Історія справи
Ухвала КАС ВП від 11.06.2020 року у справі №816/403/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 червня 2020 року
Київ
справа №816/403/17
адміністративне провадження №К/9901/40640/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Олендера І.Я.,
суддів: Гончарової І.А., Ханової Р.Ф.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року (суддя Єресько Л.О.) та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2017 року (судді: Бершов Г.Є. (головуючий), Ральченко І.М., Катунов В.В.) у справі № 816/403/17 за позовом Комунального виробничого підприємства «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» до Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
УСТАНОВИВ:
ІСТОРІЯ СПРАВИ
Короткий зміст позовних вимог
1. Комунальне виробниче підприємство «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» (далі - позивач, КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні») звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (далі - відповідач, контролюючий орган, ГУ ДФС у Полтавській області) про скасування податкових повідомлень-рішень від 28.02.2017 № 0001711401 та № 0001721401.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення були прийняті контролюючим органом всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки відповідач зробив висновки про порушення позивачем чинного податкового законодавства не обґрунтовані посиланням на відповідні обставини.
Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій
3. Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2017 року, адміністративний позов задоволено повністю. Скасовано податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області від 28.02.2017 № 0001711401 та № 0001721401.
4. Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції, дійшов висновку, що контролюючий орган, приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення, діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки відповідачем не було доведено порушення позивачем вимог чинного податкового законодавства, а висновки контролюючого органу викладені в акті перевірки не відповідають дійсним обставинам справи та ґрунтуються на припущеннях відповідача щодо порушень позивачем вимог законодавства.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
5. Не погодившись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанції, ГУ ДФС у Полтавській області подало касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2017 року та прийняти рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» у повному обсязі.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
6. Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Комунальне виробниче підприємство «Комсомольськтеплоенерго» (код ЄДРПОУ 13940851) зареєстровано розпорядженням виконкому Комсомольської міської ради від 24.12.2001 № 957-р. Форма власності - комунальна. Взято на податковий облік в органах державної податкової служби 04.01.2002 за № 956, станом на 10.02.2017 перебуває на обліку в Комсомольському відділенні Кременчуцької ОДПІ. На виконання постанови Верховної Ради України від 01.06.2016 № 1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», згідно з рішенням 13 сесії Комсомольської міської ради Полтавської області 7 скликання від 12.07.2016 «Про перейменування, затвердження розміру статутного капіталу та нової редакції статуту КВП «Комсомольськтеплоенерго» було перейменовано на КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні», яке стало правонаступником його майнових та немайнових прав та обов`язків.
У період з 16.01.2017 по 10.02.2017 посадовими особами ГУ ДФС у Полтавській області проведено перевірку, за результатами якої складено акт від 17.02.2017 № 133/16-31-14-01-10/13940851 «Про результати документальної планової виїзної перевірки КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» (код ЄДРПОУ 13940851) по питанню дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.09.2016, законодавства про збір та облік єдиного соціального внеску за період з 01.01.2015 по 30.09.2016. Перевіркою повноти визначення доходу за перевіряємий період встановлено його заниження за 9 місяців 2016 року на загальну суму 4 600 000,00 грн, в т.ч. за І кв. 2016 року на суму 2 000 000,00 грн, за ІІІ кв. 2016 року в сумі 2 600 000,00 грн.
До таких висновків відповідач дійшов у зв`язку з тим, що було встановлено несвоєчасну реєстрацію змін до статутного фонду: в сумі 2 000 000,00 грн - внесок згідно платіжного доручення від 12.03.2016 № 6, державна реєстрація відбулася 19.07.2016; в сумі 2 600 000,00 грн - внесок згідно платіжного доручення від 01.08.2016 № 23 - державна реєстрації у перевіряємому періоді не відбулася.
За висновком перевірки, отримані грошові кошти для поповнення статутного фонду без державної реєстрації є безоплатно отриманими грошовими коштами та не включені підприємством до складу доходів за І кв. 2016 року та 9 міс. 2016 року у вищевказаних розмірах, чим занижено р. 2240 «інші доходи» по ф. 2 «звіт про фінансовий стан» та відповідно дані податкової декларації з податку на прибуток рядок «фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -)». У зв`язку з цим встановлено порушення позивачем пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14, п. 44.1 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, вимог П(С)БУ 15 «Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318.
На підставі вказаних висновків перевірки контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення: від 28.02.2017 № 0001711401, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності, в загальному розмірі 450 000,00 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями в сумі 360 000,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 90 000,00 грн; від 28.02.2017 № 0001721401, яким зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 4 600 000,00 грн.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що згідно статуту КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» є комунальним підприємством, яке є власністю територіальної громади міста Горішні Плавні в особі Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. На виконання рішення 6 сесії Комсомольської міської ради 7 скликання від 16.02.2016 та рішення 13 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 12.07.2016 внесено зміни до «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств та здійснення внесків до їх статутних капіталів на 2016 рік» та виділено кошти по КПКВК 180409 КЕКВ 3210 для поповнення статутного капіталу, зокрема, КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» на 2 000 000,00 грн та 2 600 000,00 грн відповідно. Вказані кошти були перераховані на рахунок позивача згідно платіжних доручень від 12.03.2016 № 6 та від 01.08.2016 № 23, які у бухгалтерському обліку останнього були віднесені на субрахунок 404 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу». Після реєстрації змін до статуту позивача сальдо субрахунку 404 після реєстрації статутного капіталу в установленому порядку списувалося у кореспонденції із кредитом субрахунку 401 «Статутний капітал».
Відповідно до п. 8.7 Статуту КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» зміни та доповнення, які вносяться до установчих документів затверджуються власником та реєструються у порядку, встановленому чинним законодавством України. Тобто, необхідною умовою для проведення державної реєстрації змін до статуту комунального підприємства є прийняття рішення органом місцевого самоврядування про затвердження змін до установчих документів такого підприємства.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що рішенням 13 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 12.07.2016 перейменовано комунальне виробниче підприємство «Комсомольськтеплоенерго» на комунальне виробниче підприємство «Теплоенерго» м. Горішні Плавні». На підставі в тому числі звернень КВП «Комсомольськтеплоенерго» від 29.06.2016 № 2833 та № 2840 затверджено розмір статутного капіталу у розмірі 51 582 622,11 грн та затверджено нову редакцію статуту названого підприємства. Як встановлено перевіркою, на виконання даного рішення державна реєстрація змін до установчих документів (статуту) була проведена 19.07.2016. Рішенням 18 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 22.12.2016, в тому числі на підставі звернення КВП «Комсомольськтеплоенерго» від 14.11.2016 № 4921, затверджено розмір статутного капіталу КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» у сумі 55 529 186,11 грн та затверджено нову редакцію статуту підприємства.
Крім того, судами встановлено, що проведеною контролюючим органом перевіркою, встановлено, що за перевіряємий період (з 01.01.2015 по 30.09.2016) позивачем задекларовано фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності у сумі 9 344 633 (збиток)
ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
7. В доводах касаційної скарги контролюючий орган цитує норми матеріального та процесуального права, перелічує порушення, які на його думку допущено позивачем та вказує на неврахування судами першої та апеляційної інстанцій окремих положень Податкового кодексу України, а також того, що позивачем не забезпечено державну реєстрацію змін до установчих документів у частині поповнення розміру статутного капіталу на суму 2 600 000,00 грн, а також не забезпечено своєчасну державну реєстрацію змін до установчих документів у частині поповнення розміру статутного капіталу на суму 2 000 000,00 грн, що у своїй сукупності призвело до неправильного застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушень норм процесуального права при прийнятті рішення.
8. Позивачем було надіслано заперечення на касаційну скаргу, в якому він вказує на правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм процесуального та матеріального права та просить залишити скаргу без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанції без змін.
9. Касаційний розгляд справи проведено у попередньому судовому засіданні, відповідно до статті 343 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону від 3 жовтня 2017 року №2147-VІІІ, що діє з 15 грудня 2017 року).
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
10. Податковий кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):
10.1. Підпункт 134.1.1 пункту 134.1 статті 134.
Об`єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
11. Господарський кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):
11.1. Частини перша та четверта статті 78.
Комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.
Статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Розмір статутного капіталу комунального унітарного підприємства визначається відповідною місцевою радою.
Статутний капітал комунального унітарного підприємства підлягає сплаті до закінчення першого року з дня державної реєстрації такого підприємства.
12. Закон України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР:
12.1. Стаття 29.
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження: 1) управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад; 2) встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 3) заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 4) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку об`єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об`єктів, які можуть надаватися у концесію, подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна; б) делеговане повноваження: погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності.
12.2. Стаття 61.
1. Органи місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) самостійно розробляють, затверджують і виконують відповідні місцеві бюджети згідно з Бюджетним кодексом України.
2. Районні та обласні ради затверджують районні та обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних та культурних програм, контролюють їх виконання.
3. Складання і виконання районних і обласних бюджетів здійснюють відповідні державні адміністрації згідно з Бюджетним кодексом України.
4. Самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону.
5. Втручання державних органів у процес складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів не допускається, за винятком випадків, передбачених цим та іншими законами.
13. Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333:
13.1. Пункти 1.5, 1.6.
Видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються за такими кодами економічної класифікації видатків бюджету: капітальні видатки: 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».
Капітальні трансферти - це невідплатні односторонні платежі органів управління, які не ведуть до виникнення або погашення фінансових вимог. Вони передбачені на придбання капітальних активів, компенсацію втрат, пов`язаних з пошкодженням основного капіталу, або збільшення капіталу одержувачів бюджетних коштів. До цієї категорії включаються також трансфертні платежі підприємствам для покриття збитків, акумульованих ними протягом ряду років або таких, які виникли в результаті надзвичайних обставин. Капітальними трансфертами вважаються невідплатні, безповоротні платежі, які мають одноразовий і нерегулярний характер як для надавача (донора), так і для їх отримувача (бенефіціара). Кошти, що виділяються з бюджету як капітальні трансферти, мають цільове призначення.
13.2. Підпункт 3.2.1 пункту 3.2.
3.2.1. Код 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»
1) капітальні трансферти одержувачам (тобто всі капітальні видатки одержувачів); 2) внески у статутні капітали суб`єктів господарювання відповідно до законодавства; 3) капітальні видатки вищих навчальних закладів та наукових установ відповідно до нормативно-правових актів.
14.1. Пункт 6.
Рахунок 40 має такі субрахунки: 404 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу».
На субрахунку 404 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу» відображаються внески, які надходять для формування статутного капіталу, зокрема акціонерного товариства, після його оголошення і до реєстрації відповідних змін до установчих документів. Сальдо субрахунку 404 після реєстрації статутного капіталу в установленому порядку списується у кореспонденції із кредитом субрахунку 401 «Статутний капітал», а у разі якщо підприємству відмовлено у реєстрації статутного капіталу, у кореспонденції з дебетом субрахунку 404 відображаються операції з повернення активів, які надходили як внески.
15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 № 290.
15.1. Пункт 5.
Дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Критерії визнання доходу, наведені в цьому Положенні (стандарті), застосовуються окремо до кожної операції. Проте ці критерії потрібно застосовувати до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом, якщо це випливає із суті такої господарської операції (операцій).
ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції
16. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина перша статті 341 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності Закону України від 15.01.2020 № 460-ІХ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ»).
17. Доводи касаційної скарги не містять інших обґрунтувань ніж ті, які були зазначені у запереченні на адміністративний позов, апеляційній скарзі та з урахуванням яких суди першої та апеляційної інстанції вже надавали оцінку встановленим обставинам справи. У ході розгляду справи судами першої та апеляційної інстанції було надано належну оцінку доказам, наданих позивачем та зібраних судами на підставі статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на час прийняття судами рішень).
18. Виходячи із системного аналізу вищевказаних норм права та встановлених судами першої та апеляційної інстанції обставин справи, підтверджених наявними в матеріалах справи доказами, колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанції, що контролюючий орган приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 28.02.2017 № 0001711401 та № 0001721401, діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства.
У справі, що розглядається, судами першої та апеляційної інстанції зазначено, що підставою для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень є висновок відповідача про те, що позивачем не забезпечено державну реєстрацію змін до установчих документів у частині поповнення розміру статутного капіталу на суму 2 600 000,00 грн, а також не забезпечено своєчасну державну реєстрацію змін до установчих документів у частині поповнення розміру статутного капіталу на суму 2 000 000,00 грн. Однак, судами попередніх інстанцій встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що згідно статуту КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» є комунальним підприємством, яке є власністю територіальної громади міста Горішні Плавні в особі Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. На виконання рішення 6 сесії Комсомольської міської ради 7 скликання від 16.02.2016 та рішення 13 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 12.07.2016 внесено зміни до «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств та здійснення внесків до їх статутних капіталів на 2016 рік» та виділено кошти по КПКВК 180409 КЕКВ 3210 для поповнення статутного капіталу, зокрема, КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» на 2 000 000,00 грн та 2 600 000,00 грн відповідно. Вказані кошти були перераховані на рахунок позивача згідно платіжних доручень від 12.03.2016 № 6 та від 01.08.2016 № 23, які у бухгалтерському обліку останнього були віднесені на субрахунок 404 «Внески до незареєстрованого статутного капіталу». Після реєстрації змін до статуту позивача сальдо субрахунку 404 після реєстрації статутного капіталу в установленому порядку списувалося у кореспонденції із кредитом субрахунку 401 «Статутний капітал». Відповідно до положень статуту КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» зміни та доповнення, які вносяться до установчих документів затверджуються власником та реєструються у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Суди першої та апеляційної інстанції обґрунтовано зазначили, що необхідною умовою для проведення державної реєстрації змін до статуту комунального підприємства є прийняття рішення органом місцевого самоврядування про затвердження змін до установчих документів такого підприємства. Судами попередніх інстанцій встановлено, що рішенням 13 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 12.07.2016 перейменовано комунальне виробниче підприємство «Комсомольськтеплоенерго» на комунальне виробниче підприємство «Теплоенерго» м. Горішні Плавні». На підставі, в тому числі звернень КВП «Комсомольськтеплоенерго» від 29.06.2016 № 2833 та № 2840 затверджено розмір статутного капіталу у розмірі 51 582 622,11 грн та затверджено нову редакцію статуту підприємства. Як встановлено перевіркою, на виконання даного рішення державна реєстрація змін до установчих документів (статуту) була проведена 19.07.2016. Рішенням 18 сесії Горішньоплавнівської міської ради 7 скликання від 22.12.2016, в тому числі на підставі звернення позивача від 14.11.2016 № 4921, затверджено розмір статутного капіталу КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» у сумі 55 529 186,11 грн та затверджено нову редакцію статуту підприємства. Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач неодноразово звертався до Горішньоплавнівської міської ради щодо прискорення реєстрації змін до статуту КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні», однак позивач не може впливати на прийняття таких рішень власником КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» - Горішньоплавнівською міською радою.
Крім того, суди першої та апеляційної інстанції обґрунтовано зазначили, що операції стосовно внесків власника (учасників) до статутного капіталу не підпадає під визначення доходу, оскільки відповідно до пункту 5 П(С)БО 15 «Дохід» встановлено, що дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
19. Судами першої та апеляційної інстанції в повній мірі встановлено фактичні обставини справи та надано об`єктивний та обґрунтований їх аналіз з урахуванням доводів наведених контролюючим органом у запереченні на адміністративний позов та апеляційній скарзі, у зв`язку з чим, відсутні підстави вважати, що обставини справи встановлено не повно чи неправильно, а, отже, і наведені відповідачем доводи в касаційній скарзі не спростовують правильних по суті висновків судів першої та апеляційної інстанцій.
Висновки за результатами розгляду касаційної скарги
20. Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судами фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваних судових рішень, суди першої та апеляційної інстанції не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судових рішень, а тому касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2017 року слід залишити без задоволення.
21. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.
22. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина перша статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до набрання чинності Закону України від 15.01.2020 № 460-ІХ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ»).
Керуючись статтями 341, 343, 349, 350, 355, 356, 359, пунктом 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області залишити без задоволення, а постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2017 року у справі № 816/403/17 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
І.Я.Олендер
І.А. Гончарова
Р.Ф. Ханова ,
Судді Верховного Суду