17.10.2014    Просмотров:  429
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Хай живе Національне антикорупційне бюро України!

Хай живе Національне антикорупційне бюро України! - hay_give_natsionalne_antikoruptsiyne_byuro_ukraini_5440f3b61eec1.jpg

Здійснилося! Верховна Рада України ухвалила закон «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції», при цьому дещо змінила президентський законопроект.

Закон передбачає створення в Україні Національного антикорупційне бюро України - нового державного правоохоронного органу, головною функцією якого є протидія корупційним правопорушенням, які здійснюються вищими посадовими особами и створюють загрозу національній безпеці України. Бюро здійснює оперативно-розшукові заходи та досудове слідство у злочинах, скоєних державними службовцями, посада яких віднесена до першої та другої категорій. Це насамперед народні депутати України, члени КМ України, їх заступники, Голови Нацбанку України, його заступники, депутати міських та обласних рад, судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, слідчі, працівники МВС України, вищий офіцерський склад Збройних сил України, керівники суб’єкта господарювання, частка держави в статутному капіталі якого перевищує 50 %, тощо.

Систему Національного антикорупційного бюро України буде складати центральний апарат та сім міжрегіональних управлінь. Чисельність співробітників 700 чоловік, не більше 200 керівників.

Директор Національного антикорупційного бюро призначається Президентом України за згодою Верховної Ради України на підставі відкритого конкурсного відбору, проведення якого забезпечується комісією у складі дев’яти чоловік: три від Президента України, три від Верховної Ради України, три від КМ України. Директор бюро звільняється Президентом України за згодою Верховної Ради України. Верховна Рада України має право висловити недовіру директору, що має наслідком його відставку.

Відповідно до закону директором може бути особа, яка є громадянином України, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту і 10 років досвіду роботи у правоохоронних органах. Строк  повноважень 7 років, без права бути призначеним на другий строк підряд.

Повноваження директора базуються на засадах єдиноначальності: організація, координація і контроль роботи Національного антикорупційного бюро України, видання розпоряджень та доручень в межах повноважень обов’язкових до виконання. Кадрові повноваження визначальні: призначає  та звільняє директорів територіальних управлінь бюро, затверджує структуру та кадрову чисельність центрального та територіальних управлінь.

Таким чином, за обсягом внутрішніх структурних повноважень посада директора бюро схожа на посаду Генерального прокурора України.

Окрім Національного антикорупційного бюро України ( офіційно скорочено - Наіональне бюро) до системи спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції відповідно до ухваленого закону входять органи прокуратури та спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.

І що далі. А далі – головна інтрига, кого призначать директором Національного антикорупційного бюро. Президент України Петро Порошенко вже заявив, що призначення директора «буде проходити при абсолютно прозорій процедурі, яка буде погоджена із громадськими організаціями.»  Залишається додати, що всі співробітники бюро, в тому числі і сам директор, будуть проходити люстрацій ну перевірку, а керівники складати присягу на вірність народу України.

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: «Всі забули принцип, що створення нових органів  по боротьбі із корупцією, тільки збільшує та посилює саму корупцію. В нас вже є управління по боротьбі з наркотиками, яке кришує виготовлення та збут наркотиків, є управління по боротьбі з рейдерством, яке цим рейдерством займається, управління по боротьбі з економічними злочинами, яке допомагає кому треба переводити кошти в офшори, тому ейфорія безпредметна….»

Читайте статтю: Звикаймо: ані я тобі, ані ти мені!

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: