Главная Війна і права ... Питання - відповідь Постанови ВЛК про потреби військовослужбовця після лікування Постанови ВЛК про потреби військовослужбовця після...

Постанови ВЛК про потреби військовослужбовця після лікування

  • 0

  • 0

  • 1322

Отключить рекламу

Види постанов ВЛК про потреби військовослужбовця після лікування

Після завершення стаціонарного лікування, у тебе може бути потреба пройти реабілітацію, протезуватись та ін. Відповідно, після медогляду ВЛК може приймати постанови про потреби військовослужбовця:

  1. Потребує відпустку для лікування у зв’язку з хворобою чи після поранення (контузії, травми або каліцтва) на календарних днів – такі постанови приймаються після закінчення стаціонарного лікування у випадках, коли для повного відновлення функції і працездатності необхідний термін не менше одного місяця. В інших випадках приймається постанова про потребу у звільненні від службових обов’язків або про направлення в батальйон одужуючих. У випадках, якщо є наявні незаперечні дані, що здатність до несення військової служби не відновиться, постанова ВЛК про потребу військовослужбовців у відпустці для лікування не приймається, а вирішується питання про придатність їх до військової служби.
  2. Потребує лікування (реабілітацію) у (закладі охорони здоров’я) на термін ___ – така постанова буде прийнята, якщо тобі потрібно додаткове лікування (реабілітація), в тому числі з переведенням в інший заклад охорони здоров’я. У такому випадку, в постанові вказується заклад охорони здоров’я та термін лікування (реабілітації).
  3. Потребує тривалого лікування – якщо військовослужбовець потребує тривалого строку лікування (4 місяці підряд, враховуючи відпустку для лікування у зв у зв’язку з хворобою (або після поранення)), приймається постанова щодо потреби у тривалому лікуванні. У випадку відсутності потреби у продовженні тривалого лікування приймається постанова у формулюванні «не потребує тривалого лікування». Медичний огляд ВЛК з метою визначення потреби у тривалому лікуванні проводиться не пізніше ніж через чотири місяці від початку лікування.
  4. Потребує тривалого лікування за кордоном – постанова приймається щодо військовослужбовців, які потребують тривалого лікування за кордоном, та направляються для лікування за кордон з метою отримання медичної та\або реабілітаційної допомоги, а також тих, які перебувають на такому лікуванні.
  5. ВЛК також можуть приймати постанови щодо потреби у стаціонарному обстеженні, переведенні до закладу охорони здоров’я.
  6. Потребує звільнення від виконання службових обов’язків за станом здоров’я – ВЛК може приймати постанову про потребу у звільненні від службових обов’язків на термін, необхідний для оформлення звільнення, або на строк необхідний для оформлення та затвердження свідоцтва про хворобу, але не більше 30 календарних днів.
  7. Потребує направлення у батальйон (команду) видужуючих (постанова приймається на воєнний час).
  8. Потребує протезування та/або ортезування. Військово-лікарська комісії може надавати висновок про необхідність забезпечення військовослужбовця допоміжними засобами реабілітації, які включають протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; засоби для пересування; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, та інших допоміжні засоби реабілітації, які передбачені Переліком (окрім електроскутерів) (Постанова КМУ від 07.12.2023 року №1306 «Деякі питання забезпечення допоміжними засобами реабілітації»; Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» від 06.10.2005 № 2961-IV).
  9. Потребує супроводжуючого (вказати кількість), потребує проїзду (вказується вид транспорту та категорію місць);

Відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або після поранення

На підставі постанови ВЛК може надаватись відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після травм (поранень, контузій):

  • відпустка для лікування у зв’язку з хворобою надається військовослужбовцям на 30 календарних днів
  • відпустка для лікування після поранення, травми, контузії або після оперативного лікування – на 30, 45 або 60 календарних днів.
  • За наявності медичних показань відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) продовжується ВЛК на 30 календарних днів, а в окремих випадках – на 45 або на 60 календарних днів.

Загальний термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах, включаючи відпустку за станом здоров’я, не повинен перевищувати 12 місяців поспіль. Прийняття рішення лікарем щодо необхідного для лікування терміну залежить від кожного окремого клінічного випадку з обов’язковим дотриманням вимог щодо діагностичних та лікувальних методів надання медичної допомоги, визначених клінічними протоколами, стандартами медичної допомоги, адаптованими клінічними настановами.
Після закінчення визначеного терміну перебування на безперервному лікуванні та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (або після поранення) тобі потрібно повторно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби. Якщо після продовження відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовець не може приступити до виконання службових обов’язків, то він оглядається ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Якщо ВЛК прийняло рішення щодо надання тобі відпустки лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після травм (поранень, контузій) твої дії наступні:

  1. Перебуваючи в закладі охорони здоров’я, напиши рапорт на відпустку за станом здоров’я (Додаток 13) вказуючи місце її проходження та назву ТЦК та СП за місцем проведення відпустки, до якого військова частина має надсилати відпускний квиток, та передай лікуючому лікарю.
  2. Отримай від лікуючого лікаря оригінали документів (довідка ВЛК, рапорт на відпустку та виписку з медкарти стаціонарного хворого) , які заклад охорони здоров’я відправив засобами електронного документообігу до твоєї військової частини з відміткою “відправлено в СЕДО”, номером вихідного листа в СЕДО, датою його відправки, і штампом для повірення документа
  3. Прибудь до ТЦК та СП, який вказав у рапорті, і стань на облік.
  4. Очікуй поки військова частина оформить наказ на відпустку та відпускний квиток, який направить через систему електронного документообігу до ТЦК та СП, який ти вказав у рапорті.
  5. Отримай в ТЦК та СП відпускний квиток

Враховуй, що тривалість відпустки у зв’язку з хворобою або для лікування після поранення повинна бути саме такою, яка вказана в довідці ВЛК (П. 2.1 гл.2 Розділу І Наказу МОУ №402). Командир, з урахуванням місця розташування військової частини та місця проходження відпустки, може надати до 2 додаткових діб на дорогу.
Якщо командир надав меншу кількість днів на відпустку, ніж вказано у довідці ВЛК і ти не згодний(-а) з цим рішенням, апелюй до вищого командування. Якщо й це не дає результату, зателефонуй на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міністерства оборони України (15-12).

За кілька днів до завершення відпустки прибудь до ТЦК та СП і візьми повторне направлення на ВЛК за місцем проведення відпустки з метою визначення придатності до військової служби або для вирішення питання про потребу у наданні повторної відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) (Пункт 6.15 розділу 6 Наказу Міноборони від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську комісію»).
Якщо відпустка для лікування завершилась, а ти не отримав від командира ТЦК та СП направлення на ВЛК для визначення придатності до в\с або для визначення потреби у наданні повторної відпустки для лікування, направлення на ВЛК надає командир твоєї військової частини, яке можна отримати через систему електронного документообігу в ТЦК та СП.

Продовження відпустки для лікування

Щоб отримати продовження відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) тобі потрібно зробити наступне:

  1. Звернись до ТЦК та СП за місцем проведення відпустки або у військовий лікувальний заклад за 2-3 дні до завершення відпустки.
  2. Отримай від начальника медичної служби ТЦК та СП направлення на ВЛК з метою вирішення питання про потребу у продовженні відпустки. Якщо ти звернувся до військового лікувального закладу, керівник відділення, в якому ти проходив лікування, або головний профільний фахівець направлять тебе на медогляд.
  3. Проінформуй по телефону, месенджеру чи будь-яким іншим способом командира/медика своєї військової частини про отримання направлення на ВЛК.
  4. Пройди медичний огляд ВЛК, в обсязі, необхідному для прийняття рішення про потребу у продовженні відпустки.
  5. Після отримання рішення про продовження відпустки для лікування, напиши рапорт про відпустку для лікування (Додаток 13) слідуй порядку дій визначених в розділі «Відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або після поранення».
  6. Після отримання відпускного квитка в ТЦК та СП, прямуй до місця проведення відпустки.

Якщо після продовження відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) ти не можеш приступити до виконання службових обов’язків, то тобі буде призначено медогляд ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Потреба у лікуванні (реабілітації) в Україні

Продовження лікування\реабілітації після стаціонарного лікування
Якщо ти отримав(-ла) рішення ВЛК про продовження лікування\реабілітацію після стаціонарного лікування, то з лікувального закладу за рішенням ВЛК тебе переведуть до закладу охорони здоров’я, де є реабілітаційне лікування (Наказ МОЗ України від 16.03.2022 № 495 “Про організацію надання відновного лікування та реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я військовослужбовцям сил оборони”) або до реабілітаційного госпіталя в системі Міністерства оборони України.

Лікування після амбулаторного медогляду ВЛК
Якщо ти отримав(-ла) рішення ВЛК про необхідність лікування після амбулаторного медогляду ВЛК, і стан твого здоров’я дозволяє, повернись у військову частину, після чого тобі необхідно:

  • Написати рапорт з проханням надати направлення на лікування (реабілітацію) до закладу охорони здоров’я, де вказати терміни лікування, зазначені в рішенні ВЛК (див. додаток 27).
  • Отримати у військової частини направлення на реабілітацію\лікування.

Якщо ти потребуєш негайного початку лікування і стан твого здоров’я не дозволяє повернутись у військову частину, тобі потрібно:

  • Напиши рапорт з проханням надати направлення на лікування до закладу охорони здоров’я, де вкажи термін лікування, зазначений в рішенні ВЛК (див. додаток 27). В рапорті вкажи, куди відправити направлення на лікування – ТЦК та СП за місцем проживання, чи медзаклад, де ти проходитимеш лікування, якщо він підключений до системи СЕДО (військові госпіталі) або СЕДО Онлайн (цивільні медзаклади).
  • Звернутись до лікуючого лікаря медзакладу або секретаря ВЛК з запитом про відправку документів ВЛК через СЕДО. Медзаклад повинен відправити на військову частину в електронному вигляді твій рапорт, довідку ВЛК та інші документи за потреби.
  • Отримай направлення на лікування від військової частини засобами СЕДО у ТЦК та СП за місцем проживання або у медзакладі, відповідно до того, що було вказано в рапорті.

Потреба у тривалому лікуванні за кордоном

Медичний огляд ВЛК обов’язково проводиться військовослужбовцям, які потребують тривалого лікування за кордоном та направляються для лікування за кордон з метою отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги.
Потреба у тривалому лікуванні визначається наступним чином:

  • Якщо ти перебуваєш на стаціонарному лікуванні, начальник (керівник) лікувального відділення робить подання на начальника (керівника) закладу охорони здоров’я щодо направлення тебе на медичний огляд ВЛК для визначення потреби у тривалому лікуванні
  • Якщо ти не перебуваєш на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (установах) на медичний огляд ВЛК для визначення потреби в тривалому лікуванні тебе направить прямий начальник.
  • В твоїй медкарті буде зроблено відповідний запис, завірений підписом начальника медзакладу

Після отримання рішення ВЛК щодо потреби у тривалому лікуванні твій порядок дій для відправки за кордон на лікування має бути такий самий, як описано в розділі «Лікування за кордоном».

Проходження ВЛК дистанційно військовослужбовцями на лікуванні за кордоном

Медичний огляд ВЛК військовослужбовців, які проходять лікування за кордоном, і які потребують продовження тривалого лікування за кордоном може проводитись дистанційно.

Такий медогляд проводиться гарнізонними ВЛК НВМКЦ «ГВКГ», ВМКЦ регіонів за направленням командирів військових частин за місцем їх служби або посадових осіб, у розпорядженні яких перебувають військовослужбовці. У таких випадках до ВЛК разом з направленням на медичний огляд подаються медичні документи військовослужбовця (документи, що підтверджують направлення на лікування за кордон, виписки із медичних карт стаціонарного хворого, консультативні висновки лікарів-спеціалістів, результати додаткових методів досліджень, довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), медичні документи іноземних закладів охорони здоров’я (завірені в установленому законодавством порядку копії, перекладені українською мовою) та військово-облікові документи (довідки про проходження військової служби, у тому числі за кордоном, про безпосередню участь у бойових діях тощо).

Постанова ВЛК про продовження тривалого лікування оформляється довідкою ВЛК, затвердженню штатною ВЛК не підлягає та направляється посадовій особі, яка видала направлення на медичний огляд.

Після повернення із лікування з-за кордону військовослужбовці підлягають медичному огляду ВЛК закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України для визначення придатності до військової служби або потреби у тривалому лікуванні, за направленням керівника закладу охорони здоров’я (установи) або інших осіб.

  • 1322

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1322

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст