Постанова КАС ВП від 17.07.2020 року у справі №815/2695/16

04.10.2020
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2020 року

м. Київ

справа № 815/2695/16

провадження № К/9901/34666/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Коваленко Н.В., суддів: Берназюка Я.О., Желєзного І.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «ІМЕКСБАНК» про зобов`язання вчинити певні дії, за касаційною скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на постанову Одеського окружного адміністративного суду у складі судді Самойлюк Г.П. від 24 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду у складі колегії суддів: Градовського Ю.М., Крусяна А.В., Романішина В.Л. від 24 січня 2018 року,

УСТАНОВИВ:

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» про зобов`язання вчинити певні дії, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність та зобов`язати уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо включення ОСОБА_1 , як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «ІМЕКСБАНК»» по договору банківського вкладу № 990413497 від 20 січня 2015 року у сумі 158995,91 грн, укладеного між ОСОБА_1 та ПАТ «ІМЕКСБАНК», за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

- зобов`язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняти рішення про включення ОСОБА_1 до загального Реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «ІМЕКСБАНК» по договору банківського вкладу № 990413497 від 20 січня 2015 року у сумі 158995,91 грн, укладеного між ОСОБА_1 та ПАТ «ІМЕКСБАНК», на підставі переліку вкладників в ПАТ «ІМЕКСБАНК», наданого уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК».

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

2. Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2017 року залишено без розгляду позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПAT «ІМЕКСБАНК» подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо включення ОСОБА_1 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами в ПAT «ІМЕКСБАНК» по договору банківського вкладу № 990413497 від 20 січня 2015 року у сумі 158995,91 грн, укладеного між ОСОБА_1 та ПAT «ІМЕКСБАНК» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

3. Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року, залишеною без змін постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2018 року, позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено частково.

Зобов`язано Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердити зміни до загального реєстру вкладників ПAT «ІМЕКСБАНК», які мають право на отримання гарантованого відшкодування за вкладом рахунок Фонду, на підставі додаткового переліку вкладників ПAT «ІМЕКСБАНК», наданого уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відносно ОСОБА_1 , якого включено до додаткового переліку вкладників ПAT «ІМЕКСБАНК», наданого уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з належною йому сумою на відшкодування в розмірі 158100,05 грн на підставі договору банківського вкладу № 990413497 від 20 січня 2015 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

4. Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що чинним законодавством не передбачена процедура повернення до банку на доопрацювання додаткової інформації щодо внесення змін до переліку вкладників, оскільки, відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затверджує реєстр відшкодувань вкладникам для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку рахунків, за якими вкладник має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

При складанні загального реєстру, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб використовує виключно інформацію, що наявна у переданому уповноваженою особою переліку вкладників, оскільки положеннями чинного законодавства на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не покладено обов`язку щодо врахування під час складання загального реєстру інших документів, окрім переліку вкладників.

Судом встановлено, що Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, отримавши від уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» доповнення до переліку вкладників, які мають право на отримання гарантованого відшкодування за вкладом за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до якого також включено ОСОБА_1 , всупереч вимогам Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», не затверджено зміни до загального реєстру вкладників, які мають право на отримання гарантованого відшкодування за вкладом за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

5. Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся із касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2018 року та ухвалити нову постанову, якою відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.

СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ

6. Судами попередніх інстанцій встановлено, що 20 січня 2015 року між ОСОБА_1 та ПАТ «ІМЕКСБАНК» укладено договір № 990413497 про приєднання до публічного договору № 1 банківського вкладу (депозиту) від 20 січня 2014 року, за умовами якого позивачу відкрито вкладний рахунок № НОМЕР_1 //НОМЕР_2 в доларах США.

Відповідно до договору № 990413497 від 20 січня 2015 року сума вкладу склала 10000,00 доларів США, вкладний рахунок № НОМЕР_1 // НОМЕР_2 , поточний рахунок № НОМЕР_3 //НОМЕР_4.

21 січня 2015 року на вкладний рахунок позивача зараховано кошти у сумі 10000,00 доларів США, що підтверджується випискою по особовому рахунку.

