Главная Блог ... Новости КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулюва...

КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

Отключить рекламу
КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - tn1_0_16531100_1522888064_5ac56d8028666.jpg

Міська влада ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» стосовно врегулювання питань участі у створенні та розвитку соціальної інфраструктури населеного пункту. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«До нас постійно надходять численні звернення мешканців міста з проханням вирішити питання будівництва навчальних закладів на земельних ділянках, забудованих приватними компаніями, які не виконують зобов’язань щодо забезпечення мешканців закладами соціальної інфраструктури. Адже зважаючи на зростання народжуваності, міграційний приріст та інтенсивну забудову столиці, мережа навчальних закладів піддається критичному навантаженню, відповідно, вони змушені працювати зі значним перевищенням потужності. При цьому, в новозбудованих мікрорайонах існує тенденція до порушення принципу комплексної забудови. Темпи будівництва загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів значно відстають від темпів житлового будівництва, що призводить до порушення нормативного (соціально гарантованого) рівня забезпечення мешканців місцями в навчальних закладах», – зазначив Микола Поворозник.

Він нагадав, що відповідно до Конституції України, держава забезпечує соціальну спрямованість економіки та створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу отримати доступну освіту та медичне обслуговування, якісні послуги у сфері соціального, житлово-комунального, транспортного обслуговування та зв’язку, безоплатні послуги, які надаються закладами культури, торгівлі та громадського обслуговування тощо.

Згадайте новину: Нові правила гри у сфері містобудування

«Проте статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено заборону органам місцевого самоврядування вимагати від замовників будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Посилаючись саме на цю статтю, приватні забудовники зволікають із будівництвом об’єктів соціальної сфери, чим підігрівають соціальну напругу», – підкреслив Микола Поворозник.

За його словами, вирішення питання забезпечення киян об’єктами інфраструктури можливе лише на законодавчому рівні шляхом внесення змін до закону.

«Ми підготували законопроект, згідно з яким пропонуємо внести зміни до закону і передбачити, що містобудівні умови та обмеження повинні містити вимоги щодо черговості будівництва: у випадку будівництва комплексу – в частині обов’язкового спорудження будівель навчальних закладів у складі першої черги будівництва. У разі невиконання таких вимог замовникові буде відмовлено у видачі сертифіката на закінчений будівництвом об’єкт», – наголосив Микола Поворозник.

Джерело: КМДА

 • 948

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 948

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст