Головна Блог ... Новини КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулюва...

КМДА ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

Відключити рекламу
 - tn1_0_16531100_1522888064_5ac56d8028666.jpg

Міська влада ініціює зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» стосовно врегулювання питань участі у створенні та розвитку соціальної інфраструктури населеного пункту. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«До нас постійно надходять численні звернення мешканців міста з проханням вирішити питання будівництва навчальних закладів на земельних ділянках, забудованих приватними компаніями, які не виконують зобов’язань щодо забезпечення мешканців закладами соціальної інфраструктури. Адже зважаючи на зростання народжуваності, міграційний приріст та інтенсивну забудову столиці, мережа навчальних закладів піддається критичному навантаженню, відповідно, вони змушені працювати зі значним перевищенням потужності. При цьому, в новозбудованих мікрорайонах існує тенденція до порушення принципу комплексної забудови. Темпи будівництва загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів значно відстають від темпів житлового будівництва, що призводить до порушення нормативного (соціально гарантованого) рівня забезпечення мешканців місцями в навчальних закладах», – зазначив Микола Поворозник.

Він нагадав, що відповідно до Конституції України, держава забезпечує соціальну спрямованість економіки та створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу отримати доступну освіту та медичне обслуговування, якісні послуги у сфері соціального, житлово-комунального, транспортного обслуговування та зв’язку, безоплатні послуги, які надаються закладами культури, торгівлі та громадського обслуговування тощо.

Згадайте новину: Нові правила гри у сфері містобудування

«Проте статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено заборону органам місцевого самоврядування вимагати від замовників будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Посилаючись саме на цю статтю, приватні забудовники зволікають із будівництвом об’єктів соціальної сфери, чим підігрівають соціальну напругу», – підкреслив Микола Поворозник.

За його словами, вирішення питання забезпечення киян об’єктами інфраструктури можливе лише на законодавчому рівні шляхом внесення змін до закону.

«Ми підготували законопроект, згідно з яким пропонуємо внести зміни до закону і передбачити, що містобудівні умови та обмеження повинні містити вимоги щодо черговості будівництва: у випадку будівництва комплексу – в частині обов’язкового спорудження будівель навчальних закладів у складі першої черги будівництва. У разі невиконання таких вимог замовникові буде відмовлено у видачі сертифіката на закінчений будівництвом об’єкт», – наголосив Микола Поворозник.

Джерело: КМДА

 • 840

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 840

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст