24.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Особливості перепланування квартир (дерегуляція). Що дозволено і що заборонено?

Що стосується демонтажу не несучих внутрішніх стін між коридором і кухнею та кімнатою та ін. Тут необхідно  доводити правомірність перепланування.

Відповідно до Наказу N 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», а саме п. 3.2., не належать до самочинного будівництва : …для громадських приміщень:… збільшення або зменшення житлової площі за рахунок демонтування та/або встановлення перегородок (без порушення несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок), комор, утеплення і оздоблення стін; (це стосується і багатоквартирних будівель)

Крім цього, Житловий кодекс встановлює (дерегуляція):

Ст. 100. Виконання наймачем робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку та/або жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення робіт введення нерухомостіі  в експлуатацію не вимагається.

Користуйтесь консультацією: Як правильно складати договір оренди житлового приміщення квартиронаймачу

Ст. 152. Виконання робіт з перепланування будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи, не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення робіт введення нерухомості  в експлуатацію не вимагається.

За загальними правилами, якщо будинок панельний, то внутрішні не несучі  стіни взагалі забороняється демонтувати, але це стосується класичних старих панельних будинків.

Зверніть увагу, , що не дивлячись на те, що дозволяється в законі об"єднати кімнату, кухню і коридор  (це називається збільшення житловою або допоміжної площі за рахунок допоміжних приміщень), БТІ або ін. контролюючі органи  вважають, що це все-таки є самочинним переплануванням, бо зменшується кількість кімнат, або маніпулюють термінами і визначеннями "самочинне перепланування" v.s "самочинне будівництво", але тут можна боротись враховуючи останні зміни в законодавстві з приводу дерегуляції.

Щодо видалення несучих стін на лоджіїї, та ще й з винесеннями туди батарей опалення, т.н. "мокрих місць",  то це "тяжке порушення" з усіма наслідками.  Можна лише видалити вікна і балконні двері,  все інше лишити незмінним (підвіконня,  проріз віконний). Двері переносити можна. 

Користуйтесь консультацією: ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА В ЦЬОМУ РОЦІ

Питання неоднозначне щодо збільшення площі ванни.З одного боку , це є збільшенням допоміжної площі (ванної кімнати) за рахуном допоміжного приміщення коридору, що дозволно цим законом, а з іншого , втручання в інженерні мережі.

Відповідно до  Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (ВИТЯГ), не є самочинним будівництвом:

   - перепланування, які безпосередньо  пов'язані   із   збільшенням   житлової   або підсобної  площі  приміщення  за  рахунок  демонтажу перегородок, при умові не порушення  несучих  стін;

     - влаштування  дверних   прорізів у  не несучих   стінах;

     - встановлення  перегородок в приміщеннях;

     - демонтування  та/або встановлення  шаф, антресолей, комор;

     - зменшення житлової площі  в результаті  утеплення стін;

     - перестановка  інженерного  обладнання в межах  приміщень;  

     - засклення балконів;

Відповідальність:

Стаття 150. ………., самовільне переобладнання та перепланування будинків і приміщень, використання їх не за призначенням, псування будинків, приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою –

Накладається  штраф на громадян від 1-3 нмдг.

Читайте статтю: Налог на недвижимость: как обжаловать и не платить 

Отже, підсумуємо вищевикладене:

можна робити без відповідного дозволу:

§ об’єднати ванну та туалет;

§ за рахунок коридору збільшити  санвузел та кімнату;

§ робити отвори у всіх не несучих стінах;

Не рекомендується вчиняти наступні перепланування приміщень:

§ збільшення ванни та/або туалету за рахунок житлової площі  кімнат;

§ об’єднати балкон з кімнатами (розбиваючи стіну);

§ перенесення батарей на балкон;

§ об’єднання квартир, які знаходяться на різних поверхах;

§ будування та приєднання прибудови  до квартири, яка знаходиться на першому поверсі.

Автор: Майоров Василь, адвокат, к.ю.н.

Пользуйтесь консультацией: Жилищные субсидии - палка о двух концах: чем грозит их оформление

12
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення