокатів регіонів та з’їздом адвокатів України.

    4. Фінансова звітність органів адвокатського самоврядування щорічно оприлюднюється у порядку, затвердженому Радою адвокатів України.

    Предыдущая

    58/61

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Законодавство не забороняє адвокатському самоврядуванню визначати джерела їх фінзабезпечення, а отже внесення за плату додаткових відомостей до ЄРАУ - правомірне (ВС КАС № 640/28126/20 від 22.06.2023 р.)
     Рішенням Ради адвокатів України (далі - РАУ) від 22.09.2017 року №190 «Питання ведення Єдиного реєстру адвокатів України» було запроваджено можливість вносити додаткові дані до Єдиного реєстру ради адвокатів України (далі - ЄРАУ):

    « 3.1.7. За заявою адвоката до ЄРАУ можуть бути внесені відомості щодо: додаткових адрес робочих місць, засобів зв`язку; помічників/стажистів адвоката; загального стажу адвокатської діяльності (на підставі документів, що підтверджують такий стаж, у тому числі довідки з КДКА регіону щодо роботи в колегії адвокатів до 1993 року); займаної посади в органах адвокатського самоврядування; категорій ведення справ; нагород (почесних звань, відзнак тощо); адрес його офіційних сторінок в соціальних мережах; моделі та серійного номеру комп`ютерної техніки, що використовує адвокат; характеристик та відповідних серійних номерів носіїв інформації, які використовує адвокат в своїй діяльності; транспорту, який використовує адвокат; логотипу та/або найменування веб-сайту АО, АБ, в якому адвокат здійснює адвокатську діяльність тощо».»

    Такі відомості вносяться не безкоштовно, адже Рішенням РАУ від 22.09.2017 року №191 «Питання організаційного забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України» встановлено та затверджено щорічний (плату) за опрацювання, внесення та розміщення таких:

    1. за логотип та/або найменування веб-сайту АО, АБ, в якому адвокат здійснює адвокатську діяльність - 1 мінзп - станом на день подання до ради адвокатів регіону таких відомостей;
    2. категорій справ, які веде адвокат (не більше 10 категорій) - у розмірі 50% однієї мінзп:
    3. нагород, почесних звань, відзнак тощо - у розмірі 50% однієї мінзп.

    У цій справі, позивач оскаржував рішення РАУ, щодо оплатності додаткових відомостей до ЄРАУ, адже на його думку це - “необґрунтований фінансовий тягар, справляння якого суперечить приписам законодавства України”. Крім того, Законом не передбачено права РАУ встановлювати будь-яку плату за ведення ЄРАУ чи внесення відомостей до нього. І хоча позивач дещо мав рацію - ВС КАС не підтримав його доводи. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст