Історія справи
Ухвала КАС ВП від 10.12.2019 року у справі №823/362/17

ПОСТАНОВАІменем України12 грудня 2019 рокуКиївсправа №823/362/17адміністративне провадження №К/9901/40492/18Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Олендера І. Я.,суддів: Гончарової І. А., Ханової Р. Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 (судді: Мацедонська В. Е. (головуючий), Лічевецький І. О., Мельничук В. П. ) у справі №823/362/17 за позовом Кредитної спілки "Добросвіт" до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про скасування рішення,УСТАНОВИЛ:ІСТОРІЯ СПРАВИКороткий зміст позовних вимог1. Кредитна спілка "Добросвіт" (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - відповідач, контролюючий орган) про скасування рішення відповідача про виключення позивача із реєстру неприбуткових організацій та скасування ознаки неприбутковості 0010.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що зі змісту оскаржуваного рішення неможливо встановити обставин, що стали підставою його прийняття, та не зазначено, які саме порушення податкового законодавства допущені позивачем.Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій3. Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 04.04.2017 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.4. Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440, КС "Добросвіт" підлягає виключенню з реєстру неприбуткових організацій зі скасуванням відповідної ознаки, оскільки позивач є фінансовою установою, утвореною для отримання прибутку, Статут якої містить норми щодо розподілу доходу, а тому рішення відповідача від 16 лютого 2017 року №270/23-01-12-01 прийняте у межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством.5. Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове, яким позов задоволено в повному обсязі.
6. Задовольняючи позовні вимоги, суд апеляційної інстанції, виходив з того, що неприбутковим організаціям, що були внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" (13 серпня 2015 року), та не відповідають вимогам п.
133.4 ст.
133 ПК України, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій надається термін до 01 липня 2017 року для приведення своїх установчих документів у відповідність з нормами
ПК України та подання копій таких документів до контролюючого органу, і лише у випадку недотримання даних вимог такі організації виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій після 01 липня 2017 року, тому оскаржуване рішення прийняте відповідачем від16.02.2017 є протиправним та передчасним.Короткий зміст вимог касаційної скарги7. Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанцій, відповідач подав касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 та залишити в силі постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 04.04.2017.Касаційний розгляд справи проведено у попередньому судовому засіданні, відповідно до статті
343 Кодексу адміністративного судочинства України.СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
8. Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач зареєстрований як юридична особа з 31.08.2004 (код ЄДРПОУ 33018140). Рішенням ДПІ у м. Черкаси від11.10.2004 №16/15-116 позивача включено до реєстру неприбуткових організацій.Рішенням відповідача від 16.02.2017 №270/23-01-12-01 кредитну спілку "Добросвіт" виключено із реєстру неприбуткових організацій на підставі підп.133.4.5 п.
133.4 ст.
133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI.ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ9. У доводах касаційної скарги відповідач посилається на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, вказує на те, що позивач є фінансовою установою, яка має на меті отримання прибутку та статут якої містить норми щодо розподілу доходу, а саме відповідно п. 8.3 розділу 8 статуту кредитної спілки "Добросвіт" до повноважень загальних зборів віднесено прийняття рішення про порядок розподілу доходу, що суперечить вимогам статті
133 Податкового кодексу України та як наслідок надає право контролюючому органу скасувати присвоєну їй ознаку неприбутковості і виключити неприбуткову організацію з Реєстру.
10. Позивач не реалізував своє процесуальне право щодо подання відзиву на касаційну скаргу відповідача.ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ11.
Податковий кодекс України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин).11.1 Підпункт 14.1.121 пункту 14.1 статті 14Неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до
Податковий кодекс України;
11.2 Підпункт 133.4.1 пункту 133.4 статті 133Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.11.3 Пункту 133.4.4 пункту 133.4 статті 133Встановлення контролюючим органом відповідно до норм
Податковий кодекс України факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені
Податковий кодекс України. Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.
11.4 Частина перша підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.11.5 Підпункт 133.4.6 пункту 133.4 статі 133До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені: бюджетні установи; громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди; спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб; житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства); об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків; професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання; сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.11.6 Пункт 34 Підрозділу 4 Розділу ХХ
Установити, що до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України N 37 від 24 січня 2013 року.Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року.Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що відповідають вимогам
Податкового кодексу України, включаються контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.11.7 Частина перша пункту 35 Підрозділу 4 Розділу ХХНеприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що не відповідають вимогам
Податкового кодексу України, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами
Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.
12.
Закон України "Про кредитні спілки" (у редакції на час виникнення спірних правовідносин):12.1 Частина перша статті 1Кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.12.2 Частина перша статті 7Кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.
12.3 Частина перша - третя статті 8Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Уповноважений орган) відповідно до вимог
Закон України "Про кредитні спілки" та нормативно-правових актів Уповноваженого органу. Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру фінансових установ (далі - Державний реєстр). Уповноважений орган видає кредитній спілці свідоцтво про реєстрацію фінансової установи за формою, встановленою Уповноваженим органом.12.4 Частина третя статті 21Нерозподілений доход, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів, у тому числі між членами кредитної спілки, пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів). При цьому в першу чергу відбувається необхідне поповнення капіталу та резервів. Сума доходу, яка розподіляється на додаткові пайові членські внески, визначається з дотриманням умови, що доходність додаткових пайових членських внесків не може перевищувати більш ніж у два рази середньозважену процентну ставку доходності внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитних рахунках за їх наявності. Решта доходу, що залишилася після формування капіталу і резервів та розподілу на додаткові пайові членські внески, розподіляється на обов'язкові пайові членські внески.13.
Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (у редакції на час виникнення спірних правовідносин):
13.1 Пункт 1 частини першої статті 1Фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. Не є фінансовими установами (не мають статусу фінансової установи) незалежні фінансові посередники, що надають послуги з видачі фінансових гарантій в порядку та на умовах, визначених
Митним кодексом України;13.2 Пункт 5 частини першої статті 1фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів;14.
Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (у редакції на час виникнення спірних правовідносин):
14.1 Пункт 26 частини першої статті 1неприбуткові організації - юридичні особи (крім державних органів, органів державного управління та установ державної і комунальної власності), що не є фінансовими установами, створені для провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, екологічної, релігійної, благодійної, соціальної, політичної та іншої діяльності з метою задоволення потреб та інтересів громадян у межах, визначених законодавством України, без мети отримання прибутку;15. Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджений Постановою КМУ від 13.07.2016 №440 (у редакції на час виникнення спірних правовідносин).15.1 Пункт 1Реєстр неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) є автоматизованою системою збору, накопичення та обробки даних про неприбуткові підприємства, установи та організації (далі - неприбуткова організація) відповідно до пункту
133.4 статті
133 Податкового кодексу України
15.2 Пункт 7Контролюючий орган здійснює включення неприбуткової організації до Реєстру в разі, коли організація відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб; установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків; установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.15.3 Пункт 8За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, протягом 14 календарних днів з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.
Контролюючий орган відмовляє неприбутковій організації у включенні до Реєстру в разі: подання неприбутковою організацією неповного пакета документів, визначених пунктом 6 цього Порядку; невідповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 7 цього Порядку. Відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі. Після отримання рішення про відмову у включенні до Реєстру неприбуткова організація може усунути недоліки та повторно подати документи до контролюючого органу відповідно до пункту 6 цього Порядку, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень. Повторно надіслана реєстраційна заява розглядається в строки, зазначені в абзаці першому цього пункту.15.2 Пункт 16Виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі: використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами; розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб; невідповідності установчих документів неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу; затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації; за ініціативою неприбуткової організації.ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ16.
Законом України "Про кредитні спілки", а саме частиною третьою статті 21 імперативно визначено, що нерозподілений доход, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів, у тому числі між членами кредитної спілки, пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів). При цьому, в першу чергу відбувається необхідне поповнення капіталу та резервів. Сума доходу, яка розподіляється на додаткові пайові членські внески, визначається з дотриманням умови, що доходність додаткових пайових членських внесків не може перевищувати більш ніж у два рази середньозважену процентну ставку доходності внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитних рахунках за їх наявності. Решта доходу, що залишилася після формування капіталу і резервів та розподілу на додаткові пайові членські внески, розподіляється на обов'язкові пайові членські внески.
17. Отже, як випливає зі змісту наведеного правового положення кредитна спілка функціонує на кооперативних засадах, створюється з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб виключно її членів, а Закон, що регулює її діяльність, передбачає розподілення отриманого доходу серед її членів.18. Вимога
Податкового кодексу України щодо встановлення в установчих документах неприбуткової організації заборони розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб не може бути дотримана кредитною спілкою в силу імперативних приписів
Закону України "Про кредитні спілки", і кредитна спілка позбавлена можливості набути статусу неприбутковості.19. Разом з тим, за змістом пунктів 34 та 35 розділу ХХ ("Перехідні положення")
ПК України установлено, що до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України №37 від 24 січня 2013 року.Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року).Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що відповідають вимогам
Податкового кодексу України, включаються контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що не відповідають вимогам
Податкового кодексу України, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов'язані до 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року) привести свої установчі документи у відповідність із нормами
Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами
Податкового кодексу України, після 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року) виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.20. Правовий аналіз вищевикладених норм дає підстави вважати, що законодавцем встановлено заборону на виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій до 01 липня 2017 року таких організацій, що були внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій".Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції21. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина
1 статті
341 Кодексу адміністративного судочинства України).
22. Судами попередніх інстанцій у повній мірі встановлено фактичні обставини справи, що мають значення для правильного її вирішення.23. Стосовно доводів відповідача викладених в касаційній скарзі про наявності повноважень у контролюючого органу щодо виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне. Підставою для прийняття такого рішення до 01.07.2017 є подання позивачем заяви відповідної форми разом із приведенням (чи не приведенням) своїх установчих документів у відповідність із нормами частина
1 статті
341 Кодексу адміністративного судочинства України та подання копій таких документів до контролюючого органу на виконання вимог пункту 35 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення"
Податкового кодексу України. Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій позивач з відповідною заявою не звертався. Тому, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, що оскаржуване рішення Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області є з цих підстав протиправним та передчасним, оскільки порушує право позивача на приведення своїх установчих документів у відповідність з нормами
Податкового кодексу України та подання їх копій до контролюючого органу до 01.07.2017.Висновки за результатами розгляду касаційної скарги24. Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судами фактичних обставин справи, правильність застосування ними норм матеріального права та дотримання норм процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, враховуючи норми
Податкового кодексу України, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанцій не допустив неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судового рішення, а тому касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 слід залишити без задоволення.25. Відповідно до пункту
1 частини
1 статті
349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.
26. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина
1 статті
350 Кодексу адміністративного судочинства України).Керуючись статтями
341,
343,
349,
350,
355,
356,
359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,ПОСТАНОВИВ:Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі № 823/362/17 залишити без змін.Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.........................................
І. Я. ОлендерІ. А. ГончароваР. Ф. Ханова,Судді Верховного Суду