18.04.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  158
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Луценко заявив, що "бурштиновій мафії" було завдано удару. Операція з її ліквідації триває

Одним із пріоритетних завдань для прокуратури залишається боротьба з "бурштиновою мафією".

Про це сьогодні під час брифінгу в Рівненській області повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

У відомстві зазначили, що рік тому, 18 квітня 2016 р Головною військовою прокуратурою ГПУ було зареєстровано кримінальне провадження за фактом створення і діяльності на території Рівненської області злочинної організації з метою отримання організаторами неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення видобутку бурштину-сирцю.

Луценко повідомив, що 14 лютого 2017 року у зазначеному кримінальному провадженні прокурором оголошено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали кримінального провадження 6 підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення.

Згадайте новину: Луценко в дії: затримання "бурштинової" мафії

Генпрокурор поінформував, що за час здійснення досудового розслідування проведено 183 обшуки, в ході яких виявлено готівку, дорогоцінності із золота, зброю, бурштин різних фракцій, засоби для добування бурштину, чорнову бухгалтерію і схему розподілу коштів; проведено понад 200 негласних слідчих (розшукових) дій.

"Крім цього, за результатами здійснення досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з яких щодо 25 осіб судами винесено обвинувальні вироки, які набули законної сили", - додав він.

Також Луценко зазначив, що в ході досудового розслідування одна особа добровільно повідомила слідство про те, що брала участь у вчиненні злочинів злочинною організацією та заявила про готовність сприяти слідству. Із зазначеною особою прокурором укладено угоду про визнання винуватості, судом винесено обвинувальний вирок. Окрім того, ще рядом осіб було укладено угоду зі слідством.

Вспомните новость: Заместитель прокурора Ровенской области Андрей Боровик благодаря янтарю имеет часы за миллион!

Луценко повідомив, що серед підозрюваних, які ознайомлюються із матеріалами провадження, - вже колишній заступник прокурора Рівненської області, колишній керівник Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, колишній начальник Дубровицького відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, колишній працівник Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління УМВС України в Житомирській області, слідча слідчого управління Головного управління Нацполіції в Рівненській області, яка наразі відсторонена від посади, та старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу контррозвідки управління Служби безпеки України в Рівненській області.

"На жаль, я не можу сказати, що та операція остаточно покінчила із "бурштиновою мафією". На цей момент, за нашими оперативними даними, цій мафії був нанесений удар, і операція по її ліквідації триває", - зазначив Юрій Луценко.

Джерело: Генеральна прокуратура України

Згадайте новину: Пам'ятаєте, як урочисто вилучали 2,6 тонни незаконно намитого бурштину? Суд придумав, як покарати злочинця

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення