Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 14.06.2018 року у справі №820/741/18 Ухвала КАС ВП від 14.06.2018 року у справі №820/74...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 14.06.2018 року у справі №820/741/18



ПОСТАНОВА

Іменем України

11 грудня 2019 року

м. Київ

справа №820/741/18, адміністративне провадження №К/9901/54121/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючий - Стародуб О. П.,

судді - Берназюк Я. О., Кравчук В. М.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2018р. (суддя - Бадюков Ю. В. ) та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018р. (судді - Перцова Т. С., Сіренко О. І., Жигилій С. П. ) у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 0501, Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України, Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій (бездіяльності), зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У лютому 2018 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини А 0501 щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27.12.2017р. за № 10/1754 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошової премії за підсумками 2015 року, грошової премії за підсумками першого півріччя 2017 року, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

визнати протиправними дії (бездіяльність) Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27.12.2017р. за № 305/937, щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

зобов'язати військову частину А 0501 скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату, подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України;

зобов'язати Фінансове управління Генерального штабу Збройних сил України скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового, подати протягом місячного строку з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України;

зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат після отримання від військової частини А 0501, Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України довідок про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, які містять щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року, подати зазначені довідки до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, включити у середній розмір додаткових видів грошового забезпечення розрахунку грошового забезпечення для призначення йому пенсії за вислугу років щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідок про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати йому пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошова премія за підсумками 2015 року, грошова премія за підсумками першого півріччя 2017 року, здійснити йому виплату недоплаченої частини основного розміру пенсії з 27.12.2017р., подати протягом півтора місяця строку з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що пенсію призначено з
27.12.2017р. за вислугу років відповідно до статі 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і отримує пенсію в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. Про обчисленні пенсії до одноразових додаткових видів грошового забезпечення йому не були включені: грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошова премія за підсумками за 2015 рік, грошова премія за підсумками першого півріччя 2017 року, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2018р., залишеною без змін постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018р., позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність військової частини А 0501 щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від
27.12.2017 р. за № 10/1754 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошової премії за підсумками 2015 року, грошової премії за підсумками першого півріччя 2017 року, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Визнано протиправною бездіяльність фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27.12.2017р. за № 305/937, щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язано військову частину А 0501 скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату.

3обов'язано фінансове управління Генерального штабу Збройних сил України скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату.

В задоволенні інших позовних вимог відмовлено.

З ухваленими у справі рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій не погодилося Фінансове управління Генерального штабу Збройних сил України, подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просило скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій в частині задоволеного позову та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування касаційної скарги відповідач посилається на те, що приписи частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачають врахування всіх видів грошового забезпечення, які були виплачені позивачу за час проходження ним військової служби та з яких сплачено страхові внески, а наведений вказаною нормою перелік видів грошового забезпечення, які враховуються під час призначення пенсії, є вичерпним, відповідачем обгрунтовано не враховано щомісячну додаткову грошову винагороду та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік у довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачу.

У відзиві на касаційну скаргу позивач просив касаційну скаргу залишити без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій без змін.

У відзиві на касаційну скаргу Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській не заперечувало проти її задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права суд приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково виходячи з наступного.

В ході розгляду справи по суті судами попередніх інстанцій встановлено, що позивачу з 27.12.2017р. призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

При обчисленні пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було враховано грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентну надбавку за вислугу років 40%, середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. (а. с. 14)

Відповідно до копії грошового атестату серії ЗУ № 373773 від 26.12.2017, позивачу в період проходження служби у військовій частині А0994 виплачувались такі види грошового забезпечення, як, зокрема, щомісячна додаткова грошова винагорода в сумі 3754 грн. 32 коп. (по 26.12.2017р. ), та матеріальна допомога за 2017 рік у розмірі 7460 грн. 50 коп. (згідно з наказом командира військової частини А 0994 від 25.12.2017 р. ). (а. с. 18)

15.01.2018р. позивач звернувся до Харківського обласного військового комісаріату із заявою про усунення порушень в оформленні документів для призначення пенсії, в якій зазначив, що при підготовці Харківським обласним військовим комісаріатом документів для призначення пенсії позивачеві та направленні їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області було неправильно визначено розмір грошового забезпечення позивача, що враховується при обчисленні пенсії, а саме не включено до середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, щомісячної додаткової грошової винагороди та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. У зв'язку з чим просив Харківський ОВК після отримання від Військової частин А 0501 та Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України нових довідок про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які будуть містити щомісячну додаткову грошову винагороду та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, включити до середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення розрахунку грошового забезпечення для призначення йому пенсії за вислугу років вказані вище винагороду та допомогу (а. с.29).

Листом від 17.01.2018 № ФХ-124862/106/ВСЗ Харківський обласний військовий комісаріат повідомив позивача, що останнім особисто було надано до відділу соціального забезпечення Харківського обласного військового комісаріату грошовий атестат, в якому було зазначено основні та додаткові види грошового забезпечення, які позивач фактично отримував на день звільнення з військової служби, а також довідку про додаткові види грошового забезпечення, видану ВЧ А
0501. Вказано, що відповідальність за правильність нарахування та виплати військовослужбовців грошового забезпечення та заповнення фінансових документів несуть відповідальність фінансові органи військових підрозділів, де проходив службу військовослужбовець, та запропоновано позивачу надати довідку про додаткові види грошового забезпечення, яка на його думку, складена вірно (а. с. 30).

Крім того, позивач звернувся до начальника Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України із заявою про складення нової довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік, які він отримав під час служби в військовій частині А 0994, і з яких сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а. с.27).

Листом від 25.01.2018 №305/130 Фінансове управління Генерального штабу Збройних сил України повідомило позивача про відсутність підстав для включення до довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії сум щомісячної додаткової грошової винагороди та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік. (а. с. 28).

Крім того, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою, в якій просив після отримання від Харківського обласного військового комісаріату нових довідок від в/ч А0501 та Фінансового управління про додаткові види грошового забезпечення призначити та виплачувати йому пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошової премії з нагоди дня ЗС України за 2015 рік, грошової премії за підсумками 1 півріччя 2017 року (а. с. 31).

Листом від 02.02.2018р. №298/Д-14 позивача повідомлено про відсутність законних підстав для проведення перерахунку пенсії з урахуванням одноразових грошових виплат. (а. с. 32)

Вважаючи протиправними дії відповідачів позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції, з висновками якого погодився апеляційний суд, виходив з того, що щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, премія з нагоди Збройних сил України, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, премія з нагоди Збройних сил України, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Крім того, відмовляючи в задоволенні позовних вимог до Харківського обласного військового комісаріату та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, суди виходили з того, що права позивача в частині направлення нових довідок та перерахунку пенсії на час розгляду даної справи вказаними відповідачами не порушені, оскільки нові довідки не складалися військовою частиною А0501 та Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних сил України, а відтак, не були направлені до Харківського обласного військового комісаріату. Отже, у останнього не виникло обов'язку скласти нову довідку та направити її до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області, відповідно, у відповідача не виникло обов'язку щодо перерахунку пенсії позивача з урахуванням вказаних вище видів грошового забезпечення.

З такими висновками суддів першої та апеляційної інстанції колегія суддів погоджується частково з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Так, частиною 1 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частинами 2, 3 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Частиною 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Частиною 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

З висновками судів першої та апеляційної інстанцій в частині задоволення позовних вимог про зобов'язання скласти нові довідки для перерахунку пенсії позивача з врахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди колегія суддів погоджується і вважає їх такими, що відповідають нормам матеріального і процесуального права, а мотиви і доводи касаційної скарги є безпідставними і висновки судів попередніх інстанцій в цій частині не спростовують.

З висновками судів першої та апеляційної інстанцій в частині зобов'язання скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року та подання зазначеної довідки до Харківського обласного військового комісаріату колегія суддів не погоджується з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Так, на час призначення пенсії позивачу (у 2017 році) підстави та порядок призначення пенсії військовослужбовцям було врегульовано статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Таким чином, порядок пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та визначення видів грошового забезпечення, що підлягають врахуванню при обчисленні пенсії, встановлено нормами Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Велика Палата Верховного Суду приймаючи у подібних правовідносинах постанову від
06.02.2019р. у справі № 522/2738/17 прийшла до висновку, що при обчисленні пенсії на підставі статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Крім того, факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який є вичерпним.

Оскільки позивач просив скласти нову довідку, про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року, такі виплати не віднесено у ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до щомісячних основних видів грошового забезпечення, а тому відповідач правомірно повідомив про відсутність підстав для включення до складу грошового забезпечення вищезазначених видів грошового забезпечення.

Відповідно до частини 1 статті 351 КАС України, підставами для скасування судових рішень повністю або частково і ухвалення нового рішення або зміни рішення у відповідній частині є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Відповідно до частини 3 цієї статті неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

Таким чином, оскільки судами попередніх інстанцій неправильно застосовано норми матеріального права, оскаржувані судові рішення підлягають частковому скасуванню з ухваленням у справі нового рішення.

Керуючись статтями 341, 344, 349, 351, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Касаційну скаргу Фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України - задовольнити частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2018р. та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018р. скасувати в частині задоволення позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність військової частини А 0501 та фінансового управління Генерального штабу Збройних сил України та зобов'язання скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, грошову премію за підсумками 2015 року, грошову премію за підсумками першого півріччя 2017 року та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату і в цій частині відмовити в задоволенні позовних вимог.

В решті рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2018р. та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2018р. залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Судді:

О. П. Стародуб

Я. О. Берназюк

В. М. Кравчук
logo