Правлінням Національного банку України 26 січня 2015 року прийнята постанова № 50 «Про віднесення ПАТ «ІМЕКСБАНК» до категорії неплатоспроможних», на підставі якої, 26 січня 2015 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 16 «Про запровадження тимчасової адміністрації в ПAT «ІМЕКСБАНК», яким, з 27 січня 2015 року в ПАТ «ІМЕКСБАНК» запроваджена тимчасова адміністрація строком на три місяці з 27 січня 2015 року по 26 квітня 2015 року включно та призначена уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію Северін Ю.П.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 84 від 23 квітня 2015 року строк здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «ІМЕКСБАНК» та повноваження уповноваженої особи Фонду Северіна Ю .П. продовжено до 26 травня 2015 року включно.

Відповідно до постанови Правління НБУ від 21 травня 2015 року № 330 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 27 травня 2015 року № 105 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «ІМЕКСБАНК» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку», яким розпочата процедура ліквідації ПАТ «ІМЕКСБАНК» та призначена уповноважена особа Фонду на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» Северін Ю.П . строком на один рік з 27 травня 2015 року по 26 травня 2016 року включно.

17 липня 2015 року ОСОБА_1 направив листи на адресу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та ПAT «ІМЕКСБАНК», в яких просив виплатити йому гарантовану суму відшкодування за вкладом, розміщеним в ПАТ «ІМЕКСБАНК» на вкладному рахунку № НОМЕР_1// НОМЕР_2 у розмірі 10000,00 доларів США.

Листом від 24 грудня 2015 року № 02-036-56393/15 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив позивача, що перелік вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК», які мають право на відшкодування коштів за вкладами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, наданий уповноваженою особою Фонду не містить інформації про вкладника ОСОБА_1 .

Листом від 27 листопада 2015 року № 8764 уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» повідомив позивача, що за наслідками проведеної перевірки уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» виявлено ряд правочинів, обставини яких могли свідчити про штучність та фіктивність створення правових підстав для отримання клієнтами банку сум гарантованого відшкодування за рахунок коштів фонду, а також призводити до їх нікчемності.

Представником позивача направлено лист від 29 липня 2016 року на адресу уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» з проханням повідомити про дату направлення змін до переліку вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК»», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та про те, які дії було здійснено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб після отримання зазначених змін з наданням відповідного документального підтвердження.

Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» листом від 12 серпня 2016 року № 5594 повідомила позивача про те, що на адресу директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб направлено обґрунтування від 29 лютого 2016 року (вих. № 1143) «Про внесення змін до переліку вкладників, які мають право на отримання сум гарантованого відшкодування» з доданням змін до переліку вкладників на паперовому та електронному носіях, до яких включено і ОСОБА_1 . Крім того, уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» звернуто увагу позивача на те, що він має звернутися до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з індивідуальною заявою про виплату відшкодування.

З копії витягу із змін до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вбачається, що залишок гарантованої суми позивача становить 158100,05 грн.

Представником позивача Шелех М.Ф. на адресу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб направлено лист від 3 серпня 2016 року з проханням повідомити про те, які дії було здійснено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб для виконання обов`язків, покладених на нього Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»; чи включений ОСОБА_1 до Загального реєстру вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК», які мають право на отримання гарантованого відшкодування за вкладом за рахунок Фонду, на підставі додаткового переліку вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК», наданого уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» з належною йому сумою на відшкодування на підставі договору банківського вкладу.

Листом від 8 вересня 2016 року № 21-036-37306/16 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив представника позивача Шелех М.Ф., що подану пропозицію уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» щодо затвердження виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зняття тимчасового обмеження вкладу позивача розглянуто Фондом та повернуто до банку на доопрацювання, а для додаткової інформації слід звертатися до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК»».

7. Не затвердження Фондом гарантування вкладів фізичних осіб змін до реєстру вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК», які мають право на отримання гарантованого відшкодування за вкладом за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до якого включено ОСОБА_1 послугувало підставою для звернення позивача до суду з позовом.

ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

8. Касаційна скарга обґрунтована тим, що суди попередніх інстанцій не врахували, що грошові кошти на рахунок позивача були перераховані під час дії обмежень. встановлених НБУ, з рахунку іншої фізичної особи. Вказано, що інша особа мала на рахунку у неплатоспроможному банку значну суму грошових коштів, яка перевищувала суму відшкодування у розмірі 200000,00 грн., таким чином вирішила розділити свій вклад. Отже, на думку заявника касаційної скарги, позивач та інша фізична особа, порушили публічний порядок відшкодування грошових коштів за рахунок Фонду гарантування, та створивши у такий спосіб собі переваги перед іншими вкладниками банку.

9. Відзиву на касаційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2018 року ОСОБА_1 не подано.

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

10. Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені, зокрема, Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

11. Частиною першою статті 3 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

12. Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми, встановленої адміністративною радою Фонду на дату прийняття такого рішення незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000,00 грн. Фонд не відшкодовує кошти: передані банку в довірче управління; за вкладом у розмірі менше 10 гривень; за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред`явника.

13. Згідно з положеннями статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Протягом шести днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур`єр», «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції

14. Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку про те, що держава через відповідні фінансові та організаційні механізми бере активну участь та створює належні умови для функціонування відповідно до цього Закону системи гарантування вкладів фізичних осіб шляхом забезпечення фізичній особі, яка на момент прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та початку процедури виведення Фондом банку з ринку, мала у такому банку вклад (від 10 грн), відшкодування суми коштів, зокрема, розміщених на цьому вкладі, включаючи нараховані відсотки, за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у межах суми, встановленої адміністративною радою Фонду, яка не може бути меншою 200000,00 грн.

15. Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджено матеріалами справи, на дату прийняття Правлінням НБУ постанови від 26 січня 2015 року № 50 «Про віднесення ПАТ «ІМЕКСБАНК» до категорії неплатоспроможних» на депозитному рахунку позивача знаходилась сума, що не перевищує 200000,00 грн.

16. Відповідно до статті 34 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Процедура виведення банку з ринку, що запроваджується Фондом стосовно неплатоспроможного банку в порядку, встановленому цим Законом, відповідно до пункту 16 частини 1 статті 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», називається тимчасовою адміністрацією.

Не пізніше наступного робочого дня після початку тимчасової адміністрації Фонд розміщує інформацію про запровадження тимчасової адміністрації в банку на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет і не пізніше ніж через 10 днів публікує її в газетах «Урядовий кур`єр» або «Голос України».

Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду. Уповноважена особа Фонду повинна відповідати вимогам, встановленим Фондом. Рішення про призначення уповноваженої особи Фонду доводиться Фондом до головного офісу банку та до кожного відокремленого підрозділу банку негайно.

Під час тимчасової адміністрації Фонд має повне і виняткове право управляти банком відповідно до цього Закону, нормативно-правових актів Фонду та вживати дії, передбачені планом врегулювання.

17. Відповідно до частини 1 статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Фонд набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.

18. Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначає порядок складання уповноваженою особою Фонду переліку вкладників, які мають право на відшкодування сум коштів за банківськими вкладами, а також підстави та умови, за наявності яких відшкодування суми коштів за банківським вкладом фізичним особам за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» не здійснюється.

19. Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджується матеріалами справи, уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» передано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, до якого включено позивача.

20. Разом з тим, виконавчою дирекцією Фонду не було затверджено загального реєстру вкладників ПАТ «ІМЕКСБАНК» з урахуванням поданого уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» переліку.

21. Колегія суддів звертає увагу, що складання переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню, відноситься виключно до повноважень уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затверджується реєстр вкладників відповідно до отриманого Переліку вкладників.

22. Відповідно до пунктів 2, 3 розділу IV Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 9 серпня 2012 року № 14 (тут і далі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин; Положення № 14), Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення.

Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.

Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

23. Системний аналіз наведені правових норми дає підстави дійти до висновку про те, що процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає наступні етапи: 1) складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

24. При цьому уповноважена особа Фонду може надавати Фонду протягом процедури ліквідації додаткову інформацію про вкладників, зокрема, щодо збільшення кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 5 розділу ІІІ Положення № 14).

25. Оскільки уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «ІМЕКСБАНК» включено позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування суми вкладу за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, та подано вказану інформацію до Фонду, тому колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, що не затвердження на їх підставі загального реєстру вкладників Фондом є протиправною бездіяльністю, яка порушує права позивача на отримання гарантованої суми відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

26. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 22 січня 2019 року у справі № 815/1925/17, від 24 квітня 2019 року у справі № 815/1857/16, від 25 вересня 2019 року у справі № 815/1995/16, від 24 жовтня 2019 року у справі № 815/2564/16.

Висновки за результатами розгляду касаційної скарги

27. За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій є законними і не підлягають скасуванню, оскільки суди, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки судів щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.

Керуючись статтями 341, 345, 349, 350, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2018 року - без змін.

Постанова суду касаційної інстанції є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.В. Коваленко

судді Я.О. Берназюк

І.В. Желєзний

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0