Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 27.03.2018 року у справі №803/213/17 Ухвала КАС ВП від 27.03.2018 року у справі №803/21...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 27.03.2018 року у справі №803/213/17

Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 березня 2018 року

Київ

справа №803/213/17

адміністративне провадження №К/9901/30863/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Юрченко В.П., суддів - Васильєвої І.А., Пасічник С.С., розглянувши у попередньому судовому засіданнікасаційну скаргуУправління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській областіна ухвалуЛьвівського апеляційного адміністративного суду від 6 червня 2017 року (суддя: Шавель Р.М.)у справі №803/213/17 (876/5513/17)за позовомУправління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській областідоЛуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській областіпроскасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 27 березня 2017 року відмовлено у задоволенні позову Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області про скасування рішення від 7 листопада 2016 року № 0061301301 про застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивачем своєчасно та у повному обсязі здійснено сплату єдиного внеску, нарахованого роботодавцем на суми заробітної плати винагороди за договором цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності, за січень 2015 року у розмірі 184052,99 грн., проте, вказана сума помилково була зарахована на рахунок № 37190202000318, призначений для нарахування єдиного внеску на суми грошового забезпечення військовослужбовців.

Не погоджуючись із вказаною постановою, 13 квітня 2017 року позивач оскаржив її у апеляційному порядку.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2017 року вказану апеляційну скаргу залишено без руху, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору у сумі 1760 грн. Встановлено Управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області десятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 червня 2017 року повернуто апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області у зв'язку з невиконанням скаржником вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, якою було встановлено недодання до апеляційної скарги документу, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1760 грн.

Не погоджуючись із ухвалою суду апеляційної інстанції від 6 червня 2017 року, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області звернулося із касаційною скаргою, у якій, посилаючись на те, що ним був сплачений судовий збір в належному розмірі, а також на неправильне застосування судом норм процесуального права, просило вказане судове рішення суду апеляційної інстанції скасувати та направити справу до суду апеляційної інстанції на новий розгляд.

У запереченнях на вказану касаційну скаргу відповідач просив у її задоволенні відмовити.

Переглянувши судове рішення в межах доводів касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції при постановленні оскаржуваної ухвали норм процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги, з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 27 березня 2017 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено постанову, якою відмовлено в задоволенні позову Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області про скасування рішення від 7 листопада 2016 року № 0061301301 про застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Вказана постанова була оскаржена позивачем в апеляційному порядку.

28 квітня 2017 року, постановляючи ухвалу про залишення апеляційної скарги Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області без руху, суд апеляційної інстанції на підставі частини третьої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановив скаржникові десятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги - подання до суду документа про сплату судового збору за подання такої скарги.

6 червня 2017 року, постановляючи ухвалу про повернення апеляційної скарги Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, на підставі пункту першого частини третьої статті 108, частини третьої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), суд апеляційної інстанції керувався тим, що згідно з поштовим повідомленням про вручення, скаржником 10 травня 2017 року отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, вимоги суду щодо надання документа про сплату судового збору в сумі 1760 грн. у встановлений судом строк скаржником не були виконані.

Статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено порядок та строки апеляційного оскарження.

Відповідно до вимог частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно з частиною третьою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а саме суд постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що суддя повертає апеляційну скаргу, якщо апелянт не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху.

Оскільки позивачем не було усунуто недоліки апеляційної скарги у десятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 червня 2017 року апеляційну скаргу повернуто особі, яка її подала - Управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області.

Доводи Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, наведені у касаційній скарзі, не спростовують висновки суду апеляційної інстанції, оскільки фактична сплата позивачем судового збору у сумі 1760 грн. 17 травня 2017 року (що підтверджується оригіналом платіжного доручення від 17 травня 2017 року № 6, який був доданий позивачем лише до касаційної скарги), без надання такого доказу суду апеляційної інстанції та без повідомлення про усунення недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, не може вважатись виконанням ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

З таких підстав, суддя апеляційної інстанції, приймаючи рішення про повернення апеляційної скарги, прийшов до висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), а тому суд обґрунтовано постановив ухвалу про повернення апеляційної скарги.

Суд касаційної інстанції визнає, що судом апеляційної інстанції не допущено порушень норм процесуального права при ухваленні судового рішення, внаслідок чого касаційна скарга позивача залишається без задоволення, а судове рішення суду апеляційної інстанції - без змін.

Відповідно до частини третьої статті 343 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 341, 343, 350, 355 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області залишити без задоволення, а ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 червня 2017 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

...........................

...........................

...........................

В.П. Юрченко

І.А. Васильєва

С.С. Пасічник ,

Судді Верховного Суду

logo